хълцане след кърмене

  • 1 228
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 223
Здравейте момичета Hug

преди 8 дена се роди моето бебче и от 2 дни ме в Winkкъщи...

Проблемът ми е, 4е след всяко кърмене доста трудно го уригвам и когато го сложа да спи започва да хълца в продължение 5 - 10 мин.
Знам, 4е причината е многото въздух с който се нагълтва по време на сучене, но незнам как да предотвратя това..опитах да го храня по изправен, да го държа повече време да се уригне, но нищо не помага Cry...

Моля ви помогнете ми със съвети как да спра хълцането, как да го накарам по- лесно да се уригне и дали е проблем да го оставя лежащ в леглото да си хълца или да го вземам на рамо newsm78

Предварително ви благодаря за отговорите Hug

# 1
  • Мнения: 105
 Sad Няма отговор, аз съм засичала хълцането на сина ми стига до 3 часа оставям го легнал след като нищо не помага,ако излизаме на разходка просто заспива в количката и така спира хълцането или изчаквам малко време и пак го кърмя но ми става много тежко като го гледам

# 2
  • Мнения: 8 999
Ех, спомени! И на двете ми деца се случваше много често, докато бяха съвсем мънички. Държах ги на рамо за 10тина минути, но ако не спираха, си ги слагах да легнат и така, хълцайки. Колкото повече расте, толкова по-рядко ще се случва. Внимавай само за уригването - добре е да изчакаш хубаво да се уригне, за да не повърне после. То ако само малко "върне" не е фатално, но ми се е случвало да отиде цяло хранене на вятъра.

# 3
  • Мнения: 336
Първия месец и ние бяхме така - след абсолютно всяко кърмене хълцане, независимо дали се е оригнала преди това, или не. (Оригването в началото си е трудничко; бебчо стои на рамото ти като желе и имаш чувството, че се е захлупил на рамото ти и не може да диша). И при първите няколко хълцания изтичаше по малко мляко. 1-2 пъти е помагала глъдка вода, макар че мрази и иначе не й давам. Няколко суквания, ако е склонна да направи, също могат да помогнат. Общо взето нищо не помага и минава от самосебе си.
Сега хълца доста по-рядко и главно при смяна на памперса, ако се поохлади повечко. Мисля, че нямаш основание за тревога.
А иначе я усещах да хълця доста продължително по 2-3 пъти на ден през последните месеци на бременността. Това е спазъм на диафрагмата, физиологичен процес. Май имаше някъде из форумите статия по въпроса, но не помня къде.

# 4
  • Мнения: 277
До колкото зная при4ина за хълцането е преяждане или ако му е студено на беб4ето. Единствения на4ин по който съм успявала да спра хълцането е да дам на бебока пак да цокне 1-2 глътки. Ако не помогне не е страшно, бебетата не усещат дискомфорт от хълцането.

# 5
  • Мнения: 19 271
моето бебче е на 25дена и имаме същия проблем.в началото и аз много се притеснявах но акушерката ми каза че не е нещо опасно и че на бебето не му е тежко като хълца.най вероятно било хълцало още в корема ми.ние също трудно се уригваме.като го държа на рамо въобще не става.когато акушерката идваше обаче го хващаше под ръчичките и го държеше някакси полуседнало,с пръсти поддържа и главичката и леко г потупва по грубчето.така винаги се уригваше.не  мога да обесня добре начина.сега се пробвам и аз да прилагам тоя метод но ме е страх да го държа повече от минута така полуседнало.
иначе за хълцането го вземам на рамо и леко галя гръбчето отдолу нагоре.много често помага

# 6
  • Мнения: 8 242
Мда.. Още докато беше в корема ми - целия подскачаше като почнеше да хълца  hahaha Много хълцаше и като мъничко бебе.. Понякога дори се унасяше и заспиваше от хълцането  Mr. Green Но в общия случай и досега се нерви.. Кво ли не съм го правила - е докато не си спре само хълцането няма оправия.. Понякога помагат наистина няколко глътки да посуче, но не иска винаги - особенно ако е ял току що..
С времето се разреждат тез хълцукания Peace

# 7
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
 Аз оправям хълцането като и дам да суче още. ТОчно 3-4- дръпвания Как добре звучи  Joy) и спира хълцането.

# 8
  • Мнения: 819
Ани хълцаше още преди да се роди,след това пак.При мен кърмата беше много и струеше сама,а бебека се давеше и гълташе често въздух.Започнах да я кърмя легнала и нещата се оправиха.

# 9
  • Мнения: 1 440
Ммммм, да, Пламена още  корема ми постоянно хълцаше и после пак след хранене...но аз забелязах, че е от неправилно засмукване на шишето защото таке се храним от самото начало...чуваше се едно присмукване постоянно, но в последствие се научи как да го прави и май спря да хълца  Peace

# 10
  • Мнения: 1 049
Дай му да пие малко водичка и ще спре... може да хълца или от преяждане или като се охлади и аз така знам от лекарката си  baby_neutral

# 11
  • Мнения: 223
Дай му да пие малко водичка и ще спре... може да хълца или от преяждане или като се охлади и аз така знам от лекарката си  baby_neutral


ами той вода отказава..а това хълцане ту се появява, ту изчезва ...май няма точна рецепта

# 12
  • Пазарджик
  • Мнения: 36
Да, няма точна рецепта. Моето бебе до преди седмица две си хълцаше редовно.  В началото поради непонятни за мен причини, дори и след като се оригне, по много пъти на ден. Е, не е хълцал по 3 часа, след минути му минаваше. После като започна да се смее с глас - задължително на третата секунда от засмиването започваше да хълца.

Общи условия

Активация на акаунт