Възможно ли е да не и харесва кърмата?

  • 1 161
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 419
За протокола ние се храним така:
6ч-формула
9ч-формула
12ч-кърма от шише
15ч-пак кърма
18ч-формула
и през нощта я кърмя когато се събуди
Всичко си беше ок освен коликите разбира се но вчера и днес забелязах че се опъва и плаче като и давам кърма от шише, а формула/НАН/ си яде и нощем суче по малко. Случвало ли ви се е това? Дайте съвет. Praynig [/code]

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
До колкото знам вкуса на кърмата зависи от храната която ядеш ти.Аз имам малко стаж като кърмачка,нека кажат компетентните майки.

# 2
  • Мнения: 3 663
Сори за въпроса, но защо не я кърмиш и през деня, ами и даваш от шише....
Иначе на мен докато кърмех не ми се е случвало такова нещо...

# 3
  • Мнения: X
По принцип има случаи, при които кърмата има дори горчив вкус, но и аз да питам, защо така странно даваш кърма от шише и адаптирано. Опитай кърмата и сама ще видиш как е на вкус.

# 4
  • София
  • Мнения: 38 419
опитах кърмата и ми се струва добре ама бебка кой знае какъв вкус има Shocked а давам така защото докторката каза да я дохранвам и аз сутрин си поспивам и свеки я храни а вечер в 18 понякога ми е много малко кърмата

# 5
  • Мнения: 3 663
Но дохранването какво общо има ? Защо не и даваш да суче и после пак си я дохранвай...
Аз също дохранвах, но на всяко хранене съм и давала първо да суче и после от шишето...
Адаптираното мляко има по-различен вкус от кърмата и като е яло бебето два пъти от него най-вероятно прави разлика и затова.. а после като свикне си яде без проблем
поне аз така си го обяснявам....
Аз на твое място бих я кърмила на всяко хранене по колкото има. Даже най-вероятно ще ти се увеличи и кърмата така.

# 6
  • Мнения: 6 315
Ох и аз мога да те посъветвам да кърмиш по-често. Нека бебчето суче от теб, а не от шише. Обичат да им мирише на мама. Не мисля, че би могла да не харесва кърмата, защото нормалният й вкус е сладък. Знам ли.....

# 7
  • Мнения: 2 807
кърмата на някои майки е с горчив вкус и при даването на добавка - Бебо прави своя избор.
Моята си беше мнооого сладка, пробвала съм я  Wink
Пробвай и ти, така ще изключиш възможността за "горчива" кърма...
А иначе, когато похапваш чесън, много лук, зеле, се променя и вкуса на кърмата - в такива случаи бебетата също я отказват, имат си вкус човечетата, нищо че още малки  Wink

# 8
  • Мнения: 6 243
Цитат на: Maminka
кърмата на някои майки е с горчив вкус ...Моята си беше мнооого сладка, пробвала съм я  Wink

И горчива кърма ли си пробвала? Wink Много смело изказване! Не стига, че момичето има затруднения с храненето, колики и е родила преди един месец, ами сега излезе, че и кърмата й горчива #Shocked

Дилянка, ато гледам часовете на хранене, ми се струва, че може бебето да не е гладно за храненията с кърма. Преди това й даваш шише с адаптирано мляко, а при него често пъти паузата между храненията е по-голяма от 3 часа. Най-уместно ми се  струма да процедираш както те е посъветвала Тони - първо дай да суче, после добавка. Ако имаш желание да кърмиш, виж темите и статиите в библиотеката за увеличаване на кърмата. Вие сте още в началото, така че има смисъл и е постижимо да минете само на цица. Ако плановете ти предвиждат друго, карай както си почнала. Само можеш да смениш бибите с латексовите на Нук, те според повечето бебета най-много докарват до "оригинала", и така да спестиш на бебо объркването между двете.

# 9
  • Мнения: X
Цитат на: sladka hapka
Цитат на: Maminka
кърмата на някои майки е с горчив вкус ...Моята си беше мнооого сладка, пробвала съм я  Wink

И горчива кърма ли си пробвала? Wink Много смело изказване!


