Направление за хоспитализация- колко време важи?

  • 6 914
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
 Моля ви да ми кажете, ако знаете колко време важи направлението за хоспитализация, защото според моя АГ важи 7 дни. Възможно ли е това? Аз когато се обадих в здравната каса ми казаха, че важи 45 дена. А и на мен ми изглежда нелогично. Как ще познае в кои 7 дни ще родя. Този лекар въобще не поема ангажимент за раждания , а и не иска да ми даде документите. В резултат най-накрая може да отида да си раждам без документи.

# 1
  • Мнения: 11 003
Щом от ЗК са ти казали 45 дена, значи е толкова. Абсурд е да важи само 1 седмица Rolling Eyes

P.S. Сега си погледнах моето, има само дата на издаване и дата на термина.

# 2
  • Мнения: 1 273
Как 7 дни? newsm78  И аз сега си погледнах моето, защото като отидох да раждам, не ми потрябва(дълга история) и там пише, че се издава след 28-та седмица и важи до края Peace А и да си без направление в родилното ти пишат такова, за да си вземат парите после от здравната каса(при мен така стана). Така че споко Peace
Айде успех и леко раждане Hug

Последна редакция: ср, 21 мар 2007, 17:18 от Аpv

# 3
  • София
  • Мнения: 9 108
Аз знам, че важи 30 дни направлението за хоспитализация. Но не мога да гарантирам 100%  newsm78

# 4
  • Мнения: 2 677
Когато ми издаваше направлението, моят гинеколог не вписа дата в него. Попълниха го в болницата.

# 5
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
И аз знам, че важи поне един месец и се издава веднага щом влезеш в 9-я. Защо не иска да ти даде документите? Дори и без направление да си, ако имаш родилна дейност ще те приемат. Поне в повечето болници.

# 6
  • Мнения: 1 691
Абе твоят гинеколог не е нещо в час. Когато отиваш да раждаш, не ти искат направление за хоспитализация, а обменна карта. Тя се издава 45 дни преди термин и няма "срок на годност".
Направление за хоспитализация може да ти се издаде, ако имаш някакви проблеми с бременността, например (не дай боже) или пък ако не си бременна и влизаш по какъвто и да е повод планово в болница. Ето това направление важи 7 дни - знам, защото вчера ми издадоха такова.

# 7
  • Мнения: 640
По принцип наистина е за 7 дни, но бременните са с изключение за това, тъй като при тях не се знае кога ще им потрябва. А и в училището на Тина Киркова ни казаха, че дори и без направление, тръгне ли бебо да излиза, отиваш и няма проблеми за приемането.  Peace

# 8
  • Мнения: 656
Важи 7 дни, но се попълва без дата Simple Smile, дата му слагат като отидеш да раждаш.

# 9
  • Мнения: 888
тръгне ли бебо да излиза, отиваш и няма проблеми за приемането.  Peace
Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 433
За бременни важи поне един мес.

# 11
  • Мнения: 2 616
Аз знам, че важи 10 дни и именно по тази причина не му слагат дата личните лекари.

# 12
  • Мнения: 5 393
Важи 7 дни, но се попълва без дата Simple Smile, дата му слагат като отидеш да раждаш.
Точно така.

# 13
  • Русе
  • Мнения: 2 354
7 дни за хоспитализация,
40 дни за преглед!!!  Hug

# 14
  • Мнения: X
моят гинеколог когато ми даде направлението за хоспитализация нарочна не вписа датата, в деня на постъпването вписах датата.кажи така да ти издадат.до колкото знам наистина важат иначе 7 дена.успех и леко раждане.

Общи условия

Активация на акаунт