Моля, помогнете детето ми припадна

  • 6 884
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Дъщеря ми е на 7 год. Една сутрун като стана от сън каза, че я боли вратлето отстрани. Аз и отговорих, че е спала накриво и се е схванала и ще и мине, да не се плаши. А тя дойде при мен и като я видях устата, езикът и очите и бяха побелели, след което падна назад в безсъзнание и се скова телцето й и се изви като дъга. Това продължи около една минута и се съвза, като беше уплашена и каза, че не иска да ходи една седмица на училище за да не и се случи пак така да не помни нищо и каза, че в момента не ни чува. После всичко премина. Докторката от бърза помощ като дойде веднага й измери кръвната захар, която беше под 2. Каза че детето е гладно и затова е припаднало и ме попита кога е яло.
Предната вечер тя се храни към 6.30 часа и към 7.30 заспа, като се събуди към 8.00 часа сутринта. Докторката каза че самото дете е слабо и такъв дъръг период без храна е причината за припадъка. След това бяхме в болница в диабетното отделение на Педиатрията. Там и правиха всички изследвания и всичко е в норма. Захарта е добре. Другите кръвни изследвания са в норма. Правиха и ЕЕГ и неврологът каза, че е наред и това било от глад. Правиха и метаболитен скрининг, но още чакам резултатите. А вратлето дълго време и беше схванато и тя си държеше главата на една страна защото я боля 1 седмица. Казаха че има увеличени лимфни възли и има някакво възпаление затова пихме антибиотик.
Сега детето е отпаднало, унило, със сенки под очите и хлътнали. Вечер е много изморено и казва, че го болят очите и му се спи. Моля, ако на някой му се е случвало детето да получи такъв припадък да пише. Благодаря ви от сърце.

# 1
  • Мнения: 8 585
Нужно е да направите още:

*да се видят ушичките за отит (мастоидит?)
*да се огледа фарингса и сливиците (абсцес около сливиците?)
*да се направи изследване на очни "дъна" при офталмолог, да се измери очното налягане.
*да се измери кръвното налягане на детето.

Има ли гадене или сутрешно гадене?
Може да продължим в моята тема "Мнения на Бърди", ако желаете повече съвети в чисто професионално направление.

# 2
  • Мнения: 4 414
а пълна кръвна картина с диференциално броене правиха ли ви?

не съм лекар...просто това ми се струва логично, заради подутите лимфни възли...

# 3
  • Мнения: 585
Аз имам шип на врата ,от който понякога ми се схваща врата , ако шипа притиска кръвоносен съд може да припадне , не знам за толкова малко дете дали е възможно да има шип , но може да проверите , понякога шиповете на врата  пречат и на оросяването на мозъка от което може да е вечно уморена и да и се спи , според мен изледвайте и вратлето щом я боли   значи нещо му има дори и да не е шип

# 4
  • Мнения: 16
Като бяхме в болницата я прегледа също специалист "уши, нос, гърло" и нищо. Не писах, че предния ден кара много колело на хладно време и може да я е надухало и да е понастинала, тя не е много калена и е болнавичка, но лекарите казват, че е мъничка за да има болки във вратлето от шипове или настинка и по-скоро било от лимфните възли, които между другото не са кой знае колко подути и кой знае от кога са и така.
Между другото като пипне стомашно-чревен вирус за нула време се обезводнява, без да е повръщала кой знае колко. А също така е много чувствителна към болка и много страхлива. Малко да я заболи нещо и пищи и се тръшка. Не знам точно какви изследвания й правиха в болницата освен захар и биохимия, доста кръв и взимаха. Още не съм взела епикризата, защото чакаме резултати. Благодаря на всички, които ми пишат, направо не съм на себе си от притеснение.

# 5
  • Мнения: 233
  Консултирай се и с добър хомеопат. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 1 951
Аз знам ,че ЕЕГ трябва да се прави на определен период.Може да се наложи да го направите още веднъж.В поликлиниката към педиатрията ли го направихте?Дъщеря ми пострада преди време и ни казаха ,че ще го направят и след година,за да се по точни данните от изследването.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
а пълна кръвна картина с диференциално броене правиха ли ви?

не съм лекар...просто това ми се струва логично, заради подутите лимфни възли...


Ако не са й правили ДКК, пуснете една такава!

# 8
  • Мнения: 16
И аз мисля, че пак трябва да направим ЕЕГ. А какво е ДКК.

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Диференциална кръвна картина.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 951
Не ми се вярва да е от глад вашия припадък.Моята дъщеря е много злояда.,почти нищо не хапва с желание.Милата да ми е жива и здрава!
Припадъците могат да се дължат на много фактори.Да не дава Господ,но тумур в мозъка или на вродени сърдечни аномалии,въпреки 7годишната й възраст или на преживян стрес.Как понася ходенето на училище.Има ли проблеми с учителката или със съучениците си?Не се притеснявай,а обсъди спокойно с личната си лекарка ситуацията и вземе мерки.
Колкото по навреме се вземат мерки,толкова по добре за самото дете и за вас.Успех!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз съм така от малка.Ами нищо ми няма,само ниско кръвно.На глад не мога да търпя веднага ми става лошо.Припадала съм няколко пъти,но никакви сериозни заболявания нямам(да чукна на дърво)

# 12
  • Мнения: 8 585
"Правиха и ЕЕГ и неврологът каза, че е наред..."

# 13
  • Мнения: 16
Детето сигурно е като мен, аз се храня през три часа по-малко. Ако не хапна веднага, ми прилошава. Може би просто е било гладно, но е малко и не е могло да определи състоянието си и да каже "дай нещо да хапна че ми е лошо" и затова е колабирала. Дано е това, както казаха досега докторите, но в медицината едно плюс едно не е две, особено при децата.

# 14
  • Мнения: 13
Консултирайте се с инфекционист.Подутите лимфни възли не са безобиден проблем.Симптом са на инфекциозната мононуклеоза.Но трябва да се отхвърли със специфични изследвания.Често другите специалисти я забравят като диагноза.Не се отчайвайте,а търсетедобри специалисти!

Общи условия

Активация на акаунт