Мами, пътували ли сте сами от САЩ до БГ с бебче?

  • 700
  • 6
  •   1
Отговори
Мили мами, ще пътуваме с малкото ми 6 месечно бебче от Щатите до БГ, но започвам да се опасявам дали ще мога да се справя сама. Споделете ако сте били в същата ситуация, как се справихте, дали стюардесите помагат на маиките? newsm78 Сега като си помисля, маи ще ми е доста трудничко, как ще му приготвя формулата, кой ще ми го даржи през това време??? Thinking. Разкажете ми как мина вашето пътуване. Как се отрази самото пътуване и после часовата разлика на бебо?

# 1
  • Мнения: 948
Колкото по-малко бебчето, толкова е по-лесно  Simple Smile Пътувахме сами до БГ, когато Мариана беше на 3.5м, обратно на 4.5м; полет с прехвърляне от НЙ и няколко часа престой в Прага...Супер си прекарахме  Simple Smile

В през-океанските полети има кошчета за бебета; непременно се обади на авиокомпанията да ти дадат място с бебешко легло. На 6м вече са по-големки, седят, може би няма да иска да спи вътре, ама при всички случаи е удобно да може да седне да си играе, да не държиш на ръка през цялото време.

Винаги ще се намери кой да ти помогне с багажа, и дребните неща: само бъди подготвена (аз кърмех в самолета  Mr. Green, ама си приготви точната доза формула разделена в пликчета или кутиики - подаваш на лелята шишето и пликчето, и я пращаш да смесва). Вземи си достатъчно шишенца, няма къде да миеш.

Никакви чанти за носене на ръка: раница на гърба; кенгуру/слинг за бебо, ако ползваш; отделно количката ти я взимат на вратата на самолета, и ти я дават веднага като кацнеш. В тоалетната има маса за преобличане на малки мишки (само си носи обичайните неща за постилане).

Достатъчно дрешки и памперси (защото стават случки), непознати играчки и шарени книжки, и така. И се усмихвай на всички, защото никой не обича да пътува до бебе в самолета Crazy, та не очаквай супер да ти се радват - поне бъди ти любезна, и ги "обезоръжи" предварително. И не се срамувай да си искаш помощ; не винаги се сещат хората - да ти свалят чантата, да ти подадат падналата биберона...

Пък ако се паднеш до някое девойче на 4-5 (те умират за живи кукли), или някоя вдетинена бабка, няма да разбереш кога ще стигнеш.

# 2
Чака ни точно сыщото и с безумните им местни разпоредби не знам как ще качим храна за бебо в самолета.Всичко що е течно или храна ти го вземат на секюрити и компромиси не правят. Ако някой знае как се качва бебешка храна да каже.

# 3
  • Мнения: 393
За пътуване от САЩ до БГ не знам, но за ПЪТУВАНЕ от БЪЛГАРИЯ до САЩ знам.
Преди три години се прибирах със сина ми в САЩ. Още при чекирането в София имаше едно младо семейство с бебче на не повече от 3 месеца. В Прага, при прехвърлянето за трансатлантическия полет се отзовахме пак заедно. Оказа се, че те са спечелили зелена карта. Честно казано, бебето понесе полета по-лесно от изплашените си родители. Бяха настанени до "бебешките легла". Стюардесите правиха всичко възможно за комфорта на малкия пътник. Все още се сещам за тях и се надявам да са си "стъпили" на краката. Единственното, което знам за тях е, че пътуваха за Тампа, при роднина който ще ги посрещне (брат).
Важно е преди излитане и кацане бебето да е с биберон или да му давате шише с мляко или сок (за възрастните се препоръчва дъвка или бонбони за смучене). Формулта може да я приготвиш с минерлна вода. Стюардесата може да ти помогне.
Майките с малки деца/бебета първи се качват в самолета и първи слизат. Можеш да изискаш придружител, който да ти помогне след кацането и трансферирането ти до следващия терминал-уведомяваш стюардесата. За кацането ти в България не мога да ти кажа нещо положително. Ако е както преди три години-въоражи се с ТЪРПЕНИЕ.
И както вече са писали-кенгуро за бебока, раничка за тебе (може да вземеш от куфчетата на колелца-самолетен размер). Количката-каквато смяташ, че ще е подходяща за малкия пътник. Ако имаш по-дълги престои (повече от час), не те съветвам бебока да в тип "чадър".

# 4
  • Мнения: 613
Два пъти съм пътувала с бебе /US-Bg/ , единия път то беше на 40д, а втория на 5м.

Първия път кърмех, определено мога да кажа, че пътуването ми беше много по-трудно. Стюардесите не ми помагаха изобщо, дадоха ми едно одеяло и ме предупредиха, че нищо не бива да се вижда. Аз знаех предварително, че те нямат отделно помещение за кърмачки и си носех възглавница, за да ми е по-удобно при кърменето.
Нямах и кошче за бебето /всичко беше заето/, но пък имах свободна седалка до мене.
Заради кърменете полетът се очертаваше да бъде тежък, но бебето беше много сънливо през цялото време и всичко мина неусетно.
Имах много ръчен багаж при този полет, голяма количка със седалка за кола, кенгуру и много други. Беше непосилно аз да се справя с всичко, но хората в такива ситуации са много отзивчиви и сами предлагат помощта си.

5м ‘вариант’ беше много по-лесен. Аз имах приготвена вода за формулата, в отделни шишета, само трябваше да я добавя. Сега, ще е по-различно с това ограничение за течностите, но това вече е въпрос към самите компании.
Бебето, този път си имаше кошче и отново спа непробудно през целия полет.

До мене, обаче имаше майка с бебе на около 10-ина месеца и то не мигна изобщо, беше само на ръце. С две думи – забелязала съм, че полетите при по-малките бебета минават по-леко, не се притеснявай.

# 5
misholina, благодаря много за ценните съвети  bouquet  bouquet  bouquet. И аз определено имах намерение  кенгуро да използвам при пътуването.
Чудя се дали да вземам карсийта или само количката? Thinking Thinking В самолета от компанията ми казаха че не мога да ползвам карсийта, и явно ще е безпредметно тогава да го вземам newsm78
Ако има скоро пътували мами, да споделят своите премеждия-"Не питай старило, питай патило" - нали така Mr. Green
А и за формулата- ако си подготвя дозите в шишета, и после доливамм  вода в самолета дали няма да ми направят проблем и да ми ги конфискувват?
Отново благодаря на всички  bouquet

# 6
  • Мнения: 7 091
Тъкмо три пъти съм пътувала в двете посоки самичка Simple Smile Момичетата са ти обяснили най-важното, аз само да добавя да си вземеш дрехи за преобличане на детето ( и на теб, може да повърне, да се напишка и т.н.). Не се притеснявай, бебето е малко и най-вероятно ще си спи като буба. Аз последния път се наложи да пътува с малкия ( тогава на 2 г. ) през цялото време в мен( и двата полета), защото бяха препродали мястото, голям скандал беше, ама нямаше какво да правя.
Имай предвид, че и да се разплаче детето, най-вероятно ще сте заедно с другите малки в едно помещение, така че на никой няма да му пука, да не говорим, че шума от двигателите е толкова монотонен, че почти не се чува така, че да безпокои някого.
Успех и СПОКОЙНО!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт