Оголоени шийки на зъбите

  • 1 902
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 817
Здравейте!
И аз, и любимият сме с един голям проблем - не можем да си намерим подходяща паста, четка и т.н. за зъби. Освен това каквито и техники да прилагаме, все сме с оголени шийки на венците на зъбите  Sad ...
Има ли и други с такъв проблем и как се оправя? Какви продукти ползвате и с какви движения си миете зъбите?
На мен ми покриха преди година няколко шийки с течен силикон и сега той си седи, но зъбите са още по-оголени.
На приятеля ми преди време му казаха да отиде на професионално почистване на зъбите (срещу 100 евро, защото сме в Германия) и щял да му се оправи проблема за месец, два, пък после пак...
Ще се радвам, ако някой може да ми помогне! Благодаря за което!   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 082
Лакалут е за това,но по-принцип проблема няма лечение.пие се антибиотик за задържане на процеса
виж тези пасти-не съм ги ползвала
http://web.need.bg/Botev/faq.html

# 2
 
 Много хора страдат от този проблем, аз също.Скоро ходих на стоматолог,почисти ми зъбния камък.Предписа ми "Ровомицин", изпих го. Купих си най-мекат четка от клас S и специална паста за зъби, френска, която ми препоръчаха.За съжаление сега не мога да напиша марката но ако се наложи ,следващия път. Зъбите ги мия от горе на долу,т.е. горната челюст отделно от венеца на долу и долната челюст отделно по същия начин около 3 мин. Не знам дали ще има ефект.Правя го отскоро.

# 3
  • Мнения: 1 817
Благодаря ви за отговорите!   bouquet

антония м, бих искала да знам коя френска паста за зъби са ти препоръчали!

# 4
  • Мнения: 656
Аз ти писах на лични, но не помня дали сложих някакво заглавие...  Blush

# 5
  • Мнения: 1 817
Благодаря ти, на Кронки жена му!

Прочетох и го свалям сега...  bouquet

# 6
  • Мнения: 656
Свалих го, защото не бях чувала думата "периодонтология"... смятам да лекувам майка ми по нея....  Mr. Green
Ако се заровиш има страшно много литература там, вкл. медицинска, но основно е на английски.

# 7

Общи условия

Активация на акаунт