Захранване с жълтък

  • 541
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 566
Здравейте мамчета
малкия скоро ще навърши годинка и ни предстой захранване с жълтък. Имам няколко въпросчета, и се надявам да ми помогнете
1. Домашни яйца ли да давам?
2. Колко да ги варя?
3. По колко да започна да давам от жълтъка?
4. Като дам 1 ден, кога да дам отново?
Много ще съм благодарна на всички които ще ми помогнат!  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 885
Въобще не е необходимо да захранваш с жълтък.
Не е полезен, колкото ни разправят педиатрите. Да не говорим, че и алерген.
Никога не съм давала допълнително жълтък, а от ДК изисквам да не застройват супите.

# 2
  • Мнения: 1 877
Айде стига,бе!За първи път разбирам,че жълтъка не е полезен...може ли повече инфо?

# 3
  • Мнения: 789
Не споделям мнението, че не е полезен. Аз давам домашни яйца, варя около 20 мин (направо кокалите му сварявам  Mr. Green ). Първо се почва с 1/4, чакаш 3 дни, после пак даваш. Постепенно се увеличава количеството, докато се стигне цял жълтък. Смесвам го с пюрето, може и с каша или някаква друга храна. Ако нямаш сигурни домашни, по-добре не купувай от разни пазарчета от на вид честни търговци, които се кълнат, че току-що от кокошката ги носят. По-добре от магазина, там поне има някакъв хигиенен контрол.
А що се отнася до това, че е алерген, то почти всяка храна е такава. Какво да ядем тогава? Важно е дали детето има непоносимост към нещо. Не мисля, че до безкрай ще можем да ги предпазваме и ако има някаква алергия, по-добре от сега да я знаем. Какво ще стане като тръгне на училище и се натъпче догоре с нещо, което досега не е и помирисвало?

# 4
  • Мнения: 2 381
1.Давам само домашни яйца;
2.13-15 минути варя яйцето;
3.Първоначално дадох малко по-малко от 1/4 от жълтъка;
4.Дадох на следващият ден същото количество, а след това 2 пъти седмично по 1/4.Вече давам по цял.Но сме по-големи.

# 5
  • Мнения: 3 423
ако се даде по късно има по малък риск от алергия,това е смисъла
питах Мустаков ,кога се дават яйца-отговори ми,че на 3 години

# 6
  • Мнения: 566
Благодаря ви момичета

# 7
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Не споделям мнението, че не е полезен. Аз давам домашни яйца, варя около 20 мин (направо кокалите му сварявам  Mr. Green ). Първо се почва с 1/4, чакаш 3 дни, после пак даваш. Постепенно се увеличава количеството, докато се стигне цял жълтък. Смесвам го с пюрето, може и с каша или някаква друга храна. Ако нямаш сигурни домашни, по-добре не купувай от разни пазарчета от на вид честни търговци, които се кълнат, че току-що от кокошката ги носят. По-добре от магазина, там поне има някакъв хигиенен контрол.
А що се отнася до това, че е алерген, то почти всяка храна е такава. Какво да ядем тогава? Важно е дали детето има непоносимост към нещо. Не мисля, че до безкрай ще можем да ги предпазваме и ако има някаква алергия, по-добре от сега да я знаем. Какво ще стане като тръгне на училище и се натъпче догоре с нещо, което досега не е и помирисвало?


Да и аз така мисля, но знам че по - добрият вариант е да не са домашни(поне в началото) тъй като са по - силни. А и те са алерген(но по скоро от белтъка се появява) ама вие сте вече и на 1г. Не може до безкрайност да се предпазват. Като тръгнат на ясла няма кой да им дава специална храна.

# 8
  • София
  • Мнения: 555
ако се даде по късно има по малък риск от алергия,това е смисъла
питах Мустаков ,кога се дават яйца-отговори ми,че на 3 години
Простете за невежеството, но кой е Мустаков?

Общи условия

Активация на акаунт