На каква възраст кръщавате детето си?

  • 1 779
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 274
Сигурно има вече такава тема, за което се извинявам, но аз не я срещнах. Вълнува ме въпроса с кръщаването на дететор кога е добре да се направи, къде, как се избира кръстника и други подробности.

# 1
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Кръщава се в черква , всеки когато пожелае но докато са по малки по не плачат , не че това е критерии аз моята кукличка я кръстих на осем месеца/доста порева/.Трябва преди това на теб попа да ти испее една песничка за да влезеш в черквата че си родилка.В нашия край кръщава кумата от свадбата дето ви е била или кумът то все тая.

# 2
  • Мнения: 1 680
баткото го кръстихме на 7м, момата на 10м.племеничето беше на 1г и 1месец.
да са ни живи и здрлави

# 3
  • София
  • Мнения: 4 865
Децата ми ще бъдат кръстени тогава, когато те направят своя осъзнат избор за това. Допускам възможността и никога да не стане.

# 4
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Кръстихме я година и три месеца. Кръстница й беше кумата ни!

# 5
  • Мнения: 5 468
Кръстихме я на първия й рожден ден. Кръстница - кумата ни.

# 6
  • Мнения: 583
Когато искаш тогава можеш да си кръстиш детето. Първо ти и таткото трябва да сте кръстени, а кръстник може да е всеки, стига и той да е кръстен. Няма писани закони в тая работа. Но е хубаво едно дете да се кръсти защото се смята че сме християни и това е един вид обичай. А и другото преимущество на кръщаването е че след време може да сключи църковен брак. 

# 7
  • Мнения: 3 537
На 7 месеца Peace

# 8
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
Ицко го кръстихме на 1г.и 3 месеца.Тогава бяхме на морето,откъдето са и кумовете ни.Кръстник му стана синът на кумовете ни(момче на 13 години).

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Каката я кръстохме две седмици преди 1 рожден ден (на Петдесетница).
Малкия кръстихме точно на 2-рия му рожден ден. (падаше се втория ден от Великден).

За кръстница: нашите кръстници от сватбата ни.  Peace

# 10
  • Мнения: 2 936
още не сме кръстили Алекс,мислим лятото-в Троянския манастир  Peace

# 11
  • Мнения: 4 406
кръстихме го на 11 месеца, на именния му ден. и аз се притеснявах, че ще реве, но всъщност той припяваше на попа  Laughing. кръщенето беше в църквата, в която се венчахме

# 12
  • софия
  • Мнения: 757
Чак сега видях,че съм писала от ника на сестра ми AIR  Embarassed

# 13
  • Мнения: 251
Кръстихме я на първия й рожден ден. Кръстница - кумата ни.

И при нас така  Laughing

# 14
  • Мнения: 5 391
Ще го кръстим след като навърши годинка.

Общи условия

Активация на акаунт