детска седалка за кола?

  • 3 369
  • 16
  •   1
Отговори
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
имаме такава седалка за кола, но идея си нямам как се закрепя.... http://shop.danet.bg/images/iwh_mario_3.jpg
откъде минава колана - дали през столчето или само през детето  newsm78

# 1
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 150
Тя е само за повдигане - за да ползваш колана на колата по предназначение и той да не минава през врата на детето.
Ние имаме същата Sunglasses

# 2
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Тя е само за повдигане - за да ползваш колана на колата по предназначение и той да не минава през врата на детето.
Ние имаме същата Sunglasses

мерси много!

# 3
  • sf
  • Мнения: 10 081
аз съм изпаднала в колебание за тази седалка. върши ли въобще работа, като не се закрепва за седалката , не се ли мести по време на път?

# 4
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 150
Детето седи върху нея и е вързано с колана на колата.
Поне при Ради никога не се е случвало.

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не се мести по време на път, стабилна е. На столчето на Дени съм подпъхнала дунапренче, за да и е по-мекичко.

Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 14:06 от ДЕ ВАня

# 6
  • sf
  • Мнения: 10 081
много благодаря за отговорите!

# 7
  • Мнения: 1 636
donsyy,въпреки това не бих ти я препоръчала,оЩе е голяма zа твоите деzа.За 5год.дете бих я полzвала,ако е zа много малки раzстояния.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 704
аз също се интересувам от мненията ви
Миналата седмица разбиха колата и откраднаха столчето,а за Великден ще ни се съберат повече от 1000км път.
Точно сега няма как да измъкна 200лв за ново столче и бях решила такава седалка да купувам.
Чиколина, кажи по-подробно, моля те.

# 9
  • Мнения: 1 636
аз също се интересувам от мненията ви
Чиколина, кажи по-подробно, моля те.
Чак сега отговарям,че бяхме в отпуска до днес.
За седалката те са удобни,но zа по_големи деzа,zависи твоето на колко години е,а и каква е височината му.Ако купува6 втора употреба те съветвам да вzеме6 от поzнати,zа които zнае6,че са се грижили добре zа седалката,като н.р.да не е иzпускана,да не е седяла на много ниски температури навън в колата и т.н.,zаЩото това са неЩа,
от които zависи качеството.

# 10
  • Мнения: 83
Може ли да споделите дали е задължително за 3 годишно дете седалка за кола и кой са най-удобни? newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 4 865
Не е задължително според закона за движение по пътищата. Пак според този закон не е забранено да возя петгодишната си дъщеря пред мен на мотора. Rolling Eyes
Не знам кои са най-удобни, защото не познавам всички марки и модели. Онези, които сме ползвали и продължаваме да ползваме, вършат добра работа.

# 12
  • Мнения: 83
Янита,благодаря за отговора и кой са тези модели който си ползвала???

# 13
  • Мнения: 1 636
Може ли да споделите дали е задължително за 3 годишно дете седалка за кола и кой са най-удобни? newsm78
Задължително е столчето,ако детето е отпред,а ако е отzад и няма столче е zадължително да е във въzрастен,но не е така zаЩитено,както е в седалка.Моите деzа са ВИНАГИ в седалка,с иzклÜчение сега в БГ като бяха и бабата и дядото в колата,та няма6е място,но само големият бе6е в нас седнал,малчо е със.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 865
Мисля, че законът не задължава детето да седи във възрастен - най-малкото, това би било малоумно, защото при внезапно спиране възрастният ще смаже тялото на детето.
В момента Габриела ползва седалки за повдигане като тези:

Докато беше по-малка, се возеше най-напред в кошница, а след това - в седалка: марки и модели не мога да коментирам, защото не са някакви суперизвестни, скъпи и луксозни. Едната я купихме от Англия преди 12 години за Виктория, а кошницата и другата седалка ни бяха подарък.

Общи условия

Активация на акаунт