Спанак с ориз-имам питане :)

  • 4 235
  • 4
  •   1
Отговори
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Имам замразен спанак с ориз от тези миксовете, които се продават. Преди 2 седмици готвих, но със застройка и на сина ми не му хареса изобщо.

Сега искам да го направя с дом. сок, като яхния.
Разгледах спаначените рецепти в закованата тема, но не ми вършат работа.

Та така, смятам да задуша микса /спанака и ориза/ в масло, но от там нататък не знам какво да правя, моля за рецепта /по-подробна, ако може  Simple Smile, която да е с доматен сок /.

Последна редакция: пт, 23 мар 2007, 12:10 от doniboni

# 1
  • Мнения: 3 537
А като си приготвяла спанака лук слагала ли си му?
Ако предварително задушиш пресен лук/или стар с масло ....и после прибавиш микса според мен ще стане вкусно.Като ти се задуши спанака си му добави и домати.
Аз така правя/без домати/, накрая добавям натрошено сирене, сока от полвин лимон,яйце и кисело мляко и става супер, по същия начин правя и коприва и лапад.....със домати до сега не съм пробвала ,но трябва да опитам.

# 2
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Може след като задушиш спанака с ориза, да го сложиш във фурната, да направеш улейчета и да сложиш там по едно яйце (според броя порции) и запичаш във фурната.

Аз го правя по следния начин, вадя от фризера моркови-настъргани+целина+пипер нарязани на ситно, слагам ориза, след като се посвари малко, добавям замразения спанак, добавям масло и подправки (магданоз или чубрица, червен пипер) като стане слагам доматен сос, още 5мин. да ври и слагам яйце примерно или се слага сирене и се бърка, или не слгама яйце, но запичам с яйце на фурната.

# 3
  • Мнения: 516
Сложи да се запържи малко микса в масло, докато омекне. След това го изсипи в тавичка, пребави дом. сок и го сложи да се пече. Като стане готово направи с една лъжица дупки в яденето отгоре и чукни яйца запечи ги и става супер Peace

# 4
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Тъй като нямах много време за чудене го направих вече  Simple Smile
Сложих лук да се задуши в масло, след което добавих около 1/3 от микса+още половин чаша ориз /че ми се видя малко ориза, който беше в микса/, така вря около 4-5мин докато омекне. После добавих вода около 1л. + щипка сол и изчаках да си се свари оризът. След което  добавих разбъркания с 1/2 с.л брашно доматен сок /около 1 бебешко бурканче/. Вря още около 5-6 мин. и готово.

Според моя вкус стана добре, но според сина ми, ще видим довечера  Laughing
Яденето е само за него, та е важно той да го одобри  Simple Smile Ние не сме фенове на спанака  Rolling Eyes

Балагодаря за рецептите, копирах си ги , следващият път ще се възползвам  Peace

Общи условия

Активация на акаунт