Помооощ - имам проблем с обиколниците!!!

  • 8 171
  • 32
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 956
Здравейте!
За какво служат въпросните обиколници? Доколкото знам са, за да не бръкне детето с краче или ръчичка между дъските на кошарата и да се нарани...
Имам следния проблем - купихме 2 комплекта обиколници на Бертони. Реших да ги изпера. Сложих едно парче обиколник в пералната и след 10-тина минути електрониката й се побърка. Едвам извадих обиколника - тежеше цял тон - беше абсорбирал цялата вода... Пералната едвам я оправихме (така навремето я изгорих с една завеса за баня). Следователно - не мога да си изпера обиколниците в пералната. На ръка също не мога - поемат тонове вода, не мога да ги изцедя, да ги отпера от праха, абе - не става и не става #2gunfire #2gunfire #2gunfire
И се замислих - дали да не ги разпоря и да им извадя ватата и да си ги ползвам без вата. ТАзи вата толкова ли е важна? Без вата са като чаршафи просто...newsm78
Знам, че най-добре да купя друг модел, който да е подходящ за пране ( макар, че и на тези пише, че се перат, а и продавачката ме убеди, че се перат в перална...), ама дадох 120 лв вече #Cussing out
Какво да правя с обиколниците? Поооомооощ!!!
Ако не става да се ползват без вата, препоръчайте, моля, някакви, които действително могат да се перат в перална!!!

# 1
  • Мнения: 5 790
Имам най-обикновени, български за по 20-тина лв и се перат в пералня. Ти направо ме изуми...
Можеш да им извадиш ватата и да купиш от някъде обикновена вата, като тази на олекотените завивки, която няма да поема вода.

# 2
  • Мнения: 6 461
Моите са съвсем обикновенни ...когато ги ползвах редовно ги перях.
Нямала съм абсолютно никакъв проблем.


Можеш да им извадиш ватата и да купиш от някъде обикновена вата, като тази на олекотените завивки,

Това мисля,че ще е най добре. Peace

# 3
  • Мнения: 617
Аз си купих цял комплект - обиколници +чаршафи+възглавничка+олекотена завивка
Всичко си изпрах в пералнята без никаъв проблем.

# 4
  • Мнения: 154
Пера ги най- много на две седмици,за да не събират прах и винаги в пералня,  а са най-обикновени и евтини.Мисля,че нашите и мъжа ми са ги взимали от Вис Виталис.Аз имам друг проблем няма как да ги задържа върху кошарата,защото само от едната страна е решетка,другите 3 са табли.Лепя връвчиците с тиксо,но моят маймунко все ги събира на топка и се гуши под тях. Grinning

# 5
  • Мнения: 819
Аз пера нашият с пералнята.Мисля,че е добре ватата да стои,щото изолира,не само пречи да се пъхат крачетата.

# 6
  • Мнения: 750
Абе Пролет как така ще извадиш ватата бре 4овек Shocked.Те тогава какви обиколници са Confused
Направени са специално за това,да предпазват беб4е от удари Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 956
Не знам - ужас!!!
Извадих на единия ватат и той си стана като парче чаршаф... От обиколник 40-50см излезе вата, която напълни плик за боклук от 60 литра!!! Shocked
Обиколниците ми де факто са комплект с олекотена завивка, долен чаршаф и възглавница, де. ЗА това са по 60-тина лева комплекта... На Бертони са... И мислех, че правя солидна и добра инвестиция, а то  #2gunfire
А вата нямам идея откъде да купя... А и не вярвам да стане успешна мисията...
Помооощ! smile3511


# 8
  • Мнения: 6 607
Защо не се оплачиш в магазина ,от който са закупени.Аз със моите не съм имала проблеми след изпиране .

# 9
  • Мнения: 4 915


За вата провери в кинкалериите.
Можеш да ги напълниш и с парцали - някакви непотребни парчета плат, чаршаф - нарязан на парчета, или нещо подобно.

А може изобщо да не ти влязат в употреба (както стана с нашата кака).
Особено ако детето няма желание да спи и стои много-много в креватчето.  Wink

# 10
  • софия
  • Мнения: 25 199
Знам, че не е смешно, но се смях със сълзи. Разказът ти е изключително жив (извинявай, Пролет).
Ние имаме обикновен обиколник (комплект с чаршафче и торба) и го пера без проблем в пералнята.
Не мисля, че е добра идея да пълниш вече изпразнения обиколник с "парчета плат, чаршаф - нарязан на парчета или нещо подобно" - ще се съберат в някой от краищата.
В магазините за платове продават на метър нещо като олекотени завивки, но ако бях на твое място нямаше да се занимавам, защото не е сигурно какъв ще е крайният резултат, а и честно казано е голяма бъгня да ги прешиваш. Не може ли да ги върнеш? По новия Закон за защита на потребителите имаш право да връщаш до 7 дни закупени стоки, но не съм сигурна дали няма някакво изискване за посочване на причина.
Успех с обиколниците - купи си обикновени!

# 11
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Аз пера нашият с пералнята, ама не знам до кога се ползва обиколник  newsm78 засега бебето ми е на 4 месеца, още не се е размърдала сериозно, Вие до кога го ползвахте  Hug

# 12
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Изумена съм  Shocked На каква програма переш и на какви градуси - това е много важно!!!

# 13
  • Мнения: 573
Цитат
Сложих едно парче обиколник в пералната и след 10-тина минути електрониката й се побърка.
Според мен е трябвало да напьлниш пералнята, защото едно парче е абсорбирало водата за мин. 5 кг. пране. А и колкото е по-уплатнен барабана, толкова по-малка е вероятността да се развали пералнята.

# 14
  • София
  • Мнения: 43 903
ами ние ги ползвахме 2-3 месеца, главно, за да му е "завет", но като стана малко по подвижен почна да си завира главата под тях, та ги махнах, за мен са  безмислено нещо....

Общи условия

Активация на акаунт