Какво да сготвя без фурна?!?

  • 1 234
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 476
Момичета, фурната ми не работи от известно време и докато мъжът ми се накани да я оправи, готвя предимно на котлона, но вече ми се изчерпаха идеите. Така че ще съм ви благодарна, ако споделите свежи идеи!   Hug

# 1
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Ама дай жокер де Mr. Green Какво си готвила, та да знаем какъв съвет да дадем Peace
Иначе освен традиционните яхнии, супи и задушени ястия можеш да направиш нещо на грил-тиган, ако имаш де. Иначе може някакви пърженки работи newsm78 , спагетки, качамак Mr. Green

# 2
  • Мнения: 22 867
Рецептата е от форума: Пиле по-китайски

мариновани пилешки пържоли- около 1кг.300г
моркови-4-5
грах- 1/2 буркан
чушки- 4-5
гъби- 1 буркан
крем супа от гъби- 2 бр.

Морковите, гъбите, чушките и пилето се режат на тънки лентички. Всичко се пържи поотделно в последователност: моркови, гъби, грах, чушки, пиле и се събира на едно място. За целта аз използвам йенска тенджера. ( За пърженето на всички продукти е нужно малко време ).
Прави се соса от крем супата от гъби. За една крем супа сипвам в тенджерата( не йенската, а друга) 400г вода. Крем супата се изсипва в студената вода и се бърка непрекъснато, докато заври и 7-8 мин. след това, докато се сгъсти. Готовият сос се прибавя към изпържените продукти и се разбърква.
Рецептата е много лесна за изпълнение и, което е по-важно много вкусна

Разгледай и готварската книга, там има много идеи.

Общи условия

Активация на акаунт