Какво мляко за тяло при суха и чувствителна кожа?

  • 1 119
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 750
Имам следния проблем - кожата на краката и ръцете ми е суха, а от една седмица ме сърби на някои места - на свивките на ръцете и краката, по бедрата и китките. Имам и някакъв ситен обрив. Според кожната лекарка било алергия към нещо, но не се знае какво точно. Сега пия хапчета. Но ми препоръча след баня да се мажа с крем, защото кожата ми е много суха и това също е проблем.
Та въпросът ми е: какво мляко за след баня да си взема имайки предвид посочените проблеми? Може би някаква медицинска козметика, но каква? Дайте, моля ви съвети!

# 1
  • Мнения: 76
Имам подобен проблем.
Ходих на лекар и тя ми препоръча лосион за тяло на Юсерин с 10% уреа. Много е ефикасен.
Друго, което можеш да ползваш са продуктите  Нахткерцен на д-р Тайс - душ-олио и балсам за тяло. Те са подходящи и за деца.
Пожелавам ти бързо да се оправиш. Дано да съм ти помогнала. Повярвай ми, зная колко е неприятно.

# 2
щерката има атопичен дерматит (кожата и веднъж дори стана на люспи от неправилни грижи), на мен пък ми е суха и чувствителна...
дадоха ни Атодерм крем на Биодерма. Струва 30 лв за 500 мл, но кожата ни е мека ката от реклама.
можеш да поискаш мостра от кожен лекар и да пробваш

# 3
  • Мнения: 167
Защо не пробваш с преварен на водна баня зехтин - нали това е най-добрата козметика за бебета. Смятам, че поне няма да ти навреди. Ако имаш възможност опитай - вместо да се чудиш каква козметика да избереш. Ако няма резултат винаги можеш да си купиш козметика - такова разнообразие има, че чак изпадам в затруднение при избор.

Успех  Hug

# 4
  • Мнения: 56
Защо не пробваш с преварен на водна баня зехтин - нали това е най-добрата козметика за бебета. Смятам, че поне няма да ти навреди. Ако имаш възможност опитай - вместо да се чудиш каква козметика да избереш. Ако няма резултат винаги можеш да си купиш козметика - такова разнообразие има, че чак изпадам в затруднение при избор.

Успех  Hug
Peace

# 5
Много е неприятно постоянно да те сърби кожата. Има една съвсем нова козметика "Panthenol Forte", която е специално разработена за такъв проблем. Има мляко за тяло за много суха и чувствителна кожа. Успех!!!

# 6
  • Мнения: 241
Абе как си представяте момичето да се омаже със зехтин, да мирише от където мине и да си похаби дрехите newsm78За бебе - да, но за голям човек - звучи гадничко NaughtyИма специална серия на Себамед за суха и атопична кожа, на А-дерма/но доста скъпичко/.Освен хидратантни кремове/млека, може да използваш  измиващо олио /направо се изкъпваш с него - пак има на Себамед, А-дерма/ , или олио за след баня /има и по-евтинички на Нивея например/- нанасяш върху още влажната кожа и масажираш докато попие/страхотен ефект за суха кожа/

# 7
  • София
  • Мнения: 1 979
Препоръчвам ти да си избереш лосиона на Юсерин. А също така да се миеш с душ-олиото на д-р Тайс.
С тази комбинация се миех и мажех през почти цялата ми първа бременност, защото имах ужасни проблеми.

# 8
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
И аз имам подобен проблем момичета.Кожата по тялото ми е супер суха-за сметка на кожата на лицето-и незнам с какво да се мажа вече.В едно съм сигурна,че бебешките марки олио са май най ефикасни. newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 1 750
Момичета, преди две седмици си взех лосиона на А-дерма Екс-омега - верно малко скъпичък идва, но е страшно ефикасен. Опаковката е голяма и стига за дълго време, така че си струва. По принцип е за суха, чувствителна и склонна към атопични дерматити кожа. При мен даде резултат - вече не ме сърби кожата и се чувствам много добре. Препоръчвам ви го  Peace Между другото, подходящ е и за деца.

# 10
  • Мнения: 5 592
Момичета, преди две седмици си взех лосиона на А-дерма Екс-омега - верно малко скъпичък идва, но е страшно ефикасен. Опаковката е голяма и стига за дълго време, така че си струва. По принцип е за суха, чувствителна и склонна към атопични дерматити кожа. При мен даде резултат - вече не ме сърби кожата и се чувствам много добре. Препоръчвам ви го  Peace Между другото, подходящ е и за деца.
Колко струва и какво количество е?

# 11
  • Мнения: 241
Tatalina, поздравления за избора на козметика!!! Аз успешно  използвам кремчето за беб4о, тъй като е  с АД
Мони, струва около 30 лв., 200мл.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 750
Този, който аз купих е 400 мл и струваше около 30 лв. С помпичка е отгоре и е икономичен.

# 13
  • Мнения: 160
еудермол 8.има го в аптеките.струва 2.30 лева.специално за проблемна кожа и за кожа увредена след третиране с лекаства.не е ароматизиран.пробвай го,няма да сбъркаш Simple Smile

# 14
  • Мнения: 809
Аз ползвам крема на дечко, който му го предписаха за много суха кожа. Даже мислех, че има атопичен дерматит. Славо Богу не е това. A-derma се казва мазилото. Малко е скъпичко, но пък върши работа.

Общи условия

Активация на акаунт