Отвръщение от всяка храна освен кърма - на 8 месеца сме

  • 330
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 203
Здравейте мамчета,

питам ви дали сте имали такова злоядо човече , всяко хранене което е различно от цицето е борба. Какво да го правя. Пюре на обед само сме заместили , захранвам изключително трудно с каквото и да е. Да не говорим че през нощта все още суче по 2 пъти. Исках да го храня вечер с АМ защото явно не му стига вечерта, но само като усети биберона в устата си и почва да плаче и да се дърпа - не ще от биберон, пробвах с лъжичка, но явно самото АМ му е противно. Какво да правя....

# 1
  • Мнения: 919
Дай му време, още е много малък. Няма нужда да бързаш да му заместваш хранене. Щом не иска друго освен кърма, значи кърмата му стига и не трябва да се тревожиш. Предлагай му разбира се, но ако отказва не се шашкай, ще му дойде мерака все някога.
Всяко дете е различно, но ще ти дам пример с моята госпожица. Още нямаме заместено хранене и яде много малки количества твърда храна, от рода на 2-5 лъжички с малки изключения. Незнам дали не си въобразявам, но когато съм в цикъл тя яде много повече неща. Имам чувството че ми намалява млякото в този период и тя си наваксва с други работи, така че не се притеснявам, че стои гладна.. Crazy
Бих ти предложила вместо каши и пюрета да му даваш цели плодове и ли зеленчуци или на парченца да си ги гризка сам, но сте още много малки и може да се задави. Приеми това като идея за по нататък Wink

# 2
  • Мнения: 1 947
   Здравей, Раичка! Човечето ти не е злоядо, щом си посуква тъй стабилно - радвай се, че те иска! Simple Smile
Бих се присъединила към Гаргамелчо, но с допълнение - просто му смачкай плодовете или моркова или
каквото си хапвате обикновено и не се притеснявай, че не иска. Апетитът ще дойде, ако няма борба-
с борба може само наистина да стане злоядо дете. Simple Smile А аз какво да ти кажа - дъщеря ми му е наборче Simple Smile
и не 2, ами по 3 пъти суква нощем. Simple Smile И наскоро започна да похапва мъъъничко. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 269
Привет!
Включвам се и аз, за да споделя нещо, прочетено по повод на опасенията ми, че синът ми има хранителна алергия. За жалост не мога да цитирам източника, че доста нещо изчетох и не помня вече кое и къде Tired
В общи линии в статията пишеше, че деца над 6м., които упорито отказват твърдата храна, обикновено се оказват предразположени към алергии и един вид така инстинктивно се"пазят" от новите храни, докато организмът им узрее достатъчно, за да приеме потенциалните алергени без проблем newsm78 В този случай автора съветваше да не се насилва детето, а след време да се пробва пак, докато един ден организмът му му даде знак, че е ОК да яде вече и друго освен кърма.
От една страна звучи странно, но като се замислиш има логика. Все пак бебоците най-добре си знаят какво им е нужно. Ние трябва "само" да ги "усетим" и да им дадем необходимото. Peace
Дали при вас би могло това да е причината?

Общи условия

Активация на акаунт