Как захранихте бебчетата с пюре?

  • 536
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Та въпросчето ми по- точно е:
Как е по добре да смешам пюрето с млякото или да го давам отделно преди хранене? Дайте съвет, защото като го смешам дечко не си допива АМ. Е имайте в предвид, че е първото пюре и още не знам и аз кое ще предпочете Thinking.

# 1
  • Мнения: 390
Ние тепърва ще се захранваме,и мисля да давам първо пюренце и после да дохранвам с АМ. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 301
Докато захранвах, първо давах пюрето и след това дохранвах с АМ. Сега вече му давам само пюре на обяд. Peace

# 3
  • софия
  • Мнения: 636
От 2 седмици се захранваме с плодово пюре. Първия ден дадох пюрето в млякото, следващият отделно, с лъжичка и после АМ и така. Вече яде пюрето с лъжичка и после пие мляко. Колко е голямо бебчето- и това има значение - ние сме почти на 5м. и яде с лъжичката добре.

# 4
  • Мнения: 26
Забравих да ви кажа давам му го сутрин в 8h.  и след обяд в 14h. дали е добре? Като се има в пред вид, че после ще стане 9h. и 15h. след смяната на времето.

# 5
  • София
  • Мнения: 15 216
Първо пюрето, после млякото.

Но защо го даваш 2 пъти дневно?

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
И аз давам първо пюрето,после млякото,не ги смесвам,защото не ги харесва смесени.Освен това трябва да се научи да възприема различни вкусове.Но навсякъде чета,че се дава на обяд newsm78
Аз го давам също на обяд-един път на ден.

# 7
  • Мнения: 390
А не се ли дава на обяд зеленчуковото?А плодовото кога се дава?

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Отделно от млякото, т.е. първо пюре няколко лъжички, след това мляко. Ако говориш за плодово пюре, обикновено лекарите препоръчват да се дава по два пъти на ден между храненията, така че часовете, които посочваш са добре, но пък в този случай съответно не дохранваш с мляко, а просто изчакваш следващото хранене. Лично аз плодово пюре доста често давам за следобедна закуска, т.е., замествам едно хранене, това обаче се смята за погрешно.

# 9
  • Мнения: 2 152
Ние от скоро започнахме и давам з.пюре на второто хранене за деня, при нас е 11:00ч. Първо пюренцето и после АМ.Когато достигнем до едно бурканче, не додавам АМ,но в самото пюре капвам ам, ако е по-гъсто

# 10
  • Мнения: 887
На вашата възраст обяда ни беше 50мл.плодово пюре и останалото количество АМ.Плодовото пюре давах с лъжичка,не съм го смесвала с АМ и не съм замествала с него цяло хранене.

# 11
  • Мнения: 950
Аз първо давах пюрето и после дохранвах. Първите един-два пъти смесвах, но на моята дъщеричка не й хареса този вариант.

# 12
  • Мнения: 27 524
Докато захранвах, първо давах пюрето и след това дохранвах с АМ.

И аз така, но след това слагах в зеленчуковите по малко АМ.

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Първо пюре, после кърма.

Общи условия

Активация на акаунт