Аз пък съм пробвала - когато се роди сестра ми майка ми обясняваше, че и горчи кърмата, аз много се гнусях обаче ми беше любопитно и пробвах -ААААА ОТВРАТ Е ВЕРВАЙ МИ.
Има такива случаи, к'во толко.

# 10
  • Мнения: 2 807
Цитат на: sladka hapka
Цитат на: Maminka
кърмата на някои майки е с горчив вкус ...Моята си беше мнооого сладка, пробвала съм я  Wink

И горчива кърма ли си пробвала? Wink Много смело изказване! Не стига, че момичето има затруднения с храненето, колики и е родила преди един месец, ами сега излезе, че и кърмата й горчива #Shocked

/quote]

каквото и ти правиш, това и аз - опитвам се да помогна на момичето! И не мисля, че има нешо лошо в съвета ми, ако иска да пробва кърмата, която собственото й тяло произвежда...
НЕ съм се изказвала, че кърмата й е горчива,  а че ако я пробва ще изключи възможността за "горчива" кърма...
Ти защо така се палиш, не разбирам...  Rolling Eyes

Две от моите приятелки имат горчива кърма - не, не съм я пробвала тяхната, но вярвам, че могат да направят разлика между сладка и горчива Laughing , ти как мислиш ???

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Хайде който трябва да отговори на последният постинг да не го прави,за да се избегнат поредните пререкания!!!!!

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Дайте да не спорим за глупости.
Вкусът на кърмата се променя според нуждите на кърмачето и (отчасти) спред храната, която майката е консумирала. Ако майката яде много чесън, например, млякото добива вкус и мирис на чесън, но! изследванията показват, че бебетата са предпочели чесновото мляко пред 'неовкусеното'. Всяка майка прави мляко за бебето си, кърмата се променя от ден на ден и варира в различните часове на деня според това, от какво има нужда бебето.
Дори на някого да му се е сторила горчива кърмата, то тя не е била горчива за бебето.
"Горчива кърма" спада в раздел Градски легенди заедно с "Рядка кърма" и "Нехранително майчино мляко".

# 13
  • Мнения: 6 243
Мисля, че квалификации "моята си е сладка", но на някои хора им е горчива/кисела/рядка/нехранителна и пр. са:
1. Нетактични
2. Неверни
Това е така, защото кърмата има вкуса и аромата на храната, която е яла майката. Моя позната се кълне, че кърмата й има вкус на шоколад. Склонна съм да й вярвам, защото тя е голям любител на шоколада. Знайно е също така, че кърмата може да се овкуси или ароматизира от по-пикантни храни - чесън, копър и т.н. Дотолкова, доколкото те са обичайни за менюто на майката, за бебето този характерен вкус на кърмата е напълно приемлив. Ако майката включи в менюто си нови храни, каквито не е приемала дори през бременността си, не е невъзможно бебето да реагира на промемения вкус.
Аз пък не мога да разбера защо трябва да стига до там, да се налага да ги пиша изобщо тези работи. Дилянка е получила доста кофти съвет как да си храни бебето - с това да започнем. За да не се започва пак пуническа война, щото май на всички хормоните им са се разбалансирали напоследък, някои от нас се опитват ТАКТИЧНО да й подскажат какъв би могъл да е проблема. Проблемът не би могъл да е в горчивата й кърма. Би могъл да е в стереотипа на хранене на детето, който е неподходящ за дете на тази възраст.

Аз нямам претенции, че ми е сладка кърмата. Няма и намерение да я изучавам на вкус - каквото тече - това давам. Ако нещо в това, което написах, е неприемливо за някой потребител, моля да ми отговаря занапред на лични, за да не ангажираме всички други майки.

# 14
  • Мнения: 6 243
Съжалявам, докато съм си писала пледоарията, Бу е отговорила както винаги лаконично и компетентно. Това се опитвах и аз да кажа, но съм по-приказлива Grinning

Общи условия

Активация на акаунт