Помощ от мами на "ти" и с английския, и с РС-тата

  • 904
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 326
Тази вечер останах неприятно изненадана, когато се появи долу вдясно на РС-то ми надпис на англ., че "може би Уиндоуса ми да не е оригинален". То оставаше и да е.... Нямаше да ми пука, но всички програми започнаха да се влаааачат и този надпис на англ. се появава през 5 мин. Програмата е  Microsoft Windows Genuine Advantage Notifications, която следи за нелицензирани копия. Намерих инфо за деинсталация, но се справих с превода само до някъде. Ако някой ми го преведе или ме посъветва как да си опаравя проблема с  тази гадна програмка ще му бъда страшно благодарна...

Manually uninstall WGA Notifications
1. Log on to the computer by using an account that has administrative permissions.
2. Make sure that the WGA Notifications version that exists on the computer is a pilot version. The version format for the pilot version is 1.5.0532.x. In this case, you can uninstall versions 527-532 only. For example, you can uninstall versions that range from 1.5.0527.0 to 1.5.0532.2. To find the WGA Notifications version, follow these steps: a.  Click Start, and then click Control Panel.
b.  Double-click Add or Remove Programs, click Windows XP - Software, click Windows Genuine Advantage Notifications, and then click Click here for support information.

Note If Windows Genuine Advantage Notifications does not appear, the release version is installed. You cannot uninstall the release version of WGA Notifications.
c.  In the Support Info dialog box, verify the version number, and then click Close.
 
3. Rename the following files by changing the extension to .old:• Rename %Windir%\system32\WgaLogon.dll to %Windir%\system32\WgaLogon.old
• Rename %Windir%\system32\WgaTray.exe to %Windir%\system32\WgaTray.old
 
4. Restart the computer.
5. Unregister LegitCheckControl.dll by using Regsvr32. To do this, follow these steps:a.  Click Start, click Run, type cmd, and then click OK.
b.  At the command prompt, type the following, and then press ENTER:
Regsvr32 %Windir%\system32\LegitCheckControl.dll /u
 
6. Restart the computer.
7. Click Start, click Run, type cmd, and then click OK.
8. At the command prompt, delete the following files by typing the Del command. Press ENTER after you type each command.• Del %Windir%\system32\wgalogon.old
• Del %Windir%\system32\WgaTray.old
• Del %Windir%\system32\LegitCheckControl.dll
 
9. At the command prompt, type regedit. 
10. Locate and then right-click the following registry subkeys. Click Delete after you locate each subkey.• HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\ CurrentVersion\Winlogon\Notify\WgaLogon
• HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows \CurrentVersion\Uninstall\WgaNotify
 

# 1
  • гр.София
  • Мнения: 269
Явно компютърат ти е настроен на атоматичен ъпдейт, затова ти се е лепнала тази гадост..
Това е кофти ъпдейтче на Майкрософт, което проверява валиден ли ти е уиндоуса.  Close
Пробвай да го изтриеш с RemoveWGA

# 2
  • Мнения: 30
Благодаря много, semiramida   bouquet
И на мен ми се появяви това нещо и не можех да го махна.
Вече го бях отписала, обаче с програмата от линка ти най-накрая стана.

# 3
  • Мнения: 326
Явно компютърат ти е настроен на атоматичен ъпдейт, затова ти се е лепнала тази гадост..
Това е кофти ъпдейтче на Майкрософт, което проверява валиден ли ти е уиндоуса.  Close
Пробвай да го изтриеш с RemoveWGA

  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 4
  • гр.София
  • Мнения: 269
Радвам се, че сте се отървали момичета...  Hug

# 5
  • Мнения: 2 550
Дръпнете си тази програмка, инсталирайте я и повече няма да имате никакъв проблем с автоматичните ъпдейти....защото ще си валидирате уин-а с нея  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 033
  bouquet  bouquet  bouquet
Страхотни сте:) Днес 2 часа се мъчих с тази гадост, докато не реших, че тук сигурно вече е обсъждано и е намерено разрешението на проблема Mr. Green Благодарско!

Общи условия

Активация на акаунт