Падна ни пъпчето, сега какво

  • 3 235
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
Днес ни падна пъпчето, сега с какво трябва да го обработвам, докато спре да сълзи. До сега изсушавахме пъпната връв със спирт, но на пъпчето докато сълзи ме е страх да слагам, вие с какво го почиствахте, докато зарастне напълно?

И още нещо.
Освен това пъпчето ни е кожно (дано съм запомнила правилно термина), има около сантиметър кожен участък, който е щръкнал и едва след това е започвала пъпната връв, сега трябва ли да правим нещо по-специално, за да му се прибере по-бързо и по-добре пъпчето?

Последна редакция: нд, 25 мар 2007, 15:10 от IvelinaKancheva

# 1
  • Мнения: 888
На Лори пъпчето не е сълзяло, но седмица след падането все още го обработвах със спирт!Нашето падна на 7 ден.

# 2
  • Мнения: 772
когато падна пъпчето на беба доки каза-2 пъти на ден да почиствам със спирт и да слагам топоцин Peace

Последна редакция: нд, 25 мар 2007, 15:17 от crazykitty

# 3
  • Мнения: 953
когато падна пупчето на беба доки каза-2 пъти на ден да почиствам със спирт и да слагам топоцин Peace

 Peace
И ние така в продължение на около седмица

# 4
  • София
  • Мнения: 1 424
честито!
да не го хвърлите в боклука като нас.
когато падна пупчето на беба доки каза-2 пъти на ден да почиствам със спирт и да слагам топоцин Peace

 Peace
И ние така в продължение на около седмица
Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 43 903
след всяко миене (при сменяне на памперса), с клечка за уши обилно напоена със спирт почиствах, докато съвсем зарасна..

# 6
  • Мнения: 1 992
Продължавай със спирта, докато започне да изглежда като твоя пъп.

# 7
  • Мнения: 2 897
когато падна пупчето на беба доки каза-2 пъти на ден да почиствам със спирт и да слагам топоцин Peace

 Peace
И ние така в продължение на около седмица

И аз така го обработвах,но само със спирт,без топоцина.

# 8
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Почиствах със спирт и после пудра Топоцин на всчка смяна на пампито Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 978
Не се притеснявай да слагаш спирт и после топоцин, колкото до това за изпъкналото пъпче, по-добре се консултирай с лекар

# 10
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Аз го обтривах само със спирт,топоцин не съм ползвала.

# 11
  • Мнения: 1 049
Интересно колко различно е в България ...  Wink На моето бебче като му падна пъпчето ни забраниха каквото и да е да правим или да пипаме там, то само да си зарастне. Акушерката, която идваше след раждането в къщи му сложи само два пъти някакви билки на прах и това беше. После всичко си зарастна без проблеми...  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 375
Никога не съм почиствала пъпчето на беба със спирт и антиб.пудра-само с памук напоен с преварена вода почиствах заструпената кръв и подсушавах,така правят в Англия-пъпчето спря да сълзи след като падна за около седмица.

# 13
  • Мнения: 1 371
Ние го почиствахме със спирт - 70 %-тов и след това пудричка. Мина за една седмица.
 Simple Smile

# 14
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Със 70 % спирт.

Общи условия

Активация на акаунт