Някой взима ли майчинство в размер на 160 лв.?

  • 617
  • 9
  •   1
Отговори
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Питам, тъй като аз взимам всеки месец точно по 160 лв., а много мами ми казват, че от Нова Година взимат по 180 лв.?
Да кажем, че ме осигуряват на минимална заплата.Правилно ли ми се изплащат майчинските в размер на 160 лв., или....????

# 1
  • Мнения: 390
Мисля че е абсурдно това Naughty
Изплаща ти се минимална работна заплата,която отдавна мина 160лева.
Ако ти ги изплаща работодател го  #2gunfire
А пък ако е НОИ  ooooh!  #Sniper

# 2
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
По закон минималното обезщетение за бременност и раждане или отпуск за гледане на дете до 2 години през 2007 г. е 180 лв.
Ако сте назначена във фирма само за майчинство някои работодатели удържат размера на дължимата здравно осигуровка - 3,9% върху 220 лв.

# 3
  • Мнения: 8 917
По закон минималното обезщетение за бременност и раждане или отпуск за гледане на дете до 2 години през 2007 г. е 180 лв.
Ако сте назначена във фирма само за майчинство някои работодатели удържат размера на дължимата здравно осигуровка - 3,9% върху 220 лв.
Напълно подкреям Peace

# 4
  • Мнения: 245
мен ме осигуряват на минимална заплата, майчински взимам 180, знам че нямат право да ми дават по-малко Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 8 917
мен ме осигуряват на минимална заплата, майчински взимам 180, знам че нямат право да ми дават по-малко Rolling Eyes
[/b]
Майчинството е постоянна величина - 180 лв. Обезщетението за бременност и раждане не може да бъде по-малко от МРЗ, която също е 180 лв.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 147
Някой счетоводител не е прочел промените. След 1-ви януари майчинството неможе да е под МРЗ 180 лева.

# 7
  • Мнения: 3 886
вече 2 месеца взимам 180 Peace

# 8
  • Мнения: 560
За майчинските след като изтече болничния ли питаш или за самите болнични, които вече са до девети месец на детето? Мисля, че болничните са 90% върху осигурителния доход на майката, а майчинските след това са минималната работна заплата за страната. Аз още съм по болнични и всеки месец ми е различна сумата. Според работните дни се изчислява.

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
мен ме осигуряват на минимална заплата, майчински взимам 180, знам че нямат право да ми дават по-малко Rolling Eyes



Точно така и при мен е същото.Така че действаи #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт