Какво да и сготвя вече не знам!!!

  • 6 988
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 819
Мили мами,моля Ви сърдечно да споделите Вашият опит и изобщо всичко,свързано с това какво готвите на Вашите деца!
Моята Ани не иска нищо освен палачинка,мед,баница,шунка,шоколад и все неща,които дойдохслед едноседмичен престой без моя намеса при баба и.Нищо не казвам,ама...Не иска да яде нищо постно,гювеч,чушки,домати,яйца,пие от сухото мляко Нидо,но не мисля,че количеството,което изпива,е достатъчно за набавяне на калций.Не яде попара,мюслито го яде само сухо,плод рядко хапва,и то само ябълка.Яде леща,ама бързо и омръзва.Като и правя супа топчета,изяжда само морковите и рядко картофите,в чудо се виждам.Какво да правя,много съм притеснена,щото я кърмих 25 месеца,за да и дам здравословен старт в живота,а май усилията ми са пропилени!

# 1
  • Мнения: 8 999
Спокойно, както са й писнали манджите, така ще й писне и сухоежбината и сама ще си поиска нещо готвено. Не я насилвай, готви си като за вас, но с малко подправки и без люто /такива си добавяйте отделно/, за да може във всеки един момент, в който поиска да кусне, това да е възможно. Гледай да размиришеш на вкусно точно когато е огладняла! Действа. Моите диванета така ги разяждам. Започват да се въртят около печката и да подпитват на какво мирише, те ще може ли да ядат от него - аз отговарям, че е само за мен и баща им, но мога да им сипя по мъничко, за да опитат - и от мъничко, мъничко, та си става дори двойна порция!

# 2
  • Мнения: 656
И аз мисля като baibibi

# 3
  • Мнения: 1 877
Добър подход baibibi! И аз го прилагам понякога

# 4
  • Мнения: 2 891
При мен не се получава. Отваря хладилника и търси "мааалко пастетче на голяяяяяяяяма филия". Много е смешен Wink

# 5
  • Мнения: 1 163
Моето дете беше близо 2месеца на сандвич с кашкавал и мляко /фризо/ Всеки ден готвех и хвърлях яденето а тя всеки ден едно и също. След два месеца и омръзна и пак си хапва нормално, сега като и писнат манджите и правя филийки ден два и пак си хапва манджа. Не я насилвай а и давай това,  което иска. Четах в една книга на д-р Спок, че са направили експеримент с няколко деца, на които са слагали 5вида храни а едното в продължение на 20 дена е посягало и яло само от един вид храна. Това се обяснява с това, че в тази храна може би се е съдържал витамин или нещо друго от което организма на детето е имало нужда. След като си го е набавило е започнало да хапва и други неща. Желая ти успех мисля, че това е временен период.

# 6
  • Мнения: 25 571
Да добавя само...
То детето може много неща да си иска. Ти си човекът обаче, който в крайна сметка решава какво от тях и кога да даде.
Шоколад? Защо не, но само след като си изяде сготвеното ядене - за десерт. Палачинка с мед? - Същото.
Разбираш ли? Ти си човекът, който решава, не детето. Просто защото ти носиш отговорност за здравето му.  Peace

# 7
  • Мнения: 819
Да,то ми е ясно и осъзнавам,че отговорността е сериозна.Ама като ревне,отказва всичко друго,пищи и така.

# 8
  • Мнения: 1 902
Злоядо дете се гледа доста трудно-имам го в къщата си и знам какво е.Каквото и да сготвиш все не иска.В къщи на почит са -таратор,пържеки картофи,кюфтета.Много рядко си хапва ядене и то задължително с много сос та да има да се топи.Месо как да е не яде.За супа да не говорим.
Съгласна съм че родителя определя правилата а не детето но не е ли по-добре да изяде филия с пастет вместо да легне с празен стамах.За сладкото също съм за само за десерт никога преди ядене.

# 9
  • Мнения: 131
Направи на детето таратор,рендосай краставицата.Имам наблюдения,че децата го харесват.

# 10
  • Мнения: 819
Давала съм и таратор ,сега се въздържам,щото краставиците са фраш с нитрати...Иначе го яде,но не мисля,че е хранително,защото пък след него нищо не иска да яде...

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Съгласна съм с Как' Сийка!Ами ако утре ти ревне за ракия например?И ракия ли ще й дадеш?Аз лично не бих  давала да яде често шоколад, само защото си иска и плаче,ако не го получи.Струва ми се, че така й показваш, че с плач може да стане на нейната.
От друга страна, не я насилвай!Ако иска да яде, ок, ако не, предлагаш нещо друго, ако и него не иска, няма да яде.Сигурно е период и ще отмине. И при моята дъщеря има такива периоди, понякога продължават даже месец.

Общи условия

Активация на акаунт