Имате ли си дружки за разходки с децата?

  • 2 087
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607
Имате ли постоянно присъствие около вас на разходките? Имате ли си определено място, час за среща? Растат ли ви децата заедно с други деца? Въобще всичко онова,което се сетите на тази тема....
Сетих се за това от друга тема, където разказах за братовчедка ми и нейните приятелки. Тези момичета - 4 - са постоянно заедно! Заедно бремееха, долу горе децата им са с разлика 4-5 месеца, но в една календарна година, заедно бяха с бебетата, заедно записаха на ясла, после на градина, заедно ходят на море, общо взето и на 4-те мъжете са зад граница или работят в друг град и имат и обща съдба, въобще са си банда за завиждане. Напр. отиват на море. И се разбират коя какво да купи като играчка напр. за да няма дублиране и да се спестят пари. Въобще - честно казано завиждала съм им за сплотеността.

Разкажете за вашите разходки...... Аз си имах любимо заведение големите като бяха по-малки. Там ни беше сборния пункт - коя когато дойде. Супер ни беше! Сега като видя майки с колички заедно, винаги се сещам за мен и моите приятелки.

# 1
  • Мнения: 6 039
да, имам
в началото бяхме по-голяма банда от 3-10 майки
сега сме твърдо 3, понякога и повече
нали вече повечето са работещи жени Wink

все си мисля, със следващото дете някой ден, дали ще иам таква банда, много се разглезих, никога не съм сама на разходка

# 2
  • София
  • Мнения: 2 162
Не, все съм си самичка. Sad Тук така и не успях да завържа някое по- стабилно приятелство (все се местим от град на град), а пък в България моите дружки нямат деца. Ако успея да ида на някоя форумска седмична среща- това е. Изобщо, много ми е трудно да установявам контакти със случайни хора Confused

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 092
Не, опитвам се да се съобразявам с нуждите и желанията на детето си.

# 4
  • Мнения: 1 455
Със сина ми да.
Толкова свикнах с тях,че сега не мога да ги заменя с други Naughty
Бяхме 5 майки,нон стоп на вън,сега едни работят,други учат,трети гледат бебета... Whistling

# 5
  • Мнения: 948
Имам, да.В началото бяхме по-голяма компания, но някои от децата започнаха да ходят на ясла , а родителите им - на работа, и сега сме в намален състав.Дотолкова сме си свикнали, че ако не се видим, то задължително се чуваме по телефона. Hug

# 6
  • Мнения: 374
Още отначало честно казано ми беше скучно да се събирам с др. майки. Тогава имахме заведение и кварталните майки бяха постоянно присъствие там. Не ми бяха интересни разговорите от типа на "Кое дете яло, кое не яло; кое спало, кое не спало; кое свършило друга работа, по колко пъти и т.н." Освен това всяка майка си гледа детето както смята за най-добре, но доста майки се стремят да те "посъветват" да приложиш техните методи. На мен ми стигаше моето еднообразие и нямах желание да слушам и за еднообразното ежедневие на другите. Така че тази програма "през 3 часа храни, сменяй памперс и др." си я преживяхме сами. Сега обаче малката е почти на 2 години и сама си търси компания, затова ходим при децата на площадката да играем. Нямаме постоянни "дружки".

# 7
  • Мнения: 3 089
нямам. и на мен ми е трудно да завързвам случайни контакти. а и с моята работа и поръчи не мога да съм сигурна и постоянна в излизанията ни с детето - веднъж сме в градинката, друг път в парка, често и пред блока, а ако съм затрупана с работа и не излизаме /напр. вчера/.

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 08:39 от majceto

# 8
  • Мнения: 1 446
Работя откакто детето ми навърши 1м. Преди обед като излиза с баба си се събират 2 баби и 1 майка. Трите деца много си играят. Аз след обед го събирам с братовчет му 9м. по - малък и едно момиченце , с което са родени заедно. Повечето ми приятелки или имат големи деца или не са раждали. А да създавам приятелства просто покрай децата нямам нерви , сили и време.

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Когато бяха малки - да. Сега работя, а и времето не е подходящо.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 421
 Моите деца вече са по-големи и ходят на градина, а аз на работа, но докато бяха по-малки ми беше супер - с приятелки с децата по цял ден навън, бяхме страхотна компания. Помагахме си и не скучаехме. Дори в големите студове се събирахме в едното жилище, за да не "изкукваме" по цял ден сами, едната ходеше за детската кухня и така.

 Но аз лесно завързвам контакти - тези майки, с които си отгледахме децата не съм ги познавала преди, но сега все още са ми приятелки Hug

# 11
  • Мнения: 3 042
Преди, когато дребният беше по-малък си имах дружка също с бебче, с която излизахме всеки ден. Но есента тя почна работа и си останах сама. Разхождахме си се само двамата със Злати. Е, в повечето случай срещахме познати майки с деца и не бяхме сами. Сега Злати е на ясла. Grinning

# 12
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Преди имах дружка за разходки,но започнах работа ,преместих се в друг квартал и неволно прекратихме срещите-много жалко,но нямам друг избор,пък на моята Елина вече и е скучно и тъжно да сме без приятелчета,та незнам докъде ще я докараме.......

# 13
  • Мнения: 503
Да. Квартала ни е "млад", пълен с майки и бебешки колички. Сега правят и нови детски площадки. Много е приятно да отглеждаме заедно децата си. Помагаме си. Само внимавам да не се заплесвам по сладки приказки за сметка на децата ми. Игрите с тях са приоритет. piasyk

# 14
  • Мнения: 14 133
Да. Голяма банда се засичаме на площадките.  Дори Сашо се падна в една група с две от момчетата и едно от момичетата. И в хубаво време довършват заедно игрите от градината Grinning

Общи условия

Активация на акаунт