Какво обичат да ядат децата ви? (ама честно)

  • 10 402
  • 103
  •   1
Отговори
  • Мнения: 294
Провокирана от темата за нездравословното ядене в ДГ и яслите, бих искала да споделите ЧЕСТНО какви ястия, лакомства, шоколад, ядки и така наречените "боклуци" (снаксовете, чипсове, зрънчовци, близалки, "странни" сокчета) обичат да ядат децата ви и какво, разбира се, от тези "нездравословни" храни им разрешавате да ядат.
С риск да бъда обявена за "не добра" майка ще кажа, че аз давам на синът ми (почти 4г.) да яде всичко от гореизброените неща без "странни" сокчета. Старая се да не е често, но не винаги се получава   Embarassed
Той обича риба, пържени картофи, пица, спагети, свинско (чисто) и пилешко месо, кебабчета, кюфтета, сандвичи, луканка, салам, кисело мляко и многооооо крастевици. От плодовете предпочита ябълка, ягода, банан и малини.
В общи линии е злояд и може би поради тази причина най-вече му разрешавам своеволия, защото след като поотрасна и престанах да го храня настъпи пълна промяна в хранителните му навици. #Cussing out И лека-полека стигнах до ситуацията, както една майка беше казала "по-добре някаква храна, от колкото никаква" #2gunfire.

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Обичат готвено. Шунка, кашкавал и сирене. Плодове и зеленчуци. Маслини.
От другите, които не са за наяждане, а за похапване - Киндер шоколадчета и картофени мечета.

# 2
  • Мнения: 1 427
Йоана обича риба,ориз с пиле, супи,мусака, обожава млечна салата.От по -нездравословните хапва пържени картофи, пържени филийки, кренвирши.Шоколад яде, но не мога да кажа , че го обича,тъй като рядко й купуваме.Солети и зрънчовци не й забранявам, хапва но и на тях не е фен.Общо взето не е почитател на сладкото.Но ,за цъжаление, не хапва и никакви плодове Sad

# 3
  • Мнения: 3 447
Месо, месо, месо  Tired Кюфтаци, супа топчета, мусака, пиле, риба, шунка... ако докопа луканка, я ръфа цяла. Кашкавал и сирене в големи количества. Мюсли.
Плодове и зеленчуци - тц  Confused
От боклуците - пържени картофи и зрънчо. На сладко не налита особено.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
2-мата заедно: шоколад, зрънчо, близалки... Ябълки, моркови, зеле, рядко банани.

Тя: зелении всякакви (копър, магданоз, спанак, коприва, марули и т.н). Може само на тях и на спагети да живее. И мноооооооого, мнооооооооого чаши прясно мляко на ден. И портокали.

Той: обича и мръвчица - шунка, филе и т.н. И супи. И кремчета. И пържени яйца.

# 5
  • Мнения: 7 837
Стига да е без месо.
Може да кара и само на плодове. Единствено диня не обича.
Зеленчуци - само готвени.
Кис. мляко, сирене.
Прясно мляко - отказва, освен ако не е със сириъл.

От боклуците - пица и картофки.
За сладко му давам стафиди, бонбонки от йогурт или бисквити. Шоколад, сладолед, бонбони, вафли и пр. сладости не обича.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 242
неполезни: кроасани, нескуик, зрънчовци и от сорта, бонбони, кренвирши, сухи пасти и бисквити, каргофки Мак Донълдс, палачинки, бухти, панирани филийки

хляб с масло /но не и сандвичи/, баница

полезни: мляко, варени и пържени яйци, сирене, кашкавал, риба, ябълка, круша, ягоди, понякога банани, моркови, краставици, броколи, зеленчукова супа, супи и каши от зелено /коприва, спанак/, маслини

и сигурно пропускам още много

Последна редакция: ср, 21 мар 2007, 19:32 от Лекси

# 7
  • София
  • Мнения: 1 979
Сандвичи с кашкавал запечени на скаричка, хляб, пици, банички, солети и т.н тестени прозвдения.
Също така яде натюр салами, филета, кремвирши.  От манджите  - пиле с ориз, пилешка супа, супа топчета.
От плодовете само банани и тук там ябълка. Зеленчуци - зеле, краставици, моркови.
Естествено обича и шоколад, но аз  засега не и давам, че като почне няма спиране.

# 8
  • Мнения: 8 505
Топ 3 на дъщеря ми:
1.бонбони
2.супа
3.принцеси с кашкавал,кашкавалки,само кашкавал

# 9
  • Мнения: 3 447
3.принцеси с кашкавал,кашкавалки,само кашкавал
В Готварския имаше една рецепта за кашкавалки, пробвай ги  Simple Smile При нас много се тачат, кажи-речи през ден правя.

# 10
  • Мнения: 8 505
Ще се поровя обезателно Simple Smile

# 11
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Не давам нищо което аз смятам за буклук. Баницата, шоколада или филийка с масло и мед /напр/ не ми влизат в графата буклуци. Там са обаче овесените ядки и корнфлейкс-а. И всичко което е от соя.

# 12
  • Мнения: 3 537
Обича супа, спагети, кус-кус , филия с пастет, баничка, сирене, бонбони Бони-бон, Пумбер картофените мечета, Зайо-байо, слънчогледови семки........май това

# 13
  • Мнения: 46 429
Дъщеря ми обича всичко Crazy

Радвам се обаче, че за т. нар. боклуци, меракът й минава в момента, в който ги купя, изяжда 1-2 парчета и другото го изхвърлям Laughing

# 14
  • Мнения: 3 146
Синът ми обожава кисели краставици, маслини, шунка, печено пиле, фъстъци, Киндер шоколад (но само този, не знау защо). Обича вафли с лек крем, без ядки.

Общи условия

Активация на акаунт