Ст.керамичен плот

  • 1 551
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 312
Предстои ми да купувам плот и печка за вграждане.
Тази тема вече е обсъждана (2 или 4 котлона), но въпросът ми е малко по-различен.
За голямо съжаление разбрах, че при нашето напрежение (зимата до 170 V) хич и не трябва да си помислям за сензорно управление.
Вярно ли е това?
Срам ме е да кажа, че става въпрос за квартал на София. newsm45

# 1
  • Мнения: 8 999
Бързо сменяй квартала, преди да си купила печката!  Laughing Шегувам се, разбира се, дано някой специалист ти даде информация. Успех.

# 2
  • София
  • Мнения: 312
Кой е тоя специалист?
В магазина ей така реагират #Puppy dog като им кажем за проблема с напрежението. В гаранционните карти на всички ел.уреди пише: 220V.
Мъжът ми пита в един форум за електроника, ама отговор -НЕ. Да сме съдели Енергото.
Та затова, предполагам, че все някъде в България този проблем съществува и искам да споделите как се справяте. Нещо не ми се минава на газови уреди или на готварска печка на твърдо гориво.

# 3
  • Мнения: 479
Момичета, има една система, наречена дефектотокова защита.
Доколкото знам тя индицира дали в мрежата не достига високо напрежение и "спасява" ел.-уредите от токов удар.
Нямам си идея на какъв принцип бачка и дали ще предпази от ниско напрежение - знам само, че се монтира някакво уредче, което струва /май/ около 50 лв и то си върши работата както си знае.
Не мога да ви дам повече инфо или линк, но можете да поровите в гугъла /а най-добре туй да го сторят вашите мъжове, ако пове4ко разбират от електротехника/

# 4
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
А не може ли да вземеш без сензорно управление?

# 5
  • София
  • Мнения: 312
А не може ли да вземеш без сензорно управление?
Мога, разбира се. Само дето ми се иска да е с 2 котлона и ключовете за управление да НЕ са отгоре. Досега не съм намерила такъв плот.
Не толкова, че ще изкипи нещо и ще се цапат, ами ми се струва непрактично да "стърчат" и да се съобразявам накъде дърпам съдовете.
А иначе с напрежението се "борим" като купувам най-мощните уреди, та поне малко от малко да се усети, че работят.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
За съжаление съм чувала за подобен проблем с ниско напрежение.Нашите кумуве са от Панагюрище и на тяхната улица конкретно имат проблем.Тя има плот на Горение със сензорно управление и редовно се оплаква,че се самоизключва.Бяха измерили в контакта-160-170 волта.

# 7
  • Мнения: 9 894
Само дето ми се иска да е с 2 котлона и ключовете за управление да НЕ са отгоре. Досега не съм намерила такъв плот.


Горение - за ключовете съм сигурна, за бройката на плотовете - не.

# 8
  • София
  • Мнения: 312
Само дето ми се иска да е с 2 котлона и ключовете за управление да НЕ са отгоре. Досега не съм намерила такъв плот.


Горение - за ключовете съм сигурна, за бройката на плотовете - не.
Благодаря за инфото, ще проверя.

Общи условия

Активация на акаунт