Храните ли бебетата си докато спят?

  • 1 347
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 869
Да ви попитам дали храните бебоците докато спят.Моето бебе е на лекарства които го упояват и той спи почти непрекъснато.Налага се да се храни докато спи,но понякога се дави и ме е страх да не стане нещо сериозно.Бебчо е само на АМ.

# 1
  • Мнения: 950
Моята яде и спи само вечер на последното хранене, но рядко се задавя. Когато стане я обръчам по корем и готово. Никога досега не е ставало нещо сериозно.

# 2
  • София
  • Мнения: 301
В много редки случаи се случва вечер - ако е много изморен. Но принципно, той като заспи просто престава да цока. Случвало се е при големия ми син - спи и яде, случвало се е и да се задави, но нищо страшно. Недей да се притесняваш. Hug

# 3
  • Мнения: 3 499
Когато кърмех - да, сега - не. Спи си по цяла нощ и ако случайно се събуди давам биба или вода /мноооого рядко/. Мисля, че коремчето трябва да почива през нощта - ако разбира се бебето може да издържи. Има гладничета, които не могат. Grinning Hug

# 4
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не. Никога не ми се е случвало.
Но при теб явно се налага и бих те посъветвала следното:
Взимаш бебето на ръце, така, че да е под наклон /полулегнало/ и тогава храниш, така не би трябвало да се задави, освен ако биберона не пуска повече от необходимото  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 209
Никога не съм я хранила докато спи. Но според мен doniboni е права. Храни я под наклон.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 750
Моята бузанка свикна още от началото да заспива на гърда, този навик си го прехвърли и към пиенето на АМ от шише. Хваща си шишето и заспива с него. Започнах и да й давам към полунощ пак да пие малко мляко, за да не се буди към 3-4 както беше почнала да прави. Тогава без да се събужда си хваща шишето и си го изпива без проблем и без да се събужда. Специализирала се е в спящото хранене Wink
Щом се дави понякога твоят бебко, го храни под лек наклон. Ние сме повдигнали леко матрака откъм главата.

# 7
  • Мнения: 124
Да, храня го докато спи. Още като ни изписаха от болницата имахме дълго време жълтеница, бебо само спеше и така почти не остана време за сучене. Тогава се кърмихме и лекарката като видя, че не наддава ми каза да го взимам в ръце и нищо че спи, да му давам да суче. И така...нищо не му става, то му е рефлекс.
След 50-я ден реших да спра да ставам по всяко време на нощта. И без друго минахме на АМ. Изкъпвахме го към 20,30 ч. , ядеше и заспиваше. И в 24,00 , за последното хранене само го гушвам, давам шишето и той спи и яде. И така и до днес. Не сме спрели да се храним в 24,00 и после става чак в 8,00. Не се задавя / май това беше въпроса  Blush/!

# 8
  • Мнения: 2 897
Никога не съм я хранила докато спи. Но според мен doniboni е права. Храни я под наклон.

 Peace

# 9
  • Мнения: 27 524
Не, не ми се е случвало, но знам, че може и не е проблем.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Моята яде и спи само вечер на последното хранене, но рядко се задавя. Когато стане я обръчам по корем и готово. Никога досега не е ставало нещо сериозно.
И при нас е така, задавяше се когато беше по малка, тъй като беше с рефлукс и освен че я обръщах и потупвах леко гръбчето.

# 11
  • Мнения: 222
Понякога неиска да си пие млякото и й го давам след като заспи, до сега проблеми не е имало

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Опитвала съм,но неуспешно/дори и насън не иска/.Не мисля обаче,че е проблем.

# 13
  • Мнения: 2 677
Не. Когато заспи докато яде, спира да цока.

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Никога не съм я хранила, докато спи. И да не е искала млякото си, не съм я насилвала. Но щом се налага, намери оптималния начин да е удобно и за теб, и за детето  Peace

Общи условия

Активация на акаунт