Посъветвайте ме!

  • 1 124
  • 21
  •   1
Отговори
Здравейте! Четох тук там, че е нормално в началото на бременността да се засили бялото течение съпроводено с адски сърбеж, но мен направо ме влудява особенно нощем.Знам,че лекар най-точно ще каже, на ако някой е минал през това и може да ме посъветва ще съм много благодарна.И още един въпрос - нормално ли е да усещам/да напипвам някакво оголемяване, като топка е ,съвсем ниско във влагалището?Аз си мисля , че трябва да е доста по- нагоре.

# 1
  • Мнения: X
Това едва ли е бяло течение. По-вероятно е да са гъбички ,но за да се установи това трябва да отидеш на лекар. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 1 424
иди на лекар Peace

# 3
  • Мнения: 453
Всяко нещо, което те боли, сърби и т.н. си има причина, но лекар най- точно може да каже.
Гъбките много често посещават бременните Wink и мен не ме пропуснаха, но с подходящото лечение
(не вреди на плода, а помага на майката) ще се оправиш! Късмет!

# 4
  • София
  • Мнения: 978
както са ти казали момичетата отиди на лекар, надали някоя от нас може да те посъветва нещо друго

# 5
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Най-вероятно е да са гъбички. А те трябва да се лекуват. Но това ще ти го ксаже най-ночно лекар, затова не се бави и иди на преглед.

# 6
  • Мнения: 1 273
Това едва ли е бяло течение. По-вероятно е да са гъбички ,но за да се установи това трябва да отидеш на лекар. Peace
Peace Peace Peace

# 7
  • Мнения: 473
Щом имаш сърбеж гъбичките не са от най-разпространените - Кандида. И щом си в началото на бременността непременно си направи изследване на влагалищен секрет и установи от кои точно гъбички са и се лекувай. Дано попаднеш на кадърен лекар, защото на мен за едно и също нещо ми казват две коренно различни неща. Лекарката, която ми взе секрета ми каза, че гъбите били страшно опасни за бебето, можело било да се "нагълта" с тях, а моя лекар, при който си ходя на частен преглед ми каза, че дори и да ги пише в изследването смята, че нямам и че изследването не е точно. Пък дори и да ги имам изобщо нямало нищо страшно за бебето. Вярвам му, защото той е един от най-добрите специалисти в Пловдив и лошо за него никога не съм чула. Всички момичета, с които съм говорила за него и които са раждали при него са страшно доволни и даже много пъти е спасявал на косъм родилки, които някой друг е разраждал и объркал нещо. Така че не се притеснявай и да имаш гъбички споко, ще се оправиш!

# 8
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Лекарят ще каже най-точно, но гъбичкие биха могли да ти причинят сърбеж.

# 9
  • Мнения: 11 003
През бременността е нормално да имаш бяло течение, но щом е придружено със сърбене е по-вероятно да имаш и гъбички.

# 10
  • Мнения: 390
 smile3513Трябва да отидеш  на лекар!!Щом сърби не е добре-аз имах силно бяло течение,ама нямах сърбеж и ходех всеки месец за секрет.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 956
Сто процента са гъбки!
Споко - и те са в комплект с бременността. Няма нищо срамно и страшно, но трябва да се изтребят. За това отиди на лекар.

# 12
  • Мнения: 689
През бременността е нормално да имаш бяло течение, но щом е придружено със сърбене е по-вероятно да имаш и гъбички.
Аз бях така от края на 4-ти месец. Голям ужас, тъй като гъбите няма как да се излекуват докато си бременна.
Най-добре, иди на лекар защото има 2 вида гъби - едните са опасни за бебето, а другите - не. Моите бяха от тези, които не са опасни. Използвах Клотримазол (за мазане), просто за успокояване на сърбежа.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 820
Лекарят ще каже най-точно, но гъбичкие биха могли да ти причинят сърбеж.
И моето мнение е същото.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 522
През бременността е нормално да имаш бяло течение, но щом е придружено със сърбене е по-вероятно да имаш и гъбички.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт