Моля за съвет - малко кърма

  • 399
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 715
Имам питане към по-опитните:
След малко запушване на каналче на едната гърда, което мина за 1 ден, млякото в нея намаля - вчера малко и компенсирах с втората. Днес обаче положението е тежко. И в двете няма почти нищо. Алексче яде през час по малко, после дава признаци, че още е гладна Sad Давам двете гърди на ядене, ама не стига. Защо е това  newsm78? Някой знае ли как бързо да възстановя кърмата? Имам кутия Нан, ама не ми се дава.
И още нещо - леко ме болят зърната и като че ли усещам боцкане в гърдите отвреме навреме. Страх ме е да не са гъбички. Дали има връзка с малкото мляко? На бебка не и е бял езика.
След 2 дни сме на консултация, ама дотогава давайте идеи. Вече доста се изнервих Sick

# 1
  • Мнения: 1 321
Не мисля че ти е спряла кърмата спокойно. Hug
Нормално е при запушване на канала да имаш остатъчни болки в гърдата които отминават за около 2 дни поне при мене беше така.
Добре правиш че даваш на бебче често да суче пий лактогонен чай на Хипп или българския.Освен това пробвай по малко и да изцеждаш ако не те болят зърната.
Пий много течности и е хубаво да ядеш по-често.
Между другото като гледам колко е голяма бебка точно тогава се получава едно леко намаляване на кърмата но не е притеснително.Напълно нормално е това да се случва докато се нормализират нещата.
Късмет и не се предавай.Никакви АМ. Peace

# 2
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Бебка може да иска да суче често, защото има скок в растежа. Те са ако си спомням добре 3,6 и 10 седмица, после 3,6 и 10 месец. Ние и трите си ги изкарахме като по учебник и аз се шашках, че кърмата ми спира. Така че не се притеснявай, просто бебето ще иска да суче наистина на час, два за 1няколко дена. търпение му е майката Peace

# 3
  • Мнения: 8 242
Точно края на първия месец съм се убедила, че е препъни-камъка за кърменето.. Скокче в растежа за бебо в комплект с лека лактационна криза за мама.. и се почват едни нерви и притеснения и айдеееееее на помощ идва бутилката.. Затуй като чета в съседния форум на всички им е спряла кърмата около 30-40 ден  Rolling Eyes
И аз си мислех, че е дошъл края на света по същото време, добре че си имаме мнооооооого спокоен тати да не ми дава да се шашкам  Crazy И все си виках на поредния скок или лактационна криза - уф спира ми кърмата.. Добре че имаше кой да ми се "кара" и не посегнах ни веднъж към Ам-а. .. Та от това ми нямане на кърма Антон качи 1вия месец 1.900  Mr. Green
Убедих се вече - проблемите с циците и млякото идват от многото чуденки в главата  Joy
Не си и помисляй за АМ. Не си и помисляй, че нямаш достатъчно кърма. Бъди спокойна и давай на бебока да суче колкото и когато иска и всичко ще се регулира много по-бързо, отколкото си мислиш. Пий повече течности и чай от копър/анасон или лактогонен. Hug

# 4
  • Станимака
  • Мнения: 123
 И аз на шестата седмица реших, че не и стига млякото и я дохраних два пъти резултат- после не искаше да суче. Извинете как се разбира, че къналът е запушен newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 1 715
Едва ли е скок в растежа newsm78. Изсуква всичко само за 2-3 минути Crazy
Предполагам, че е бил запушен канал, защото имаше едно пропуснато хранене. На другия ден много ме болеше едната срана на гърдата, беше топла и леко зачервена, и на моменти по-твърда. С цедене, топли компреси и често слагане на бебето на гърда се оправих.
Това последствие обаче ме изненада newsm78

# 6
  • Мнения: 1 321
И аз на шестата седмица реших, че не и стига млякото и я дохраних два пъти резултат- после не искаше да суче. Извинете как се разбира, че къналът е запушен newsm78
Запушен канал е когато бебчо не е изсукал определено мляко и е останало от предни пъти.Гърдата се втвърдява на това място може да се зачерви мястото и дори да се стигне до висока температура.За целта наистина помагат топлите компреси,студена извара,зелеви листа и др.
Дано не ти се налага  Hug

# 7
  • Станимака
  • Мнения: 123

Запушен канал е когато бебчо не е изсукал определено мляко и е останало от предни пъти.Гърдата се втвърдява на това място може да се зачерви мястото и дори да се стигне до висока температура.За целта наистина помагат топлите компреси,студена извара,зелеви листа и др.
Дано не ти се налага  Hug
[/quote]
 Благодаря, не ми се е случвало, но е полезно да науча.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 162
Както вече са ти казали, основното е често кърмене- не ограничавай продължителността и не увеличавай изкуствено интервалите на кърменията. Ето и малко статии, ако ти се чете- на мен ми действаше лактогонно. Grinning
Как да увеличим количеството кърма?
Как да увеличим кърмата си?
Кризи на кърменето
тук е даден един точков масаж са стимулиране на лактацията, който при мен определено действаше.
Освен него- бирена мая на хапчета, български лактогонен чай, сурови бадеми, лук, разходки на чист въздух.
И увереност, че ще се справиш. Hug

Общи условия

Активация на акаунт