Алергия от Панадол

  • 3 284
  • 8
  •   1
Отговори
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Здравейте. Малкото имаше цяла седмица Т и му давах Панадол по лекарско предписание. Междувременно се оказа, че има и серозен отит. За него чакаме още изследванията, за да се види как да се лекува. В това време направи и алергия от Панадола, явно се е пренаитил организма с парацетамол, нали не ми каза педито че можело да се случи  #Cussing out. Предписа ни Калциев глюконат и Кларитин за алергията. Каза да пие и поне два пъти на ден мляко. Аз му давам млякото на Нестле. Та въпроса ми е - може ли при алергия да се пие мляко. Бабите ми казват, че не можело, но лекарят каза да му давам. Вие какво сте правили при алергия ако ви се е случвало?

# 1
  • Мнения: 6 315
"Педито" ти не е виновно.

При алергия педиатърката на Йоан препоръчва да се спрат млечните продукти докато отшуми реакцията.

# 2
  • Мнения: 1 942
Aз не мога да си представя как мога да спра млякото на Никол! Това значи - няма сън, няма ядене, посточно хленчене ...  Не стига че ще му е зле от алергичната реакция, ами и да го карам да се чуства още по-зле. Ако си пие това мляко отдавна, защо да го спираш? Спира се ако не се знае на какво се дължи алергията, и се търси причинителя. Виж кашкавал, яйца /ако даваш/ и такива може да не даваш, но ако си сигурна че е от панадола и тях не виждам защо да спираш.

# 3
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Ами аз си му давам млякото. Иначе ще го уморя от глад детенцето. От Панадола е, защото не е ял никакви други храни, освен млякото, което си го пие откакто стана на годинка.

# 4
  • Мнения: 2 211
Трябва да се спре млякото /докато отшуми алг. реакция/, най - малко като превантивна мярка, за да не се алергизира детето и към млечни продукти. Също така, известно време обривите да не се мокрят.

# 5
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
И аз съм на мнение да се ограничат млечните - все пак детето е голямо, не е кърмаче, така че няма да е голям проблем.
А сигурни ли сте,че реакцията е към Панадола. Може да се е получило кръстосана реакция с нещо друго. Категорична диагноза "алергия към..." се поставя само при алергологично изследване.
Ако е така, внимавайте - много препарати съдържат парацетамол.

# 6
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
И аз съм на мнение да се ограничат млечните - все пак детето е голямо, не е кърмаче, така че няма да е голям проблем.
А сигурни ли сте,че реакцията е към Панадола. Може да се е получило кръстосана реакция с нещо друго. Категорична диагноза "алергия към..." се поставя само при алергологично изследване.
Ако е така, внимавайте - много препарати съдържат парацетамол.

Ами няма от какво друго да е, не е приемал нови храни, а другото лекарство, което съм му давала са капките за нос, но тях и друг път съм ги давала. А в листовката на Панадол прочетох, че е възможно да се получи такава реакция.

# 7
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ами няма от какво друго да е, не е приемал нови храни, а другото лекарство, което съм му давала са капките за нос, но тях и друг път съм ги давала. А в листовката на Панадол прочетох, че е възможно да се получи такава реакция.

Да, възможно е, но не го отхвърляй категорично без алергологично изследване. След много тежък алергичен шок ние също "набедихме" парацетамола, не го давах близо 3 години, но преди една опитах - никаква реакция. Така че така и не разбрахме от какво беше...той също не беше ял нищо ново, все пак беше на близо 3 години...

# 8
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Благодаря ви за съветите. Обривите вече съвсем не се забелязват.

Общи условия

Активация на акаунт