помощ! кърменето - борба за надмощие

  • 552
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте, мами! Много съм озадачена и объркана, затова ви моля за помощ. Моят бебчо е на 1 седмица. За щастие се развива много добре, но храненето е един малък кошмар. В момента сме на смесено хранене, защото кърмата не му стига. Не че е малко - около 40-50 ml от двете гърди (мисля, че за този етап е нормално като количество), а просто е гладен. Проблемът е, че не иска да суче от лявата гърда. Рита, реве, бута с ръчички, захапва за малко и пуска веднага... Просто не разбирам какво става! В крайна сметка всеки път изцеждам лявата гърда с помпата и после той с удоволствие си изпива кърмата от шише. Ама бива ли така! Направо съм обидена от отношението към гърдите ми! Simple Smile
Моля ви, споделете, ако сте имали подобен проблем! Дали е само временно явление?! Дано!

# 1
  • Мнения: 888
Имаше нешо подобно и при нас с Лора!И тя не харесваше твърде едната гърда- при мен дясната, и аз няколко пъти се цедях и давах, докато реших че няма да стане по нейната...и просто смених позата за кърмене!От лявата гърда сучеше в най- типичната поза според мен гушната с лявата ръка и главичката към гърдата, а след това легнала сучеше от дясната- явно и беше по- удобно, или пък по- мързеливо...не знам, но при нас имаше ефект...и сега понякога ми прави номера...но по принцип много е възможно и млякото от едната гърда да стига на беб4ето...
Успех мила и не се отказвай от кърменето!

# 2
  • Мнения: 1 896
А как разбра, че е точно толкова кърмата? Защото ако се ориентираш по цеденето, да знаеш че бебето получава доста повече отколкото ти можеш да изцедиш. И аз мисля, че може би просто му стига количеството от едната гърда. Това, че после пие от шишето, не значи че е още гладно - повечето бебета биха пили от шише след като са нахранени, примерно защото е по-лесно и различно или защото им е кеф да сучат нещо.
А какво става, ако дадеш първо лявата? Възможно е и да има някакви предпочитания, но не бързай да даваш със шишето, би трябвало да свикне да суче и от двете.
Може например когато даваш първо от лявата гърда, първо да изцедиш с ръка, колкото да тръгне млякото, така че да не суче бебето напразно. Също различни пози може би е добра идея да опиташ. Успех ти желая!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 043
Внимавай с това даване от шише, защото мойта щерка така категорично отказа после да суче от мен и беше голям зор докато пак започне. Както вече са те посъветвали, пробвай да смениш позата или го сложи в позиция все едно, че ще суче от дясната, но го отмести така, че да захапе лявата. Дано да ме разбра, че не знам как по-добре да го обясня.

Успех!

# 4
  • Мнения: 133
Май вече всички ти го препоръчаха- смени позата, и започвай с тази страна докато е гладен...

# 5
  • Мнения: 942
И при нас имаше предпочитания към едната гърда.И наистина смяната на позата беше разковничето при нас.Когато и двете легнахме(аз в полулегнало положение) на Ники почна да й е все едно от коя гърда суче(преди това се кърмехме седнали по-право аз бях седнала.)
Успех мила и не се отказвай от кърменето!

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Ъх, и при нас беше така доста време. По едно време се бях шашнала, че ще ходя с различни по големина гърди.Смяна на позата помогна, впоследствие и синчето си смени предпочитанията, та сега няма пренебрегнати Mr. Green

# 7
  • Мнения: 1 735
bancheva, внимавай да не се вкараш в омагьосан кръг.
Най-добре е да спреш всякакви биберони и шишета(изкуствени заместители), а да му предлагаш единствено и само гърда.
Имай предвид, че от шише се суче много по-лесно, отколкото от гърда и бебетата винаги биха предпочели по-лесното(все пак са хора, а ние хората така правим  Mr. Green). За да суче от гърда, бебето хаби много енергия, самото сукане е по-трудоемко и веднъж щом е усетило , че има и по-лесен начин, може и да не се върне на гърдата никога повече.
Затова, докато е още малко, по-добре го накарай да забрави, че въобще е опитвало биберон. Все пак, колкото са по-малки, толкова по-бързо забравят.
Успех ти желая и ако имаш желание и време, чети статиите от Библиотеката. Страхотни са, има за всяка една ситуация и случай, включително и за твоя.   bouquet

# 8
  • Мнения: 313
Може би и на теб ти е по- удобно когато го държиш от едната страна в сравнение с другата и бебето усеща това. Намери си удобна поза и за другата страна. Когато моя бебок започне да предпочита едната гърда аз започвам настойчиво да предлагам само другата като хода и го полюшвам. Като засуче хубаво пак си сядам Wink При мен това помага. Успех Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 6 246
bancheva, внимавай да не се вкараш в омагьосан кръг.
Най-добре е да спреш всякакви биберони и шишета(изкуствени заместители), а да му предлагаш единствено и само гърда.
Имай предвид, че от шише се суче много по-лесно, отколкото от гърда и бебетата винаги биха предпочели по-лесното(все пак са хора, а ние хората така правим  Mr. Green).
  Peace Пробвай както вече са те посъветвали - смяна на позата, изцеждане малко на ръка от "проблемната" гърда докато потече млякото. Да не би да ти е "по-скрънзлива" лявата гърда, при мен беше така - дясната беше по-дащна, просто му трябваха няколко повече засуквания, докато тръгне млякото.

Успешно кърмене!  bouquet

# 10
Много благодаря за съветите! С огромно задоволство трябва да отбележа, че днес успяхме да се нахраним цели 3 пъти и от двете страни!  Laughing Смених позата, или по-правилно промених я само в наклона на моето тяло и стана!
Опаа.... събудихме се... отивам да нахраня бебчо!
Поздрави на всички!

# 11
  • София
  • Мнения: 6 246
Супер! Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 1 056
Пробвай все пак и номера да започнеш с проблемната гърда като си я започнала да цедиш /т.е. като потече млякото, тогава да му я предложиш/.
Възможно е тази от която суче да й слиза млякото по-бързо, а тази от която не ще да й слиза по-бавно и той да се ядосва, че не тръгва бързо.
Наистина, по-добре спри добавката, бебето се засища с нея, съответно суче по-рядко, съответно намалява кърмата. Не знам колко често даваш добавка, но или постепенно я намали или ако е по1-2 пъти само, направо я спри. Зачести кърменията /давай когато бебо поиска/ и лактацията ще се увеличи.
Вслушвай се в инстинктите си, а не в "професионалните съвети на лекарите". И естествено в съветите на другите дългокърмещи мами, дано се сприятелят бебо и лявата гърда.
Моя син също имаше период в който плачеше и не искаше да суче от лявата /само няколко дена обаче/, а тя е по-голяма и с повече мляко. Но с повечко упоритост всичко се оправи - като огладнеше много, сучеше, че чак ушите му плющяха. Давах му първо нея и ще-не ще...

Общи условия

Активация на акаунт