возите ли децата си на предната седалка в автомобил

  • 9 415
  • 197
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 631
... без още да са навършили необходимата за това възраст? newsm78

Ама, честно!  Wink Тук актове за нарушения не се съставят! Mr. Green

Ние категорично забраняваме на сина ни и той не проявява интерес, все още. Twisted Evil
Но забелязвам, че доста малки деца се возят отпред, вкл. и бебета с майките им. Или поне в нашия град е така. Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 46 434
Вози се само на задната седалка, задължително в столче за кола.

За съжаение няма никакъв контрол от страна на Полицията, а на родителите явно не им пука  Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 750
Возя я дъщерята на много кратко разстояние и то из квартала, и то по изключение, примерно ако съм паркирала така че трябва да се качи от страната на улицата, пък там хвърчат коли ....
Всъщност не знам каква е законовата възраст...аа май 12 години.........не знам, не го правя заради закона, а заради безопасността.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 865
Да, Габриела седи в скута на баща си, когато вкарват колата в гаража.  Mr. Green
При всички други случаи се вози отзад, закопчана с колан. Веднъж на квартална уличка й демонстрирах какво се случва с незакопчаните деца при рязко спиране на колата. Уплаши се, хем карах с 40.
Ако зависеше от мен, бих поискала отнемане на родителски права за возене на дете без колан, особено на предната седалка. Така де, с това си действие родителят непосредствено застрашава живота на детето.

# 4
  • Мнения: X
Не.
Те не са проявявали такива мераци.

# 5
  • София
  • Мнения: 981
Не.
Това е най-опасното място.

# 6
  • Мнения: 1 883
Вози се само на задната седалка, задължително в столче за кола.

За съжаение няма никакъв контрол от страна на Полицията, а на родителите явно не им пука  Rolling Eyes
Peace

# 7
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Никога не се е возила отпред (а има голям мерак). Отзад пътува обикновено закопчана с колан (е, за една-две пресечки досега не настоявах, сега тя настоява). Столче не съм купила, защото вече е 31-2 килограма и 1,35м, но ако се наложи и това ще направим. Всъщност, дъщеря ми в ежедневието си рядко пътува в автомобил, повече маа гащи пеша.

# 8
  • Мнения: 3 479
Малките никога и по никакъв повод не ги возя отпред, а само отзад в столче. Големият доста отдавна го возя отпред, може би от ок 8-9 годишна възраст, но той е много висок и оттогава още му пасваха добре коланите, та затова.

# 9
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами да си призная, понякога го взимам при мен отпред, но задължително сме с колан.   :oops: Той много обича да се вози отпред и започва един рев и тръшкане ако не го взема. Но рядко го взимам, в повечето случаи е на детската си седлаката отзад.

# 10
  • Мнения: 2 567
Моята отдавна пита няма ли вече да и дадем да сяда отпред и дали не е вече навършила годините, когато това е позволено.
Ние с баща и обаче не и даваме и и казваме, че още не ги е навършила  Simple Smile В интерес на истината не знам точно дали се позволява при навършени десет години или 12 или и от височината също зависи.
Смятам, че все още и е рано и затова си се вози отзад с прилежно сложен колан, въпреки че някога мрънка срещу него.

# 11
  • Мнения: 251
Е хайде пак категорични отговори! Аз да си призная случвало се  Mr. Green и какво? Това не означава,че е правилно или, че съм безотговорна майка  Mr. Green. Това е мое мнение!  Embarassed

# 12
  • Мнения: 1 734
Само отзад на детска седалка

# 13
  • Мнения: 948
Вози се само на задната седалка, задължително в столче за кола.
PeaceТака е и при нас.

# 14
  • Мнения: X
Не.
Това е най-опасното място.
Според статистиката най-опасното място е ЗАД шофьора, а не до него. PeaceДори си има и нарицателно за това място, но хайде няма да го споменавам, че  звучи зловещо. Peace

Общи условия

Активация на акаунт