Зеленчуково или плодово пюре за захранване?

  • 2 464
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 258
Момичета, в чуденка съм с какво да започна захранването.Кажете защо започнахте с плодово или защо със зеленчуково/по съвет на педиатрите,прочетохте някакъв материал,към който ще ми дадете линка или просто така си решихте без да имате обяснение/.Ние скоро ще навършим 5 месеца и досега сме били само на АМ.

# 1
  • Мнения: 27 524
Първо - поздравления за късното захранване  Peace
Аз съм за плодовото. С него започнах и него смятам за правилно.
По-хубаво и по-лесно усвоимо нещо от плодът - няма.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Аз също започнах с плодово. По съвет на педиатъра ни. Но също като Блонди смятам, че плодът е лесно усвоим, пълноценна храна е и не на последно място сладкият му вкус по-лесно се приема от бебето като първа храна различна от млякото.  bouquet

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз също захраних с плодово пюре

# 4
  • София
  • Мнения: 15 216
По съвет на педиатърката ми  #2gunfire #Cussing out дадох сок на 2,5 месеца.
После тя ме посъветва да дам млечно-зеленчуково пюре, но аз започнах с плодово на HIPP за след 12-тата седмица, защото смятах, че след сока плодовият вкус ще е познат на бебето и така по-лесно ще приеме различната консистенция на пюрето. След като изяде 3-4 бурканчета плодово пюре, започнах да давам зеленчуковото и спрях плодовото. Продължих да го давам след месец-два някъде. newsm78

Ако не бях дала сок, щях да започна директно със зеленчуково пюре. Тук много често майки пишат, че след плодовото пюре бебето им отказва зеленчуковото и търсят съвети какво да правят.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 457
Аз започнах захранването със зеленчук, но след него дадох плод. Добре ги прие и двата. След това вече не се ръководех от това дали е плод или зеленчук, а дали е лесносмилаем и неалерген.

# 6
  • Мнения: 1 701
Захраних със зеленчуково, защото прецених, че риска да го откаже после, е по-малък. Прие го добре.  Peace

# 7
Аз пъро почнах със сок от ябълка и морков по съвет на педиатъра.Сама мо го изцеждах.Първо можеш да почнеш с 20-30 милилитра наи-много.След това му давах плодови пюрета.

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 973
Започнах първо със зеленчуково от моркови, също са сладки и се приеха добре.  Peace Реших да захраня със зеленчуково, поради често срещаното оплакване на майките, че след като е захранено с плодово, отказва след това зеленчуковото.

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз захраних със зеленчуково  Thinking

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Захраних със зеленчуково,защото прецених че така е по-добре.

# 11
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Аз захраних със зеленчуково. Peace

# 12
  • Мнения: 1 049
По-добре го захрани със зеленчуково пюре, примерно от моркови както си е класическия вариант  Simple Smile Плодовете поне тук в Германия не се дават преди зеленчуците, защото са сладки и свикне ли веднъж да яде сладичко може да отказва после зеленчуците... Освен това от плодовете е по-вероятно да се появят и алергии, отколкото от зеленчуците. Затова по-добре ги въведи на по-късен етап.   newsm44

# 13
  • Мнения: 508
Зеленчуково. След плодовото по-трудно свукват бебетата с зеленчуковите. А и с плодовото не се замества хранене. Това е моето мнение и съвета на моя педиатър

# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз захраних със зеленчуково/ранни моркови на Хип/ по съвет на педиатърката,която е съавтор на издадена книга за отглеждане на деца.Написала е раздела за храненето.Нейното мнение е,че след сладкия вкус на плодовете децата трудно възприемат зеленчуците.Също така тя не съветва захранване с каша,което е много популярно напоследък.След като го захраних един месец ще му давам само зеленчуци и след това ще въведа плодовете,които не заместват хранене.

Общи условия

Активация на акаунт