Слънчеви колектори?

  • 5 306
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 900
Всичко ме интересува - имате ли, от коя фирма, от колко време ползвате, цени, какъв тип колектори, каква е ефективността?

# 1
  • България
  • Мнения: 224
Ние имаме слънчев колектор на Ерато-Хасково.Вакуумен тип с циркулиращ флуид в тръбите,който предава топлообмена.Ползваме го от юли м.г.Водата достига 55 градуса по Целзий,но го ползвахме до октомври,защото за зимата не става....Струваше около 1000лв.От няколко дни пак го ползваме.На покрива е самият колектор и имаме серпентина в бойлера.Като е облачно времето,като днес,въобще не се включва.Скъпа инвестиция е ,но не съжаляваме!

# 2
  • Мнения: 9 900
Перуника, колко кв. м. е панелът и колко литра е бойлерът? Не твърдяха ли от фирмата, че може да се използва и при облачно време?

# 3
  • България
  • Мнения: 224
Тръбите са дълги около 150см и са 20 на брой.Затопляме 120л бойлер.На всякъде ни казваха ,че ще функционира и при непряка слънчева светлина,но...нищо подобно.През зимните месеци ъгълът на слънчевите лъчи е по-малък и няма ефективност.Това което е сигурно,че колекторът вакуумен тип с циркулиращ флуид е по-ефективен от панелният тип.

# 4
  • Мнения: 9 900
много ти благодаря! Намерихме сайт на тази фирма. Цената е доста ниска.
Дано още някой даде отзиви.

# 5
  • Мнения: 7 430
Преди месец и аз бях пуснала тема за слънчеви колектори, но не знам защо не мога да я намеря newsm78щ
Тити, ако намериш нещо  - свиркай, аз също Wink

# 6
# 7
  • Мнения: 9 900
да, странно, че и аз пуснах първо търсачка, а тази тема не ми излезе. Както и да е. Благодаря ти, ще четем.

# 8
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145
записвам се да следя темата, а имам и въпрос към  ДИдка БГ БанДИТКа - работи ли системата и при минусови температури? #Crazy

предварително    bouquet  bouquet благодаря за отговора!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 683
Аз и в предишната тема писах - мъжо е много запознат покрай закупуването на системата, така че Тити питай - ще го разпитам каквото те интересува. Как е желязната челюст  Wink

Нашите бяха по-скъпи, мисля че един модул излезе към 2500 лева, но си спомням, че когато ходихме през април и октомври на Созопол, а не беше слънчево, водата беше гореща.

# 10
  • Мнения: 9 900
Сънчо, желязната челюст расте и дивее   bouquet
важно е как е през зимата, април и октомври общо взето е слънчево. Запазих си сайта на Ковекс.

# 11
  • Благоевград
  • Мнения: 142
работи ли системата и при минусови температури? #Crazy

Ние сме с вакуумно тръбен колектор и когато температурите са минусови , но има слънце градусите на водата се увеличават.
 Hug
Изключително доволни сме - ползваме го от около 3,5г.
За съжаление не си спомням фирмата( мога обаче да попитам съпружеското тяло), но цената беше около 2000 лева.
  bouquet

# 12
  • Мнения: 7 430
а имам и въпрос към  ДИдка БГ БанДИТКа - работи ли системата и при минусови температури? #Crazy


Ние още нямаме  Wink но искаме да си сложим Peace
И аз така бях чувала, че дори и зимата, когато има Слънце - си има и топла водица, ама сега започнах да се замислям дали наистина е така newsm78

# 13
# 14
  • Мнения: 1 313
работи ли системата и при минусови температури? #Crazy

Ние сме с вакуумно тръбен колектор и когато температурите са минусови , но има слънце градусите на водата се увеличават.
 Hug
Изключително доволни сме - ползваме го от около 3,5г.
За съжаление не си спомням фирмата( мога обаче да попитам съпружеското тяло), но цената беше около 2000 лева.
  bouquet


Разбра ли коя е фирмата? Момичета, моля ви казвайте на кои фирми и за колко пари сложихте колектори?дОВОЛНИ ЛИ СТЕ?

Общи условия

Активация на акаунт