проблем с хладилник Горение

  • 18 654
  • 19
  •   1
Отговори
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Имам хладилник Горение. На 3-4 години е. С две отделни врати, горната за самия хладилник, долната за фризер.
Та проблема ми е, че точно хладилника където има чекмеджета за плодове, постоянно е мокро, т.е. размразява ли какво прави незнам. Но иначе си е студен вътре, т.е работи, според мен.
Помегнете, кажете какъв може да е проблема?

# 1
  • Мнения: 4 546
и аз имам саморазмразяващ се горение, но не съм забелязала такова нещо  newsm78 да не би да държиш измити марули в чекмеджетата? или от някоя развалена ябълка да е протекло?

# 2
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Не е малко водата, направо си е локвичка. Водата е чиста.
Размразих го скоро, почистих го. След като го пуснах, целия му гръб вътре замръзна, покри се с лед.
Има ли някаква течност, дето охлажда?
От къде толкоз вода вътре?

# 3
  • Мнения: 258
Долу  в дъното   зад чекмеджетата   има 1  дюза(дупка)  виж да не е запушена  .Може да я почистиш   с клечка за уши, но внимателно.  И при мен е ставало така   и по този начин съм решавала проблема.  но пак повтарям- съвсем  внимателно.

# 4
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Май това е решението, аз я чистих, но може би не съм успяла добре Sad
Дано да се получи, още довечера ще пробвам по-старателно.

# 5
  • Мнения: 1 564
Долу  в дъното   зад чекмеджетата   има 1  дюза(дупка)  виж да не е запушена  .Може да я почистиш   с клечка за уши, но внимателно.  И при мен е ставало така   и по този начин съм решавала проблема.  но пак повтарям- съвсем  внимателно.
Само оттам ще е.Майка ми имаха същия проблем.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 515
Долу  в дъното   зад чекмеджетата   има 1  дюза(дупка)  виж да не е запушена  .Може да я почистиш   с клечка за уши, но внимателно.  И при мен е ставало така   и по този начин съм решавала проблема.  но пак повтарям- съвсем  внимателно.

У нас го имаше същия проблем. Листо магданоз се беше намърдало там  и ставаха локви направо под чекмеджетата. Един ден го обърнах с гърба към мен, да разгледам защо така става и тогава листото падна.
Тази дюза излиза в едно маркуче, което е отзад и няма пролем през нея да се бръкне с нещо дълго, за да падне това, което запушва.
На моя хладилник другия край на маркуча е над нещо като тавичка, но края е свободен, т.е няма какво да се нарани.

# 7
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Ох, успокоихте ме момичета, май това ще е Simple Smile
Довечера още се прибирам и почвам да я чистя тази дюза, малко ще ми е трудно да мърдам хладилника, дано да ми се размине.
А въпросната тавичка, за какво е? Да не би така да циркулира водата и да попадне боклука вътре в хладилника?
Благодаря ви момичета Simple Smile

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 515
Честно казано не знам. Аз махнах оттам  листото и повече не съм имала проблеми. Ама при мен маркуча не е потопен в тавичката, а е малко над нея.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
пробка с дренажна система.
За да се отвежда навън влагата, а не тя да се "лепи" по стените на хладилника и да го заскрежава.

За целата - дръжте всичко в този уред покрито, затворено и добре опаковано.

# 10
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Никога не държа открити неща в хладилника, имам кутии, фолио, с цел да не се смесват мисризмите от храните. Никога не прибирам топло ядене, винаги го чакам да изтине.
Мисля, че проблема беше в тази дюза, чакам сега да видя дали ще се случи пак.
На каква степен държите вклучен хладилника, зимата и лятото?

# 11
  • Мнения: 4 546
все на една, независимо от сезона. хладилникът на +5, фризерът на -18. мъжо твърди, че това били препоръчителните температури, макар че според мен, ако не можеха да се ползват други - проста нямаше да можеш да си ги нагласяш  newsm78

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 702
Момичета, имам същия хладилник, който ми прави същия проблем.
Тъй като загубих книжката с упътването, не можах да прочета на какво се дължи и сама реших да го почиствам по описания от вас начин. Но за беля реших, че клечката за уши е твърде къса и ползвам едни по-дълги клечки, дървени, на тях закачат разни неща като украси към коктейли.
Вчера пак обирах локвичката и чистих дюзата, но памучето, което бях навила на клечката се откачи и остана вътре  Rolling Eyes
Има ли начин да го извадя? И отвътре ли да пробвам или отзад?

Всъщност вече ми е ясно, че отвътре не мога ...  Cry

Последна редакция: пт, 23 мар 2007, 12:55 от Evgenia*

# 13
  • Мнения: 4 202
Имам същия проблем с хладилник Горение, направо се пукам от яд всеки път, ама аз съм си виновна, като избирам нещата по външния им вид  #Cussing out

# 14
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Имам същия проблем с хладилник Горение, направо се пукам от яд всеки път, ама аз съм си виновна, като избирам нещата по външния им вид  #Cussing out
Провери ли въпросната дюза?
Аз съм много доволна от тази техника, имам още готварска печка и пералня, не мога да се оплача.

Общи условия

Активация на акаунт