Страх от градина-как да постъпя?

  • 1 044
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 211
Проблема е следния: в понеделник госпожата накарала детето ми да яде насила обяда си и по-точно някъкъв боб.То явно опитало/защото тя му казала"Няма не мога"/ една лъжица и я изплюло в купичката си, ревейки.Тази ситуация обаче останала в съзнанието на детето и като я взех от градината у нас взе да реве и да се тръшка,че не иска да ходи.Такова тръшкане не ми се бе случвало!Може би само малко мрънкане,но после като я оставя в градината всичко приключва-нищо друго.Вчера сутринта като я заведох казах на 1 госпожа и леличка да не я насилват щом не желае и те се съгласиха.Следобед обаче като я взех реших да кажа на другата госпожа,при която се случила тази случка да не насилва така детето.А тя взе да ми се кара понеже Вики изръсила една шега,която баща й необмислено спомена предната вечер с намерение да успокои Вики, а именно: като я накара госпожата да яде насила да повърне в нея.Детето естествено не успяло да прецени,че това не е трябвало да се казва и й го казало като си лягали наобед.Госпожата й се развикала-сигурно нещо от сорта:как може такова нещо, един баща така да говори-не съм сигурна точно в думите й,защото детето ревеше, докато ми разказваше тази случка. "Върха на сладоледа" бил и че Вики следобеда си облякла на обратно горната блузка т.е. с етикета отпред.Госпожата я завела пред огледалото и я попитала"Баща ти така ще те хареса ли?" явно нахъсана от думите му.Вики и от това се впечатлила!Та взимайки я от градината вчера гопожата ми се нахвърли с ядни думи-общо взето и двете се карахме./каза ми даже,че навиците за обличане на блузата се придобивали и в първа група-а друг път Вики не бе бъркала с обличането/Азсе карах за това,че ми насилва детето,а тя за думите на баща й.Истината е според мен е че има разлика между столските манджи и това,което готвим у дома.Явно детето е опитало боба и не му е харесало,но трябва ли така да се насилва?!У нас като сготвя го яде-никакъв проблем! Такава ситуация за първи път ми се случва.
Днес и утре сметнах за редно да я оставя у дома,за да преодолее случката.Но ето какво ми се случи преди половин час,когато я накарах да яде за обед:почна един рев,че коремчето я боляло,когато трябва да яде,взе да й се ака и да прави уговорки да не я пускам на градина,защото госпожата щяла да й се кара.Не знам как да постъпя-вие какво мислите?
Забравих да кажа,че Вики е на 4г и половина-не е малка.

# 1
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
ние сме в подобна ситуация от вчера.мойта щерка не закусва,знам,че не е никак здравословно,но е факт,не мога да я накарам почти никога до 11 часа да хапне.вчера госпожата явно се е ядосала,че мойто дете все не закусва и  я хранила хапка по хапка за назидание пред всички деца,насила си е изпила и млякото.тя мляко и млечни произведения също не близва.и накрая дъщеря ми повърнала всичко,целите и дрехи са били в  .........щом се наложило лелята да ги изпере,представи си.....не ми се мисли какво унижение е преживяло детето,тя е много изпълнителна послушна в градината и да я накажат по този начин,при положение,че съм ги предупредила да не я насилват.днес ще говоря с въпросната госпожа,която аз много уважавах ....до вчера.
при вас случая е още по заплетен,госпожата явно си е нарочило детето.дано да и мине,иначев детето ти ще страда.аз снощи цяла вечер обяснявах,колко е хубаво на градината,защото се страхувах,че днес няма да иска да иде.говори и ти с детето,дано му се върне желанието за градина,напомняй му за приятелите и игрите.стискам палци.

# 2
  • Мнения: 211
Аз говоря,че е хубаво,че има с кого да си играе,но това не помага. Случката явно й се е отразила психически.Щом спомена за градината и я заболява корема.
За мен децата не трябва така да се насилват-като не иска да яде,няма.Много е просто.После като огладнее ще си изяде всичко-къде е проблема?!
Аз да кажа,че и моята не е от най-ящните,но не си личи,защото обича да пие много кисело мляко.У дома поне по 2-3 млека изпива на ден.
Закусва също към 11 часа,така че не си единствената.
Благодаря ти все пак!

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Конкретен съвет не мога да ти дам, но трябва отново да говориш с моля другарките да не я насилват да яде.
Аз до ден днешен пазя ужасни спомени от градината, заради една крем супа, която ме насилиха да изям.

