Вирусна туберкулоза!?

  • 7 068
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 200
Здравейте, изпаднала съм в ужас. На мъжа ми в работата има туберкулозно болен от вирусна туберкулоза и сега ги изследват всички с манту, резултатите излизали в Петък.
Обадих се на педиатърката и тя каза да изчакаме манту-то на тати, а до тогава - по-добре да не е при нас.
Ама се чудя, нали този е бил и преди там и е бил носител, може ли на нас да ни стане нещо!?
Някой имал ли е подобен проблем!?

Мерси предварително!!!

# 1
  • Мнения: 17 401
Туберкулозата не е   вирусно заболяване!
http://textbookofbacteriology.net/tuberculosis.html

# 2
  • Варна
  • Мнения: 169
казват че туберколозата не е заразна на аз лично познавам семейство при което майката зарази детето си и се наложи малкия да се лекува 3мес  в санаториум
преди една год мьжьт ми сьщо имаше колега болен от туберколоза но за щастие нямаше нито един заразен

# 3
Нали сме ваксинирани големите хора, или бъркам?

# 4
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Anonymous
Нали сме ваксинирани големите хора, или бъркам?

Не всички. Майка ми каза, че не е/54 набор/. От незнам си коя година насам има ваксина.
Грешка, излъгах ви става въпрос за ваксината против Хепатит.

# 5
Нали съобщиха по Тв,че едно момче починало миналата седмица от туберколоза.Била се появявала от лоша хигиена Rolling Eyes ,само глупости говорят!!!!!Казаха от училището че всички родители били уведомени, но репортерите като им направиха интервю се оказа че никой нищо не знае и хората са потресени.След това уточниха че се появявала като не се обърне внимание на време Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 022
Тъй като имам пресен случай в семейството и изчетох де що намерих за това коварно заболяване, само ще кажа ТУБЕРКОЛОЗАТА Е ОПАСНО И ЗАРАЗНО ЗАБОЛЯВАНЕ.

Значи туберколозата до един определен момент не е заразна, но след това ставаш положителен (така го наричат лекарите) и сееш зараза със плюнки, слюнки и по въздуха.....така че изобщо не е за подценяване. За вирусна, незнам дали има, в семейството ми т.е. предишното ми семейство (става въпрос за брат ми) той си я беше развил като се разболял от грип, не се лекувал, станало пневмония и когато отидох и едва ли не насила го заведох на лекар, вече беше в напреднала фаза на туберколоза.


Какво значи това ли? Ами това значи, че беше положителен лежа близо 4 месеца в болница, за да се излекува до положение да не е заразен и сега още 1 година ще се лекува, но в къщи, установиха му 80% нетрудоспособност и в момента е така наречения пенсионер по болест. Единственото хубаво в цялата история е, че след като започне лечението човек може да се излекува напълно, ако спазва изискванията на лекарите....така че....незнам какво да кажа по въпроса

освен докато не се установи дали мъжа ти е прихванал или не, му отдели едни прибори и да се храни само с тях и избягвайте близки контакти проветрявайте често, и т.н.

ако имате имунитет няма да има проблеми, но това може да се установи само с манту проба

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Туберколкоза,съобщават и за менингит-остава и Бялата гостенка да се върне и ще се заличим Close

# 8
  • Мнения: 149
Хора кажете какви са симптомите за туберколоза и как се изразява в по начален стадии

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Цитат на: danidi
Хора кажете какви са симптомите за туберколоза и как се изразява в по начален стадии

Май казаха висока темпертура,гадене и болки във врата.Но за туберколкозата,или менингита беше-тотално се обърках с всички тези болести.

# 10
  • Мнения: 1 022
Туберкулоза

Туберкулозата е инфекциозно заболяване, което може да се развие във всички органи и системи на човешкия организъм. Най-често се локализира в дихателната система.

В последните години туберкулозата взема застрашителни размери. За 5 години броят на заболелите у нас се е увеличил тройно, а всяка година се регистрират около 4000 нови случая.
Причинителят на болестта е така наречения бактерий на Кох, който има 4 патогенни типа (човешки, говежди, птичи и миши) и е много устойчив. Той се намира навсякъде в околната среда. Източник на заразата е болният от туберкулоза, който кашля и плюе по улиците. Най-застрашени от заразяване и заболяване са контактните т. е. живеещите и работещите в едно помещение с болния хора. Не всеки контактен се разболява. От туберкулоза се разболяват лица с потисната имунна система. Предразполагащи фактори са непълноценното и нерационалното хранене, стресът, преумората, злоупотребата с алкохол, тютюнопушенето т. е. всичко което срива защитата на организма. Рискови за заболяване от туберкулоза са и лица със захарен диабет, стомашно чревни страдания;лекуваните продължително време с кортизонови препарати, провеждащите химио и лъчелечение и др.

Заразяване от туберкулоза може да стане и при консумиране на прясно мляко и негови продукти;прясно сирене, извара, масло; добити от болни крави. Прясното мляко дори пастьоризираното трябва да се вари минимум 5 мин. за да се обезбацили.

Първите симтоми за туберкулоза са обща отпадналост, лесна умора, безапетитие, подържане на температура 37, 3-37, с продължително време (месеци), нощно обилно потене. При белодробната форма на туберкулоза много характерна е продължителната кашлица, която в началото е суха, дразнеща, предимно през нощта а по-късно става с отделяне на различни по вид и количество храчки. Кръвохраченето е белег за напреднала форма на заболяване на белите дробове.

Ако се усъмните, че ваш приятел или родственик е заболял от туберкулоза, веднага го изпратете при лекар, а най-добре при специалист по белодробни болести. Ако болестта се потвърди, а вие се намирате в близък контакт с болния, Вие също трябва да се изследвате!

Следва ли да се боим от туберкулозата? Да! Туберкулозата е сериозно и опасно заболяване, и е много важно да не се пренебрегва.

При своевременно откриване и правилно лечение, болестта може да се излекува напълно.


Това е единствената свястна информация на български в нета, ако някой се интересува от повече, да потърси в google.com, на английски има много повече инфо.

# 11
  • Мнения: 149
Bezhy мерси за инфото

# 12
  • Мнения: 3 200
Bezhy, мерси много!!!

Общи условия

Активация на акаунт