дребни пъпчици по бузките и брадичката

  • 1 228
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте Доктор Слънчева!

С интерес чета всеки ваш отговор в този форум. Смятам, че идеята за неговото създаване е прекрасна и безкрайно полезна на нас - майките на малките "сладури".

Бих искала да ви задам 1 въпрос и аз.

Синът ми е на близо 6 м. От около 2 м.  се захранваме с пюрета - зеленчукови (тиква, морков, картоф, тиквички) и плодови (ябълка, круша, боровинка) - това са нещата с които съм захранила до момента.
В продължение на около една седмица наблюдавам обрив по лицето на малкия - дребни червени пъпчици, обхващаи бузките и брадичката. (случва се вече за 2-ри път). Няма обрив по тялото.Мажем се с дефламол, но като че ли няма особен ефект.
Въпросът ми е - алергия ли е от някое от гореизброените пюрета или е в резултат отново на пюретата, но само като външни дразнители по кожата на лицето, или пък е нещо друго...?

Има ли място за притеснение.

Моля за вашия съвет и препоръка с какво да лекувам малкия бебок.

Предварително ви благодарим и желаем успех в начинанията!!! Simple Smile

# 1
Здравейте Доктор Слънчева!

Използвам момента, че все още не съм получила отговор от вас, за да добавя, че вече по лицето на бебето се наблюдават червени петна с цепнатини по тях. Просто не знам какаво да правя!

Предварително благодаря за отговора.

# 2
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Този обрив може да е от слюнката. В тази възраст децата имат по обилно слюноотделяне, тя се стиа по брадичката и понякога странично по бузките. Слюнката е с по-висока киселинност и дразни кожата. Можете да намажете раздразнените участъци с Елоком иза 3 дни по 2 пъти дневно и след това да ползвата някои от кремчетата за студ или за проблемна кожа.

Общи условия

Активация на акаунт