повтаря ли варицелата?

  • 12 292
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
чувала съм , че само скарлатината повтаря. Но зълвите ми твърдят , че са  карали и варицелата по два пъти, т. е. повтаря! Кое е вярното, защото малката я изкара на 4 годинки, и сега се чудя може ли пак да се зарази! newsm78

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 178
Не  Naughty

# 2
  • София
  • Мнения: 1 951
НЕ!

# 3
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
той и мъжа ми я бил карал два пъти, а и щерката на едната зълва и тя....
май проблема е в тях, не във варицелата Mr. Green

# 4
  • под тепетата
  • Мнения: 9 254
При възрастните от останали вируси в нервните окончания може да се развие херпес зостер,но не и при децата. Мноооого рядко повтаря, но в лека форма.(поне така казва нашата мед. сестра)

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 178
той и мъжа ми я бил карал два пъти, а и щерката на едната зълва и тя....
май проблема е в тях, не във варицелата Mr. Green

Остава да не е диагностицирана правилно  Peace

# 6
  • плевен
  • Мнения: 1 249
При възрастните от останали вируси в нервните окончания може да се развие херпес зостер,но не и при децата. Мноооого рядко повтаря, но в лека форма.(поне така казва нашата мед. сестра)
Peace Peace Peace

# 7
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Повтаря, аз съм живото свидетелство. Въпреки че нямам достоверни доказателства (загубен картон), мама твърди, че съм карала всички шарки. На 28 години я повторих и коментирах с лекари, че ми дойде като гръм от ясно небе и те твърдяха, че след около 20 години се губи имунитета и при силно натоварване, стрес и пр, при контакт със заразоносител, може да повтори.
Другият вариант е, че варицелата е зостеров вирус и повторно се проявява като херпес зостер.

# 8
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
няма ли някаква разлика между варицелата и херпес зостер? newsm78
моята лекарка и още една лекарка ми казаха, че не е възможно да те повтори
а гледам че има някои хора ,които ги повтаря - остава същия въпрос - да или не

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 580
Ами,явно повтаря  Rolling Eyes.Зет ми се зарази от децата си въпреки,че със сигурност я е карал като дете.И я изкара ужасно тежко...температура над 39 няколко дена,обриви и по очите...абе-УЖАС!
Лекарката каза,че явно вируса е изменен-мутирал и затова. newsm78

# 10
  • Мнения: 16
По принцип не трябва да повтаря. Разбира се, че има разлика в клиниката с херпес зостер. При него се засягат нервните възли, разположени в близост до гръбначния стълб и задните нервни коренчета.Започва остро със силни, постоянни пристъпни болки, които започват от гръбначния стълб и се разпространяват напред в кожните зони на засегнатите коренчета на гръбначно-мозъчните нерви. Появяват мехурчета, пълни с бистра или гнойна течност.Лечението продължава около 3 седмици и т.н.

# 11
  • Мнения: 326
И аз знам че е възможно да повтори

# 12
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
едно време си спомням, че ако някое дете се разболее, всички околни отиват при него , за да изкарат болетта, докато са малки.Каква е файдата от цялата работа, щом пак може да те пипне?!

# 13
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Повтаря Peace!

А и вече виждам, че не съм изключение.
При мен първият път си е документирано надлежно, майка ми /медицинско лице/ също много добре знае, че съм я карала.
Тази есен се заразих за втори път от сина ми. Според обясненията на главния лекар в Инфекциозна болница напълно възможно  да те повтори ако:
-от първия път е минал достатъчно дълъг период от време / при мен  28 години/;
- първият път е изкарана леко, с малко пъпки / при мен 4-5/, което не гарантира добър имунитет;
- организмът в момента е заслабнал /имах здравословни проблеми, а и цяло лято бях на диета.../.
А и каквото и да си говорим вирусите мутират!

# 14
  • Мнения: 950
В редки случаи повтаря - пише го в медицинските книги.

Общи условия

Активация на акаунт