до мамите с 2 деца

  • 1 080
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 603
Как и кога решихте да имате второ бебе?
Каква е разликата между децата Ви?
Трудно ли се гледат 2 деца?
А повече?
 

# 1
  • Мнения: 752
Винаги съм искала поне 2 деца. Един месец след раждането исках вече второ (въпреки тежкото раждане). Разлика им е 2 г. и 3 м. и ми е трудничко. Гледаме си ги сами, бабите още работят и се включват по-рядко. Иначе са голяма радост. Някак ти е пълна къщата с две деца. Усещането е прекрасно. Минават ми мисли и за трето, но май ще си останат само мисли засега.

# 2
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Разликата им е 2г 5м.Още от начало бяхме решили да имаме 2 деца,искахме разликата да е около 3 години. Hug
 Няма да те залъгвам,че не е толкова трудно,защото си е трудничко,особенно в началото.Сега вече мога да кажа,че ми е много по-лесно.Децата ми се заиграват,имат общи игри и почти не се сещат за мама и тати,когато са заедно. Crazy

# 3
  • София
  • Мнения: 4 294
Винаги сме искали с мъжа ми да имаме поне две деца. Трудно е в днешно време и то  много.
Ние се решихме късно, разликата им е 7 години без 2 месеца. Но ми дойде добре, че съчетах първи клас на голямата с майчинството за малката. След години ще мога да разчитам на голямата за помощ за малката (градина, училище..) Peace

# 4
  • Мнения: 1 564
И двамата искахме две деца.Разликата им е 3г.  4мес.Отначало наистина ми беше трудно,но сега както казва Фантичка се заиграват и почти не се сещат за нас.

# 5
  • Мнения: 492
И аз винаги съм искала две деца - момче и момиче.Резултатът е по план Joy.Разликата им е 6 години и половина.Щеше да е по-малка, ако бях забременяла в началото на бебеправенето на второто.Не мога да ти кажа, че е най-лесното нещо гледането на две деца, но е най-прекрасното изживяване, осмислянето на живота ми.

# 6
  • София
  • Мнения: 679
Аз също много исках да имам поне 2 деца, разликата им е 1г. и 8м., за трудно трудничко ни е и двете са все още бебета, но още от сега виждам как постепенно започват да се занимават едно с друго. Бебка обожава да следи какво прави кака й, докато каката умира да помага за бебето. Решението за второто го взехме с голямо обсъждане, когато катата беше на около 10месеца, а аз много упорствах да имат малка разлика за да имат и общи интереси. Живот и здраве след някоя и друга година можем и да помислим за още едно детенце. Laughing

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Разликата при нас е 3 год и 10 месеца. И двамата искахме второ дете.
При нас бебата се гледа много по-лесно от каката - заради опита, който имам с първото дете ... а и тя самата е доста по-спокойно бебе. Прекрасно е да имаш две деца   bouquet

# 8
  • Мнения: 1 632
Аз съм вече на вълна за трето.Когато забременях 2-рия път,каката беше на 3 месеца.Трудничко си беше,особенно без помощ,но си заслужава!Сега редовно ме разплакват от смях.Много им е весело.

# 9
  • Мнения: X
С мъжа ми преди да се оженим бяхме говорили ,че ще имаме най-малко две деца.Каката беше на година и три месеца, когато пазейки се с хапчета забременях за втори път.И двамата с таткото решихме, че просто е трябвало да стане и след консултация с няколко лекаря решихме, че пак ще станем родители.Разликата  на децата е точно две години. Гледаме ги сами -без баби, лели, детегледачки и т.н. и т.н. Няма да те лъжа- трудно е. Особено когато се разболее някой от тях. Но и радостите са повече, когато имаш повече деца.
Въпреки трудностите обаче и аз и мъжа ми искаме още деца .

# 10
  • Мнения: 568
Да гледат се двойно по-трудно. Особено без баби.Вечер, когато ги приспя седя и гледам в една
точка и съм тотално изтощена. И с парите е супер зор.
Но и двойна радост.
Изобщо не ми се помисляше за 2-ро докото дъщеря ни не стана на 6 години.
Наслаждавах се на всичко, което не можеш да си позволиш като  детето е малко-четене на спокойствие, по-дълги отсъствия от къщи,приятели,които не е задължително да са също с деца и разговори на несвързани с децата теми...
Сега едното е на 7 години, другото на 10 месеца и е трудно, но оценявам всеки момент прекаран с тях, давам си сметка, че е голямо щастие да имаш деца и те да са още малки, и това щастие е ограничено във времето.
Даже ми минават еретични мисли за трето, но навреме се опомням Simple Smile

# 11
  • Мнения: 183
първото ми дете беше много капризно бебе ако мога така да се изразя Embarassedвсе плачеше все беше крив и все на ръце бяхме така до 2 год. аз бях се стопила нямаше и кой да ми помага .винаги обаче съм искала две деца по възможност момченце и момиченце е господ ме дари пак с мъжка рожба ,но съм безмерно щастлива и въобще не е трудно с две деца баткото помага /по негово желание/,играят си заедно и в къще е много весело , а имаме си и голям батко на 21г. тъй че пълен купон Joy.разликата им е 7 г.бих имала и трето ако финансово някой ден мога да си го позволя Hug

# 12
  • Мнения: 487
Аз имам три деца с приблизително две години  и  някой друг месец мужду тях!Планирани и желани. Heart Eyes Винаги съм искала да имам три деца и се радвам,че живота ме събра с  точния Човек!Не ни е  много лесно(особено на таткото),но това е в материален план!Иначе си ги гледаме изцяло сами,много рядко търсим бабата за помощ и то само за часове!
Не мога да кажа ,че всичко е само веселие и смях - естествено има и много нерви,особено когато се сблъскаш с три коренно различни характера,но хубавите моменти са в пъти повече!
Мога да кажа,че с всяко следващо ми е било все по - лесно,даже по - малко се вживяваш за дреболии...
Хубаво е ....Пожелавам на повече родители това щастие!  bouquet

# 13
  • Мнения: 888
Трудно се гледат като е малка разликата!Моите имат разлика 1г.7мес., но с много любов и грижи всико ще е ОК! Peace

# 14
  • Мнения: 397
Разликата между децата ни е 7 години. Къщата ни определено е по-пълна и по-весела!
Не ми е по-трудно в отглеждането, защото имам две баби и гледачка за бебока!

Общи условия

Активация на акаунт