как премахвате миризмата на агнешкото и дреболиите?

  • 10 442
  • 11
  •   1
Отговори
  • Spain
  • Мнения: 3 750
искам да питам ако някои знае - как може да се премахне миризмата на агнешкото (дано да сте ме разбрали  Laughing). аз го обожавам ..но мъжът ми твърди 4е имало някаква специфи4на миризма . сега ми се ще да сготвя дроб - сърма . свекърва ми налива ракия докато се варят дреболиите ....оба4е в момента не ми отговаря на гсм-то и ...... незнам как то4но трябва да го направя . кажете си на4ините  ....
сигурно на някого му е абсурдно ..защото и аз не усещам никакъв мирис от агнешкото Simple Smile .. но .. какво ли не правим за мъжете си  Rolling Eyes Laughing

# 1
  • Мнения: 2 550
С бира  Simple Smile

# 2
  • Spain
  • Мнения: 3 750
това сериозно ли ? .. кога я наливаш бирата ?

# 3
  • Мнения: 2 550
Ами аз така правя при печене. Сега видях, еч искаш да правиш дроб-сърма  newsm78

# 4
  • Мнения: 7 106
Вярно че агнешкото има своя специфична миризма и колкото по-възрастно е агнето  Mr. Green, толкова повече се усеща. Аз по принцип кисна месото във студена вода с малко оцет вътре. По този начин се обезкървява и по-не ми мирише, но виж за дреболии незнам дали върши работа. Иначе идеалната подправка за агнешко е мащерката и тя до голяма степен "заличава" следите от миризмата на месото.
Аз не съм варила дреболии до сега, но от майка ми съм виждала, че ги кипва в няколко води, преди да премине към същинското варене.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 870
за 24 часа накиснато във много лук.След това не можеш да познаеш какво е миесото агнешко или свинско Peace

# 6
  • Мнения: 27 524
Има миризма, разбира се, при това доста силна. И аз не я обичам. Кисна го предварително (месото) с много джоджен и черен пипер, може и соев сос и много лук. Може и с малко оцет. После силно препечено и се свежда до минимум така миризмата.
Дреболиите обаче си смърдят яко и не ги ям  Sick

# 7
  • Мнения: 286
В процеса на готвене прибави няколо лъжици коняк.

# 8
  • Мнения: 151
Винаги съм приготвяла само домашно агнешко. Преди всяко печене обилно го попарваме с вряла вода. Колкото повече го поливаш, толкова по-добре./По принцип и свинското го попарваме/
Ако е старо, т.е. не е агнешко вече трябва изобилие от подправки, ракия и т.н.

# 9
  • Мнения: 2 159
за агнешкото не знам, но понеже не мога да понасям миризмата на козето от леля ми знам да го накисвам една нощ в айран (кисело мляко), после изплаквам и готвя

# 10
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Варя за малко в ракия и вода, като съответно тази течност после я хвърлям, също така докато варя в ракията слагам и кардмом, така после не мирише на нищо, ядеш месо, а не можеш да познаеш какво е. Азсамата ненавиждам агнешко и ярешко, но по този начин предварително обработени месата ги хапвам.

# 11
  • Мнения: 516
за 24 часа накиснато във много лук.След това не можеш да познаеш какво е миесото агнешко или свинско Peace
Peace
Може и в някоя марината с лимон или някой готов сос Peace

Общи условия

Активация на акаунт