Захранване на бебе с АБКМ???

  • 3 888
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 209
Ето че и ние ставаме на 6 месеца и вече е време мама да даде нещо друго освен кърма на своя хубостник
Честно казано толкова ми е хубаво да го кърмя че не ми се захранва но бебчо е и с анемия и ще трябва Лошото е че освен към мляко сме алергични към соя, глутен и представете си картоф и морков

Въпросът ми е как да го захранвам Моля споделете своя опит Мустаков ми каза да го почвам с каши и после броколи , карфиол, зеле, спанак, но според мен това са тежки храни Аз си мисля да му въведа тиква или круша  newsm78А трябва и възможно най-скоро да яде месо  newsm78

# 1
  • Мнения: 789
Има оризови каши без мляко. Ние хапвахме на Милупа, не е лоша. Понякога слагам безлактозно АМ, друг път някое плодово пюре и така разнообразявам вкуса й. Има една каша на ХИП с елда, ябълка и банан, после може и нея да даваш, без мляко е. Според мен правилно си мислиш за тиквата и крушата  newsm10 Със зелето и спанака можеш да поизчакаш. Броколите и карфиола са нискоалергенни, може да ги даваш малко по-нататък. Успех и те поздравявам, че захранваш сега  Peace

# 2
  • Мнения: 371
Аз захраних първо с плодово пюре /ябълка с тиква, ябълка с круша и т.н./, после зеленчуково /картофи с моркови и др. подобни/ и чак тогава с каша /оризова най-напред, след това и другите/.

# 3
  • Мнения: 3 423
а Мустаков не ти ли показа списъка му за алергени newsm78-там крушата е алерген

почни с оризовата каша на Милупа Peace
успех

# 4
  • Мнения: 313
Аз се колебая между две- тиква и оризова каша. И двете са хипоалергични и се понасят добре от бебетата с АБКМ. Може да прецениш от стомахчето на бебо. Ако усвоява всичко (ака по рядко) можеби е добре тиква. Ако пък ака на поразия- оризова каша. Аз бях чела някъде из форума, че за бебета с АБКМ е най- добре да се започне с оризова каша Peace
Два въпроса към теб, ако може - Какво ядеш като бебо е алергичен към толкова много неща. Аз също съм на диета, но не ям само млечни, дървестни ядки, цитруси, горски, бобови. Трудно ми е и на тази диета, а за твоята направо незнам. Как установихте алергиите?

# 5
  • Мнения: 209
Благодаря ви момичета

Колебая се за круша защото не сме алергични ябълка пък крушата се води за добра стартова храна newsm78
Точно на милупа съм взела
Готвили ли сте пуйка

# 6
  • Мнения: 789
Аз правя домашни пюрета с пуешко. Сварявам много добре бялото месо, после през блендера, разпределям на дозички и в камерата. Варя картофи и моркови (но за вас не става) на пара и прибавям месото както е замръзнало. После се пасира заедно с водичката, много е вкусно, чак на мен ми иде да го изям  eat
А вчера купих едно пюре на ХИП с тиква и пуешко (обаче има и малко картофи). Доста бързо го омете, та вместо картоф и морков може да сложиш тиква, по-нататък и тиквички. Може и малко ориз да добавяш, като се развари без проблем се пасира.

Общи условия

Активация на акаунт