Разминаване на гънки на крачета!

  • 5 809
  • 34
  •   1
Отговори
Здравейте мили мами, имам питане за моето бебче. Много ми е притеснително и ще се радвам да ми отговорите на въпросите.
Когато бебчето ми стана на 40 дни педиатъра ни прати на ортопед, защото се разминаваха (ама много малко) две гънки на крачетата. Отидохме в педиатрията в Горна баня и там ортопеда който беше (не си спомням името) ни прегледа, но честно да ви кажа, хич не ми хареса прегледа, отгоре отгоре и си ни претупа. Каза че няма проблеми, верно че ни гледа на ехограф, видя ябълките на крачетата и ни изпрати по-живо по-здраво. Е да ама снощи забелязахме с мъжът ми, че разликата в гънките са се увеличили, т.е. две от гънките имат към пръст и половина разлика. Това много ни изплаши и сме много притеснени. Сега бебчето ни е на 3 месеца и 2 седмици и ще се радвам да ми кажете, дали може да има такива разлики? Такава разлика от пръст и половина  притеснителна ли е, при вас как е? Правим и редовно гимнастика, ритка си, не забелязваме нещо притеснително, но тези гънки ни стреснаха.
Моля да ме упътите, ако е за преглед към някои изпитан ортопед, пък макар и на частно, че тези които преглеждат с направление им нямам доверие вече.
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 3 116
Това, което знам е че разминаването на гънките не е признак на луксация. Луксация се определя само и единствено с преглед на ехограф, така че щом са ви гледали и всичко е наред не виждам причина да се притеснявате.

Иначе ние ходихме в поликлиниката на ВМА, но как се казваше лекаря, не помня  Embarassed

# 2
Благодаря ти Ritka!

Ще мога ли да те помоля, за всеки случай да провериш името на лекаря си, за да отидем профилактично. Че сега като знаем за тази разлика само там ще гледаме и ще се тревожим.
Още веднъж ти благодаря!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Преди, когато не са разполагали с ехографи са преценявали по гънките.
При дъщеря ми също имаше разминаване, даже едната гънка липсваше, но ортопедът след преглед с ехограф  каза, че няма нищо притеснително.
Довери се на доктора.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 424
Това, което знам е че разминаването на гънките не е признак на луксация. Луксация се определя само и единствено с преглед на ехограф, така че щом са ви гледали и всичко е наред не виждам причина да се притеснявате.

Иначе ние ходихме в поликлиниката на ВМА, но как се казваше лекаря, не помня  Embarassed
Peace
докторът не е ли драганов?
а междудругото и ние ходихме в горна баня при алексиев и сме доволни.  а то прегледът си е точно 2 минути, за да види дали ставата излиза от ябълката.

# 5
  • Мнения: X
До колкото знам, трябва да можеш да сложиш детето на хълбока си като го разкрачиш. ей, ама как грозно звучи тая дума Ако се притиска плътно до тялото ти  значи няма проблем.
Може и да не съм права ,но това е което съм чувала от лекар. Peace

Последна редакция: пт, 23 мар 2007, 14:50 от Анонимен

# 6
  • Мнения: 5 391
Това, което знам е че разминаването на гънките не е признак на луксация. Луксация се определя само и единствено с преглед на ехограф
Това знам и аз Peace

# 7
  • Мнения: 407
Не се притеснявай и ние сме така.
Скоро педито ни забеляза, че гънките се разминават, отидохме втоти път на ортопед и той каза, че всичко е наред.
Някъде четох, че трябва да се отиде на 40 дни и след това на 5-6 месеца на преглед при ортопед.

# 8
  • Мнения: 115
   И при сина ми се разминаваха гънките. След преглед с ехограф се установи, че няма никакъв проблем. Но за твое успокоение го заведи при друг лекар.  Peace

# 9
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Иди на преглед във ВМА при д-р Драганов. Чудесен лекар е, гледа много внимателно и определено е капацитет в своята област. Предполагам, че на детенце му няма нищо, защото съм чувала, че такова разминаване става често в началния стадий на растеж. Луксацията се вижда само на ехограф. За да се успокоиш обаче иди на още един преглед.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И при Тери имаше разминаване на гънките,но след преглед на ехограф на 1м ни успокоиха,че няма проблем.На 6м пак ходихме на преглед-без проблем.

# 11
Благодаря на всички за отговорите!
lulumba,  можеш ли да ми дадеш някакви координати на д-р Драганов. За всеки случай да се успокоим, сигурно няма да има проблеми, но все пак да отидем.

# 12
  • Мнения: 516
Я най-добре се консултирай със специалист, защото това е нещо което което може да се окаже сериозно, а може и изобщо да няма място за притеснение. Аз съм била със луксация, и ей ме на жива, здрава, ходеща нямам даже и криви крака Wink Стискам палци мила. Praynig

# 13
  • Мнения: 950
Аз водих моята дъщеря, когато стана на 4 месеца. Имаше малко раминаване в гънките, а когато я прегледа с ехографа ставите си бяха където трябва ивсичко беше наред. Въпреки това ни каза да правим упражнения, понеже тази разлика може евентуално да доведе до по-нататъшни проблеми. Упражнението беше, когато сменяме памперса, да разтваряме крачетата (както са сгънати в коленете) и да се стремим да опрат плота. В началото всяко краче стига до различно положение, но постепенно почти ще почнат да опират плота. Профилактично ни препоръча да отидем отново в 8 месец.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 359
Това, което знам е че разминаването на гънките не е признак на луксация. Луксация се определя само и единствено с преглед на ехограф, така че щом са ви гледали и всичко е наред не виждам причина да се притеснявате.

Иначе ние ходихме в поликлиниката на ВМА, но как се казваше лекаря, не помня  Embarassed
Вероятно Драганов  Peace

Общи условия

Активация на акаунт