Овесените ядки

  • 3 126
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 266
Помагат ли овесените ядки за отслабване? Thinking

# 1
  • Варна
  • Мнения: 870
помагат-но зависи на каква диета си Peace

# 2
  • Мнения: 410
 По принцип знам, че трябва да се ядат по 3 с.л. всеки ден, за да сме в добра форма. Действат добре на стомашно-чревния тракт. Полезни са заради фибрите. Естествено, че ако се ядат по 1кг на ден ще се пълнее.
 Казвали са ми, че ако си кръвна група 0 не е много добре да се спазва диета наблягаща на овесени ядки. Тази хищническа група не ги понася.

# 3
  • Мнения: 27 524
И аз съм 0, но не понасям месо  Grinning
Овесените ядки са полезни, но не може да се втърди, че се отслабва от тях. Както ти е казала Снежи - зависи на каква диета си.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Но че действат благотворно на трудния ми стомах, е истина  Grinning

# 5
  • в баира
  • Мнения: 861
От нета съм намерила (вече не помня от къде) следната рецепта за отслабване с овесени ядки:

250 гр овесени ядки
половин кофичка кисело мляко
1 с.л. мед
настъргани кори от 2 лимона

В голяма неметална купа сложете меда, след това настърганите лимонови кори. Прибавете млякото и овесените ядки, и разбъркайте. Оставете да преседи 1 нощ в хладилника (но не повече). В продължение на 4 дена правете следното: сутрин след ставане изпийте 1 чаша топла вода на гладно. След пауза от поне 20 минути изяжте 1 л. от сместа с овесените ядки. След това през деня може да хапвате когато искате от сместа, но не повече от 2 с.л. и не повече от 6 с.л. на ден. Сместа се държи в хладилник.

Не съм я пробвала, не знам дали има ефект. Просто съм си я записала, сега ви я споделям.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
В продължение на 4 дена правете следното: сутрин след ставане изпийте 1 чаша топла вода на гладно. След пауза от поне 20 минути изяжте 1 л. от сместа с овесените ядки. След това през деня може да хапвате когато искате от сместа, но не повече от 2 с.л. и не повече от 6 с.л. на ден. Сместа се държи в хладилник.

И всъщност цялото ядене за деня се изчерпва с тези 6 с.л. от тази смес?! Не бих могла да издържа 4 дни само с това  Stop

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Тарталета, мисля, че идеята е, че между яденетата се яде това.
Много са полезни овесените ядки. Здравословна, диетична храна (където диетична = балансирана, не на отслабваща).
Прекрасна закуска.
100 гр имат 368 ккал., приготвят се с вода 1:3 (т.е. 100 грама ядки правят 400 гр каша). Богати на витамини от група Б, поради което - още по-полезни.

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Тарталета, мисля, че идеята е, че между яденетата се яде това.

Ако е така, съм съгласна  Laughing

# 9
  • Варна
  • Мнения: 246
Принципно овесените ядки са калорична храна, но пък съдържат фибри,които ни помагат за борбата с целулита. Трабва да се внимава в какви количества ги консумираш и по кое време на деня. Моята диета включва овесени ядки само на закуска около 40г. Известни са още с това, че правят кожата и косата по-лъскави,затова често се препоръчват и от дерматолози.

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Принципно овесените ядки са калорична храна
Стига с тези калории, бре хора... 100 грама овесени ядки (което е 400 грама каша или каквото там) съдържат 368 ккал. Не са много храните с такава калоричност за 400 грама, все пак.

# 11
  • Мнения: 26
Аз пък наблягам на овесени ядки, когато имам проблем с кожата на лицето. Преди няколко години от смяна на климата така се бях опъпчивила, че нито козметични процедури, нито мазила, нито бирена мая ми помагаха. Една колежка ми каза следната рецепта: минимум един месец всяка сутрин се закусва с варени овесени ядки /от по-едрите/, към които се прибавят нарязани орехи, мед и настъргана ябълка. Аз, обаче, ябълката я ядях отделно, защото настъргана с ядките не ми харесва. После през деня си ядеш каквото искаш. Страхотен ефект имаше! Така ми се изчисти лицето, че чак не можех да повярвам, че е само от ядките. Наскоро пак имах проблем с пъпките от хормоналния дисбаланс в началото на бременността и пак пробвах тази "диета" и отново ефектът беше супер. Така че, дали се отслабва от тях, не знам, но страхотно изчистват организма и кожата.

# 12
  • Мнения: 7 414
Аз пък наблягам на овесени ядки, когато имам проблем с кожата на лицето. Преди няколко години от смяна на климата така се бях опъпчивила, че нито козметични процедури, нито мазила, нито бирена мая ми помагаха. Една колежка ми каза следната рецепта: минимум един месец всяка сутрин се закусва с варени овесени ядки /от по-едрите/, към които се прибавят нарязани орехи, мед и настъргана ябълка. Аз, обаче, ябълката я ядях отделно, защото настъргана с ядките не ми харесва. После през деня си ядеш каквото искаш. Страхотен ефект имаше! Така ми се изчисти лицето, че чак не можех да повярвам, че е само от ядките. Наскоро пак имах проблем с пъпките от хормоналния дисбаланс в началото на бременността и пак пробвах тази "диета" и отново ефектът беше супер. Така че, дали се отслабва от тях, не знам, но страхотно изчистват организма и кожата.
    Прекрасна диета!След раждането нещо не си харесвам кожата,а обожавам овесени ядки.Май,ще пробвам това!

# 13
  • Русе
  • Мнения: 511
Смятам, че са по-скоро полезни, от колкото диетични! Разбира се, ако ядеш само овесени ядки в малки количества, ще отслабниш!
Аз ям доста често, когато ими проблими със стомаха!

# 14
  • Мнения: 5 595
Не знам дали се отслабва от тях,но в овесените ядки се съдържа голямо количество минерални соли и витамини от групата В.Така ,че със сигурност са полезни за организма.

Общи условия

Активация на акаунт