За балконските съндъчета

  • 52 665
  • 372
  •   1
Отговори
  • Мнения: 258
Направихте ли си вече разсад за балкона. Какво си посадихте? newsm78

# 1
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Да.Вече набодох мушкатата.Само , че ги прибирам вечер .Чакам малко естествена тор да ми донесат и ще сложа и сасъзчетата.Псле ще купя малко петунии.Имам място ,но като отидем на почивка и те доста изсъхват

# 2
  • Мнения: 1 120
петунии и декоративни ягодки
сега съм на мания кипарис на балкона.харесах 2 около метър и малко всеки.в размишления съм,но мисля,да си ги купя

# 3
  • Мнения: 11 306
Аз лично чакам още малко да се стопли. Слагам обикновено мушкато и сакъзчета.
Балкона ми е северен и виреят добре.

# 4
  • Мнения: 2 956
Вчера си преместих теменужките в по-големи саксийки и си засадих семенца от петунии,магданоз и едно с много сложно име.Ето го:



# 5
  • Мнения: 1 117
Тази година закъснях с китките. за сакъсчетата и аз си садя , но по-късно ще стане при мен , а по натам ще си купя петунии в малки саксийки и ще ги присадя в сандъчетата Simple Smile

# 6
  • Мнения: 8 505
Вчера си преместих теменужките в по-големи саксийки и си засадих семенца от петунии,магданоз и едно с много сложно име.Ето го:



Майка ми си сее точно това (не обича големите жеги,повяхват му листата) ,а също и латинки.Аз за съжаление нямам условия за балконска градинка.

# 7
  • Мнения: 725
 Embarassedкакви са тези декоративни ягодки?
аз сях шизантос и циганче

# 8
  • Мнения: 3 622
Направих си разсад на каскадни латинки и ги глезам че вече са поникнали, но ми се вижда още хладно да ги засея в съндъче и да ги изкарам навън   Thinking

# 9
  • Мнения: 2 591
и аз съм подготвила мушкатата (две сандъчета), но още ме е страх да ги изкарам на балкона!

а може ли някой да ми обясни какво е това сакъзче  Embarassed Rolling Eyes (търсих го в интернет по друг повод и ми даде, че е вид мушкато!)

в друго сандъче пък съм си засяла и няколко лалета (холандски) и теменужки, но още не са поникнали и в четвърто - нещо съвсем прагматично - магданоз  Embarassed

# 10
  • Мнения: 79
а може ли някой да ми обясни какво е това сакъзче  Embarassed Rolling Eyes (търсих го в интернет по друг повод и ми даде, че е вид мушкато!)

Да schneee, сакъзчето е вид мушкато!
Ето тук http://www.snimka.bg/album.php?album_id=117989 съм качила една снимка, на която може да сравниш класическото 'бабино' мушкато (цъфналото в бяло) със сакъзчето (с розови цветове). Мисля, че се виждат листата на сакъзчето - лъскави и сравнително твърди, докато на мушкатото са мъхести. А и сакъзчето е 'висящо' и супер подходящо за балокни и висящи кошници.

# 11
  • Мнения: 11 306
Маман4е, обяснението ти е добро, но има още една разлика.
Обикновено мушкатото има кичести цветове и венчелистчетата също са матови, докато при сакъзчета са обикновени цветове с лъскави венчелистчета.
Мушкатото расте нагоре. Има вид и с остри краища на листата, сакъзчето влече надолу.
мушкато

сакъзче


# 12
  • Мнения: 2 591
благодаря ви, Вечерница и  maman4e,

сега вече знам, че и аз имам сакъзче  newsm03, то наистина е много по-подходящо за сандъчета!  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 79
Маман4е, обяснението ти е добро, но има още една разлика.
Обикновено мушкатото има кичести цветове и венчелистчетата също са матови, докато при сакъзчета са обикновени цветове с лъскави венчелистчета.

 newsm10

# 14
  • Мнения: 1 494
Аз тази година съм се запалила по невена.

Общи условия

Активация на акаунт