Защо не пробвате заедно с таткото да поговорите с въпросната госпожа?

# 4
  • Мнения: 211
Аз съм говорила вече с тях-така че едва ли ще има смисъл!Едната се съгласи,а другата при която се случи ситуацията взе на мен да се кара,как може баща й така да говори.Изобщо глупава работа.Разсърдила се даскалицата на баща й, а че детето страда не я интересува!Нямам думи!

# 5
  • София
  • Мнения: 462
Винаги се чудя, като прочета такава случка, как може ПЕДАГОЗИ да си изкарват яда от някого ( в случая от бащата) на това малко дете  :crazyeyes. Мисля, че един разумен и нормален човек ще поговори с теб за думите на малката и ще се извине, че я насилва да яде.
Какви са тези педагожки, какво е това чудо ? Звероукротителки ли са ?

Според мен трябва да изпратиш мъжа си да и се извини лично и да и каже, че се е пошегувал. От мъже по се впечатляват май, поне така казват познати майки. Да я помоли да не насилва детето с ядене.

Успех !  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 790
Случката е много неприятна.. Дано детенцето ти бързо да забрави цялата история и да няма последици, защото мен са ме тъпкали с кус-кус насила в ДГ и имам много жив спомен за това. и до ден днешен не вкусвам кус-кус...
А иначе за лелките - може би мъжа ти да дойде с теб и двамата спокойно да си поговорите с госпожата. Да и обясните че детенцето ви много се е впечатлило и да я помолите да е по-внимателна с него.

 Hug

# 7
  • Мнения: 4 490
А защо изобщо насилват децата да ядат, щом не им се яде? Съзнавам, че е хубаво по принцип да се спазва режим на хранене, здравословно е, както и че ако всеки ядеше, когато му скимне щеше да стане някаква какафония и мацаница, но чак пък да насилваш горкото детенце, че и демонстративно да го тъпчеш пред другите за назидание... Shocked Малко комунистически звучи.
Аз си спомням една случка от моето детство, и аз бях злоядя. Та си спомням как майка ми се скара с едната "другарка", че щом не искам да ядм - не искам, да ме остави и май после не съм имала проблеми после. Ама колко си спомням и аз, може и да се бъркам нещо Mr. Green Със сигурност обаче и аз съм го имала този проблем в ДГ.

# 8
  • Мнения: 211
Според мен проблема е не да се извини мъжа ми на даскалицата, а как да накарам детето да забрави лошите впечатления от случките.То знае,че тази госпожа се е държала лошо с нея и с това ще я свързва.....?!

# 9
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
При нас се получи страхова невроза и решихме да не я насилваме,ще стане вече година и още ,като чуем за градина изпадаме в ужас,ако имаш възможност не я принуждавай все пак предстои предучилищна какво ще правиш,ако детето има травма и не иска и да чуе за училище.Детската психика е много крехка и аз съм много внимателна. Rolling Eyes

# 10
  • Варна
  • Мнения: 5 497
Съвсем наскоро се оплаках от подобен случай с дъщеря ми. Нашият не е толкова фрапантен, но все пак доведе до много мащабна сцена сутринта преди да тръгне на градина. Едната титулярка от нашите госпожи беше отпуска и за една седмица имаше заместничка.
Детелина е човек, който като се заинати не можеш го помръдна, затова и с нея се кандърдисваме с добро с биене на чувства и въобще разни хитрости. Въпросната госпожа обаче рашила да я накара да си изяде гъбите, които били към яденето на обяд. Моята отказала и тя и ги натъпкала насила, въпреки здравото стискане на устата.
Резултата беше рев и категоричен отказ да отиде на градина, където я карат да яде гадости насила.
След увещване и подкуп под формата на нова книжка все пак отиде на градина. Аз говорих с другата ни госпожа и и казах да не я насилват, на което тя ми отговори, че от тях се очаквало да хранят децата, май и въпреки тяхното желание и се оплака, че ако Детелина каже че не иска нещо и на сила не можеш я накара да го изяде.

А за проблема с таткото, май както са ти казали момичетата е най-добре да го пратиш него да разговаря с тая госпожа да видим на него как ще му вдигне скандал.

