как протича първата среща със социалния работник?

  • 5 527
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 921
Момичета, моля помогнете ми. Преди малко ми се обадиха от агенцията и в петък е първата ми среща със соц.ни работник. Силно съм развълнувана, но и малко притеснена. Как протича тази среща? За какво питат и какво оценяват? Споделете от вашия опит, че направо съм луднала.
Предварително ви благодаря, защото вашите съвети винаги са много ценни!

Последна редакция: ср, 21 мар 2007, 19:00 от wa_wa

# 1
  • Мнения: 1 843
Хахаха, видя ли, който "дърпа дявола за опашката"...шегувам се, просто след съвсем скорошното ти "аман от очакване" до "леле, ами сега?" има, няма няколко часа...Wink

Спокойно. Просто бъди спокойна. Хора са, не ядат никой.
Иначе и да ти кажем, ще видиш, че навсякъде е различно. Може да протече просто като опознавателна среща, да ви поговорят за процедурата, може и да се сприятелите...може да ви предложат обучение, всичко може!
Въпреки, че ще ти е трудно, гледай да се наспиш и да отидете ведри на срещата.
Останалото...като се завърти въртележката, хич няма и да усетиш...

Стискаме палци!

# 2
  • Мнения: 3 715
Питат ви защо искате да осиновите дете, какви са причините да нямате деца, от колко време сте заедно, какво дете искате, в общи линии нещата от заявлението трябва да ги кажете. Ей такива общи неща. Срещата е по-скоро опознавателна. Следващите са с повече въпроси, но в общи линии нещата се повтарят почти на всяка среща. На мен ми беше писнало да отговарям все на едни и същи въпроси 100 пъти. Имаше и въпроси от рода дали сте имали други продължителни връзки преди тази, но това беше на индивидуалните срещи.

# 3
  • Мнения: 2 722
Уж край на очакването, пък то начало на чуденето, споко, след това и други начала те чакат Laughing
Срещите по принцип са  различни при различните социални работници, всеки си има собствен подход, но по принцип като че ли първата среща винаги е информативна - казнат ви какво ви предстои на другите срещи и как ще протича процедурата от тук нататък.
Тичай, срещай се, връщай се, пиши - приятно е да съпреживеем, да си припомним и отново за кой ли път да се умилим Wink

# 4
  • Мнения: 921
Благодаря ви, момичета! Малко ме поуспокоиха думите ви. Надявам се всичко да е О.К., но после ще разправям! Стискайте палци!!!
Честно казано голяма опора сте ми в този момент. Айде стига, че много се разчуствах..........
Ще гледам да се мобилизирам и ще правя каквото трябва, а пък да става каквото ще! Wink

# 5
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Питат ви защо искате да осиновите дете, какви са причините да нямате деца,
Да използвам темата и тази информация и да питам интересуват ли се ако все пак след време може да опитате за дете и трябва ли да се дава такава информация?

# 6
  • София
  • Мнения: 9 517
 tanya_75Момичетата са казали всичко, аз само да добавя - бъдете искрени, не крийте нищо - откритостта се цени най-много. Успех
 wa_wa има много семейства с деца, които кандидатстват за осиновяване, няма нищо лошо в това да се опитвате за Ваше дете и след подаване на документите. Пак важното е да сте искрени, според мен. Ако човек скрие нещо такова, то си личи.

# 7
Питат ви защо искате да осиновите дете, какви са причините да нямате деца,
Да използвам темата и тази информация и да питам интересуват ли се ако все пак след време може да опитате за дете и трябва ли да се дава такава информация?
WA_WA аз пък смятам, че не е необходимо да се дава такава информация на социалния работник. Това си е ваша лична работа, още повече, че става дума за бъдещи действия от ваша страна.

# 8
  • Мнения: 1 843
Може би tanya_75 вече е на "пангара". Дайте да я подкрепим мислено. (Абракадабра, Таня се представя блестящо, абракадабра, паднал й се е най-добрият социален работник! (малко вдетиняване, никога не е излишно...)).

Иначе, относно бъдещите намерения на осиновителите...чини ми се неоснователно и най-малкото глупаво да ме питат какви са ми плановете за следващите години. Не мисля, че биха й задали подобен въпрос. И все пак...какво значи да се опитаме? Ами, ако стане без да се опитваме? Извинявайте, ама ще го обърна малко на кудош. Те децата стават най-често по един начин...нали не си мислите, че социалните биха си позволили да питат, дали смятаме да правим секс без контрацептивни мерки??? Еееее...стига деееее... Wink

# 9
  • Мнения: 3 715
Нас ни питаха за бъдещи планове за биологично наши деца, аз се бях подготвила да не давам обяснения, казахме, че за момента това е нашето решение и не мислим по въпроса за други деца сега. Но питаха колко деца бихме искали по принцип да имаме, дали бихме осиновили близнаци или брат или сестра. Аз като чух думата "близнаци" и нали съм от близнашко семейство и веднага казах "Даааа!", съвсем спонтанно, при което мъжът ми ми хвърли най-ужесения поглед, на който беше способен. Добре, че социалната работничка пишеше и не видя. По-скоро въпросите бяха в посока дали искаме повече от едно дете по принцип, а не се наблягаше толкова на опитите за биологично дете.

# 10
  • Мнения: 171
Цитат
Да използвам темата и тази информация и да питам интересуват ли се ако все пак след време може да опитате за дете и трябва ли да се дава такава информация?

Нас не само ни питаха, но и го вписаха в доклад. Тогава си мислехме да направим още един-два инвитро опита щом Теди поотрасне малко, но сега сме категорични че това няма да се случи. Аз толкова съм влюбена в Теди,  дори не мога да си представя че мога да обичам друго дете, пък било то и биологично наше, по същия начин. Сигурно ви звуча налудничево newsm78 ,но точно това изпитвам в момента.

# 11
  • Враца
  • Мнения: 5 200


 И все пак...какво значи да се опитаме? Ами, ако стане без да се опитваме? Извинявайте, ама ще го обърна малко на кудош. Те децата стават най-често по един начин...нали не си мислите, че социалните биха си позволили да питат, дали смятаме да правим секс без контрацептивни мерки??? Еееее...стига деееее... Wink
Ех ако беше толкова лесно Sad.

# 12
  • Мнения: 1 843
Шшшшшт...понякога най-трудните неща се случват изненадващо, точно когато си спрял да ги очакваш!  Wink

# 13
  • Мнения: 441
...Аз толкова съм влюбена в Теди,  дори не мога да си представя че мога да обичам друго дете, пък било то и биологично наше, по същия начин. Сигурно ви звуча налудничево newsm78 ,но точно това изпитвам в момента.

и аз, и аз

пишете ме при лудо, безвъзвратно, безкрайно...влюбените Simple Smile

и на с ни питаха, но не помня вече какво отговорихме

каквото дойде, не ми се мисли за това още

# 14
  • Мнения: 2 722
На лекар, адвокат и ....социален работник се казва всичко  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт