Помогнете ми! Съсипах си печката!

  • 1 281
  • 7
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 511
 Cry Ще се побъркам! Вчера варих едно пиле и изкипя доста вода....аз нали съм "супер" готвач! Мазах я 3 пъти с Медикс за керамични плотове, оставях го да престои по 3-4 часо, но има едни петна, които не си махат!!! Възможно ли е да съм изгорила керамичния плот? Може ли такава печка да се унищожи за винаги? Много ме е яд, защото е нова и скъпа...

# 1
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Пробвай с Меглио, той чисти супер . Peace

# 2
  • Русе
  • Мнения: 511
За премахване на мазни петна ли? Туко що я напръскак с такъв, но то не е мазно, а по-скоро изгоряло........ newsm78

# 3
  • Мнения: 6 167
Cry Ще се побъркам! Вчера варих едно пиле и изкипя доста вода....аз нали съм "супер" готвач! Мазах я 3 пъти с Медикс за керамични плотове, оставях го да престои по 3-4 часо, но има едни петна, които не си махат!!! Възможно ли е да съм изгорила керамичния плот? Може ли такава печка да се унищожи за винаги? Много ме е яд, защото е нова и скъпа...


ne mislq че си я унищожила завинаги, като се има предвид, че доста често ми се случват такива неща. чак такава авария не съм имала, но..

купи си препарат за такива плотове  с  обезмаслител и после с онези домакинските салфетки лека полека ще я изчистиш. петна могат да останат и ако си се опитвала да я чистиш, докато е бил топъл самия плот.

# 4
  • Русе
  • Мнения: 511
Махна се! Напръская с Меглио, постоя 20 минути и с една много финна телена гъбичка го изтърках! Не я надрах, слава Богу!

Та явно моя червен Медикс за нищо не става! Ще ми препърчатели добър препарат с обезмаслител, както Lennie каза?

# 5
  • София
  • Мнения: 983
Ако правилно съм разбрала, че става въпрос за стъклокерамичен плот - продават се специални гъби за почистването му, както и едни "стъргалки", с които механично се отстраняват точно такива поражения. Аз понеже не можах да си намеря оригинална стъргалка, първо използвах ножче за бръснене, а след това намерих в "Практикер" едни за сваляне на блажна боя, които ми вършат идеална работа, тъй като съм видна загоритенджера  Embarassed

# 6
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
И аз ползвам червения Медикс, но накрая- той остава предпазен филм. По мое мнение не почиства такива по-сериозни замърсявания, затова първо с Меглио чистя, а после с този медикс и с кухненска хартия го излъсквам, без да отмия самия Медикс. Става супер. Peace
А Меглиото не е само за мазни петна. Аз го ползвам и за загоряло и за петна по тъкани, като напръскаш и оставиш да постои, след това переш дрехата- изпира се. За мен е универсален. Peace

# 7
  • Мнения: 814
За почистване на стъклокерамичния плот използвам два препарата, макар че действието им е трудно съпоставимо, единият е препаратът за почистване на съдовете на Цептер Cleansy new, а другият е българският Полиген F за почистване на мазнини и сажди.
Според моя опит по-добро е действието на българския препарат,  не съм забелязала увреждане на повърхността на плота на печката дори и при  ползването на най-меката докмакинска тел.

Общи условия

Активация на акаунт