А за това детето да забрави - това е малко трудно, но все пак опитай да обясниш, че него ден госпожата нещо е била ядосана и че възрастните като са ядосани се държат не както трябва. Все пак и твоята като моята е втора група и ще трябва още две години да ходи при тая госпожа, така че някакси трябва да се тушират нещата и дано детенцето да се успокои и да спре да го изживява проблема.

# 11
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Аааа НЕ!Това ,че госпожата е била нещо ядосана или ние възрастните децата не са ни буфер за нервите!Напротив възрастните трябва да даваме пример с поведението си пред децата,независимо ,какви проблеми имаме-това тях не ги засяга ,да не се чудим един ден ,като пораснат защо се държат не както трябва Crossing Arms Госпожата ,като е била ядосана ,след като прекрачи прага на градината нервите си ги оставя отвън-тя си има професионални задължения и би трябвало да ги изпълнява без на намесва личните си неприятности-това правило важи за всички работещи-независимо къде....... Peace

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 17:04 от k.a.l.i.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 5 497
Аааа НЕ!Това ,че госпожата е била нещо ядосана или ние възрастните децата не са ни буфер за нервите!
Не са ама явно стават и какво ще кажеш на детето. Госпожата е решила понеже баща ти се е пошегувал и тя се е хванала да ти отмъщава на теб. Тя е лошата в случая.
И как това дете след това ще ходи още две години на градина при тая жена.

Една стара история. Като тръгнах първи клас знаех да чета, да пиша и да смятам с числа до 100. Баща ми много горд от детето си каза на госпожата - тогава другарка, че неговото дете е направо за трети клас. Резултата от тези негови думи беше, че въпросната другарка си постави за цел да му докаже, че не съм толкова умна, колкото той мисли. Бивах изпитвана неколкократно повече от другите, непрекъснато ми правеше забележки, на родителска среща се оплакваше от мен, че не внимавам. Въобще превърна ходенето на училише от първи до трети клас в малък ад. Ние тогава имахме оценки и първите две години от не май къде ми писа 6, за края на годината, но на третата все пак успя да се наложи и завърших с 5. Това е моята история с учителка, която е решила, че се е почувствала засегната от родителя и си го е върнала тъпкано на детето.

ОК, с тия дето ги дописваш съм абсолютно съгласна. Уви и госпожите са хора и въпреки, че не би трябвало да се държат зле с децата, които сме им поверили да възпитават се случва да си изтърват нервите. Въпроса е това да не се превръща в навик и в стил на поведение, защото горко на децата ни с такава учителка.

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 17:06 от Despina

# 13
  • Мнения: 211
Утре смятам да пусна детето на градина да видим какво ще стане.Лошото е, че утре сутрин се пада точно тази госпожа  при която стана случката.
Не знам и аз какво да ви кажа.....и друг път съм правила забележки на госпожите и може и аз в очите им да съм лошата.Но само прочетете за какви забележки става дума: едната беше като изкарват децата навън да карат Вики да си слага якето,защото все пак ноември месец да изкараш детето без яке не върви -отговорът беше"Значи искате детето ви да се изпоти и разболее.Та ние ги изкарваме по дебели блузи!".А аз й казах на госпожата"Искам детето ми да е с яке като излиза навън, а после ако се изпоти да се преоблече:."Отговорът й беше-"е щом като искате да се разболее детето!" . Аз не знам кога ще изкарат децата навън,за да я облека с по-дебела блуза.Обикновенно я обличам с по-тънка и с дебело яке,понеже в самата градина е топло-към 22-23 градуса в стаята като има парно!
Другата ми забележка беше, когато си лягат на обед и на Вики й се доходи до тоалетна да я пускат,защото именно тази госпожа при която стана въпросната случка много-много не пуска децата,защото си мисли,че я лъжат и разиграват.Вики няколко пъти ми се оплака,че се е стискала, докато стане време да стават.Все пак това не са роботи-само, когато им дадеш разрешение тогава да ходят до тоалетна.
Е...това са в общи линии моите забележки.Може и от там нещо да са нарочили детето-и аз не знам!

# 14
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
На моето дете казвам нещата в прав текст тя не бива да живее с мисълта ,че живота е приказка-има добро и лошо,аз ако не я науча да отсява тези максими,на какво всъщност ще я науча?Уважавам мнението и чувствата на дъщеря ми и не виждам защо трябва по някакъв начин да толерирам подобно поведение-било то и на госпожата,това за мен е равносилно да я убеждавам,че подобно поведение на учителка е напълно естествено Close

Общи условия

Активация на акаунт