Тесни черва

  • 1 158
  • 3
  •   1
Отговори
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Вуйчо ми е в болница и тази сутри лекаря му е казал тази диагноза .Утре ще го оперират .Ако някой знае повече затова да ми каже ,или да ми пусне линк да почета.С чичко гугал нищо не излезе.
Приаха го в болница с подуване на корема и страшни болки , и му извадиха през носа 4.5 л вода .
Друго незнам ,моля ако има някой запознат да ми пише.

# 1
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Никой ли нищо не знае по въпроса? Sad Sad Sad

# 2
  • Мнения: 110
Здравей!
Аз съм била сестра в хирургия и мога да ти помогна донякъде,защото е много малко това, което си написала.
Значи това не са тесни черва неправилно си разбрала,затото такава диагноза няма.
Най-вероятно се касае за "илеус",това е запушване на червата т. е нещо, което е предизвикало или преплитане или запушване на червото.Първото което се предприема са клизми,поставяне на сонда и вливания с обезболяващи.Ако е необходимо се правят изследвания като рентген,ехограф, скопия  и др.
Понякога се предприема и спешна операция ако коремът е твърд и няма ефект от консервативните средства.
След операцията се говори с хирургът каква е причината и как е протекла операцията.

# 3
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Много ти благодаря за отговора ,може ида не съм разбрала диагнозата , знам че му наливат организма с много системи и болко успокояващи  .По 8 системи на ден защото бил прекалено слаб и трябвало да го подсилят преди да го оперират , сестрата която е била на смяна на приемането ни е близка и тя е споделила на баща ми ,че  е бил на минути от смърта когато са го закарали ,защото преди това ги мотали в друга болница 4 часа и казали че не е за тях и ги насочили за болницата в която са в момента. Кръвните изследвания били добри ,но отново има подуване на корема и болки от престоя му в болницата .Операцията е насрочена за утре. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт