Ретарпен,лидокаин и бременост????

  • 3 860
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 869
Ще се лекувам от реактивен артрит  и започвам лечение с Ретарпен и ледокаин .Някой знае ли дали тези лекарства са противопоказни за евентуална бременост.Допитвам се до вас защото вече чух две противоположни мнения на лекари и незнам какво да мисля.Мерси предварително.

# 1
  • Мнения: 4 150
Ретарпен е силен аб и не се приема от бременни...както и кьрмата трябва да се иzхвьрля,ако има кьрмаче.Минава в кьрмата.
Ледокаин не ми е иzвестно лекарство. Peace

# 2
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511

Ледокаин не ми е иzвестно лекарство. Peace

Доколкото знам лидокаин е силно болкоуспокояващо.
По темата - непременно се консултирай с лекар преди да започнеш каквото и да е било лечение.

# 3
# 4
  • Мнения: 4 150
Ледокаин го проверих...не  е равно на ЛИДОКАИН.Моля не го бьркайте. Naughty

# 5
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Тук   http://www.bda.bg/bdias/L.html има само лИдокаин. Дай инфо за този лЕдокаин.

И нека ela79 да каже какво точно са и изписали...

# 6
  • София
  • Мнения: 558
А какво значи "евентуална бременност"  Rolling Eyes  Бременна ли си или не?
Лечението на много заболявания се извършва с медикаменти, които не са разрешени за употреба при бременни /или поне не в първите три месеца/. Това не значи, че жените не трябва да се лекуват защото ще забременеят един ден ЕВЕНТУАЛНО... Grinning

# 7
  • Мнения: 869
Значи това което ми е предписано е Лидокаин и това е инжекционен разтвор.С него ще разтварят ретарпена,за да ми се постави инджекцията.А за бременността-не не съм бременна,но с мъжа ми мислехме да си правим второ дете.За нас е много важно и затова съм толкова разтроена,че няма да може евентуално цяла година и повече.

# 8
  • Мнения: 1 116
Лидокаина е локален анестетик ,може да се ползва и при аритмии (при теб е като анестетик).От изследванията върху животни не е показал вреда върху фетуса или плода. За това ти казват различни мнения най-вероятно.
Отделно benzathine benzylpenicillin (това ти е ретарпен)  - Not known to be harmful - т.е. не е вреден и той, дори спада към група А (т.е. изследванията върху хора не показват никакви вреди върху плода)
 

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 15:59 от XuTkO

# 9
  • Мнения: 4 150
И аz се zачудих какьв е тоzи Ледокаин ,а не Лидокаин...Ледокаин е част от кокаина.

# 10
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
И аz се zачудих какьв е тоzи Ледокаин ,а не Лидокаин...Ледокаин е част от кокаина.

Значи не съм сбъркала, нали?
Имам навика да проверявам, преди да пиша.

# 11
  • Мнения: 4 150
Неzнам какво си сбьркала и какво не.Ледокаин сьЩествува.Както и лИдокаин и са две раzлични неЩа. Peace
Навика ти е хубав,но са нужни и zнания.

# 12
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Неzнам какво си сбьркала и какво не.Ледокаин сьЩествува.Както и лИдокаин и са две раzлични неЩа. Peace
Навика ти е хубав,но са нужни и zнания.
Съществува като лекарство в България?
Бихте ли посочили източника, от който черпите информация?

# 13
  • Мнения: 4 150
Скьпа Мариета..това е пьрвият ми постинг в темата...
Цитат
Ретарпен е силен аб и не се приема от бременни...както и кьрмата трябва да се иzхвьрля,ако има кьрмаче.Минава в кьрмата.
Ледокаин не ми е иzвестно лекарство.

Отделно неzнам какви лекарства има то4но в БГ...СреЩал сьм лекарства,които другаде са отре4ени.Затова не споря.В БГ всичко е вьzможно. Peace

# 14
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
А това - вторият, в който проверихте и ми "издърпахте ушите"...
Ледокаин го проверих...не  е равно на ЛИДОКАИН.Моля не го бьркайте. Naughty

Общи условия

Активация на акаунт