какво да правя

  • 299
  • 3
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 325
Здравейте мамчета,
 
Имам следният проблем. Моята бебка не иска да яде през деня. до момента сме 90% на кърма, от време на време и давам да опитва от нашата кухня ( категорично отказа всякакви пюрета, каши, кисели и пр храни за "бебета" )  и то по няколко хапки. Качва повече от задоволително по 400-500г на месец ( като отидем на консултация сестрата все ми се кара, че била едра, но аз като кажа че е само на кърма и млъква.) От няколко дена е с режим до 12 се кърмим, след което излизаме навън ( ако е хубава времето) , след което докато се приберем не яде нищо- случвало се е по 6 часа да не се храним. Нямам притеснения и я кърмя и навън, но в повечето случаи тя се дърпа и не иска. След като се приберем хапне малко и после като легне суче повече. През ноща се кърмим и на всеки час и на 15 мин, както дойде. От няколко нощи усещам гърдите си по празни и се притеснявам, че ако не ги стимулирам през деня ще  ми намалее кърмата. Искам да се кърмим още време, но незнам какво да правя. Ако някой е минал през подобен период ще съм благодарна да сподели как го е преодолял.

 Cry

# 1
  • Мнения: 1 440
Ние минахме(още не сме излезли) през подобен период...Не ядеше нищо през деня когато беше будна, а само ако заспеше. Стояла е и по 5-6 часа без да иска да яде и слабо казано ни хвърляше в паника. Постепенно това отмина за около 2 месеца, но хапването й остана все така незадоволително. После минахне 2 седмици само на кърма и сега някак хапва малко повечко. Вярно е че ако няма достатъчна стимилация кърмата намалява, но пък вие през нощта явно си цоквате честичко и предполагам, че кърмата ще се нагоди. нека по-компетентнитемами да се изкажат  Peace

# 2
  • Мнения: X
Извинявай,но не пишеш колко е голямо детето...
А,иначе и моят юнак/на девет месеца и отгоре е/,понякога навън е толкова запленен и зает да наблюдава,че забравя че е гладен-виж вкъщи не се е случвало...а той определено си е от гладниците......Но след като нямате проблем с наддаването,спокойна е и е здрава-не мисля,че има проблем...А,за кърмата-щом се кърмите интензивно през нощтта,няма страшно.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 162
Според мен щом кърмиш през нощта толкова често- няма да ти намалее фатално кърмата. Някой тук беше казал, че ако детето суче през нощта значи си е заработило млякото за през деня. Възможно е да има известно намаляване- все пак търсенето е по- малко, но това не трябва да те плаши. Организмът ти ще се нагоди според новите условия. Grinning Ако пък стане така, че пак започне да търси и през деня ще имаш 2-3 дни с по- интензивно кърмене и нещата пак ще си дойдат на място.
Аз лично почвам да се притеснявам за количеството кърма само, ако ми се съберат 2-3 нощи без сукане (случва се понякога да спи непробудно през нощта, а през деня да иска на всеки час), но дори и в този случай нещата се оправят пак по същия начин- кърмене на поискване.
По- важното е, че детето като цяло се развива добре, наддава добре и щом няма други проблеми- количеството кърма е най- малкото нещо, което трябва да те тревожи. Peace

Общи условия

Активация на акаунт