свекърва ми пак прекали - незнам как да постъпя

  • 6 796
  • 95
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 339
Моля ви имам ужасна нужда от идея, съвет та дори и от критики. Свекърва ми връхлетя като хала в 22 часа и нещо. Не се съобрази че може да сме легнали примерно или поне да сме се приготвили. Детенце ни е малко проблемно миехме му дупето а той не искаше съответно плачеше. Гласовит си е и много се чува. Развика ни се на двамата с мъжа ми,че сме тероризирали детето, че го слушала от един час как реве, което не е истина. Не сме знаели какво е възпитание то детето се учело на ред след  3г сега неразбирало,защо го тормозим. Всичко това с истерични крясъци. Малчо не е свикнал на това и се разплака че баба бие тати. Как да му обясня какво става. Отидох и само я помолих пред малкия да не вика. Тя се обърна срещу мене и ми вика - ти коя си да ми кажеш аз съм си дома - цитирах.Не издържах и и казах,че в края на краищата аз и мъжа ми сме родителите и че малко или много знам какво е възпитание защото съм завършила педагогика. Тя каза да не и разправям за науки това нищо не било, тя била отгледала две деца и повече знаела. Тогава съвсем се нервирах и и казвам ти държиш да сме при теб мога още утре да си отида в моята къща и тогава там аз ще съм си в нас. Ми това според нея било неблагодарност аз не съм я уважавала. Попитах с какво не съм я уважила мълчи се. Продължи да крещи докато мъжа ми не я изгони и по стълбите продължи. Има още много това е най-съкратената версия. Дайте идеи какво да правя моля ви.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
мога още утре да си отида в моята къща и тогава там аз ще съм си в нас
Peace

Да ти е мирна главата, а ще го преживееш, че си неблагодарница Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 1 339
Просто стана в лош период жилищео ми е в друг град а с работата и на двама ни има промени аз трябва да се върна той неможе да отсъства и неможем да намерим начин как кога и къде Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 10 858
Ох, ева, твоята свекърва направо не се трае Sick

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
На колко години е свекърва ти? Така прави и моята баба, но тя има напреднала форма на склероза и нищо насвета не може да я убеди, че детето плаче, защото се е ударило, спи му се и т.н.,  а не защото някой я  "изтезава"  Cry

# 5
  • Мнения: 251
Хей миличка не се тормози толкова. И аз съм попадала в подобна ситуация, но по принцип оставям мъжо да се оправя.Дала съм ясно да се разбере,че не искам да ни се месят,как да възпитаваме детенце.В момента живеем при свеки /в къщи правим ремонт/, понякога се опитват да се месят точно там където не трябва, ама аз си пасувам и правя това, което съм намислила. Пример: скоро Елена направи някаква беля, от което беше наказана от мен и баща й. Влиза дадо й вижда, че е наказана и я вика при него,от което тя доволна отива.Аз си станах заведох я на мястото,което си беше и обесних, че щом е наказана има причина. Когато мама или тати кажат, тогава ще си седне. На дядо й му стана ясно,че не трябва да се меси.
Дадох ти прост пример как постъпвам аз. Покажи ясно и точно кой диктува правилата при възпитанието на малчо. Аз не се карам,защото не си заслужава. Бъди спокойна и твърда, когато разговаряш с нея. Пожелавам ти скоро да се наредят нещата при вас и  да си заживеете  самостоятелно, така ще сте си най-добре. Успех  Hug    bouquet

# 6
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Аз ако съм,ще се изнеса на квартира!Неможе да идва и да ти се бърка в живота!Аз и в момента съм на квартира ,заради подобна свекърва,от подобно крайно държание от нейна страна така се изостриха отношенията ни,че като реши да постави ултиматум  smile3515 или аборт/с малкият/ или на квартира  smile3513...избрахме квартирата ,но мъжът ми от постоянното напрежение и дразги хвана диабет  Sick

# 7
  • Мнения: 3 499
Ние живеем на квартира, въпреки че се разбираме със свеки. Не знам как издържате.
Тая твоята свекърва е ЛУДА. #Crazy #Crazy #Crazy

# 8
  • Мнения: 2 657
По думите на моята свеки,синът и все тормози малкия и му се кара Mr. Green
За нея методите са ние не позволяваме,а тя айде бабо ooooh!Айде бабо,ама си можем и без теб Mr. Green
Та така....След като ми заяви в събота/миналата седмица/,4е няма да стъпи тук,защото мъжат ми нямал държание с детето и 4е тя него така не го е спирала и възпитавала,то от тогава не е виждала малкия,а и скоро няма да го види-нищо,4е сме през два етажа Mr. Green



п.п.Когато ми гледа детето поне за ден,може да казва кое може и кое не може PeaceА нейното гледане го знаем-само на думи е пред хората Sick

# 9
  • Мнения: X
Уффф, ужасно #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Ако пак ти крещи, защо не й креснеш насреща и ти? Може пък да се стресне. Praynig
Без да се обясняваш кой кого бил уважавал или не. Тази жена не заслужава да си хабиш думите, още по малко емоциите.

# 10
  • Мнения: 95
Същото чудовище го имам и аз в къщи, само че това не е свекърва ми, а бабата на мъжа ми. Много е проклета. И аз не мога да я издържам.
И аз съм далеч от моя дом (350 км). Ако продължава да те тормози изнесете се на квартира (ако разбира се бюджета ви го позволява). Дори и да й се опълчиш по-сериозно, тя си знае нейното. Няма да я промениш, само ще се ядосваш все повече. Аз съм в същото положение, но за сега нямаме възможност за квартира.
Е, и аз си излях мъката. Успех миличка.

# 11
  • Мнения: 159
Недей да разговаряш с нея. Подминавай я като трамвай и ако ти каже нещо и разкажи играта.

# 12
  • Мнения: 5 577
Изнасяйте се от там на квартира. Тя е права да казва, че си е у тях.

Просто си вземайте нещата и на квартира.

# 13
  • Мнения: 473
С такава бясна жена не можеш да се разбереш нито с интелигентен подход, нито с агресия, нито с мълчание и пас. Просто нещата са извън контрол. Единственото спасение е колкото може по-далече и най-добре без домашен телефон. Да няма ръководни указания по телефона. С такъв човек никога няма да можеш да се разбереш. Просто си измисли защитна тактика, за да не се поболееш! Успех ти желая! Съчувствам ти, много е кофти, ама има изход, все някога ще се оправят нещата. Нека сме оптимисти!

# 14
  • Мнения: 448
С такава бясна жена не можеш да се разбереш нито с интелигентен подход, нито с агресия, нито с мълчание и пас. Просто нещата са извън контрол. Единственото спасение е колкото може по-далече и най-добре без домашен телефон. Да няма ръководни указания по телефона. С такъв човек никога няма да можеш да се разбереш. Просто си измисли защитна тактика, за да не се поболееш! Успех ти желая! Съчувствам ти, много е кофти, ама има изход, все някога ще се оправят нещата. Нека сме оптимисти!
 
Успех!Дано да си дойде всичко на мястото!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт