домашна лимонада

  • 9 742
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 111
Спомням си,че като бях по-малка нашите правеха много хубава домашна лимонада /негазирана/ - нарязваха се лимони,прибавяше се захар,вода и престояваше...но не се сещам как точно я правеха-как се режеха лимоните,какво беше количеството на продуктите,колко време престояваше преди консумация newsm78
Някой може ли да помогне?

# 1
  • Мнения: 4 546
на нас ни правеха от лимонов сок, вода и захар на вкус

# 2
  • Мнения: 3 927
може, може  Wink

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23247

любимо лятно питие

# 3
  • Мнения: 3 537
на нас ни правеха от лимонов сок, вода и захар на вкус
Същото  Peace не е престоявало, може и веднага да се пие, а който го обича студено питието да си го охлади за половин час в хладилника  Grinning А и поне знаеш,че пиеш истинска лимонада, че даже и много полезна, а не вода ,въглероден двуокис ,оцветители и аромати

# 4
  • Мнения: X
Баба ми ми правеше от портокали с корите, но и мен много ме приетсняват имемнно те - за живак не знам, но определено имат химикали и понякога течен парафин. newsm78

# 5
  • Мнения: 6 958
Диетичен фреш от лимони (диетична лимонада):

2-3 лимона
1 л. мин. вода
3-4 ч. л. мед

Не го оставям да престои за дадено определено време, за да не си губи витамините... Хубаво е да се изпива за деня... Особено подходящо за проблеми с WC, изхвърляне на токсините и шлаките от организма и т.н.  Peace



П.С. Дано съм ви била полезна (конкретно за хората на диета)   bouquet

# 6
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
С корите и аз не смея да рискувам...

# 7
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Работих известно време в Детска градина , там готвачките приготвяха за децата нещо прекрасно/пропорциите са на вкус или както дойде / - изцедени лимони , грейпфрути и портокали + вода и мед / захар , ако не ви сладни /. Аз цяла зима , сутрин преди да си направя тоалета ,  изцеждам половин лимон + 1с.л. мед ,  в голяма чаша  доливам с вода - разбърквам и изпивам на гладно - замества закуската , набавя витамини и е чудесно питие.

# 8
  • Мнения: X
Не ми се цапаше блендера, затова настъргах лимоните на ренде(предварително обелих корите). Сложих на око захар и залях колкото да покрие с топла вода, долях каната с минерална и сложих в хладилника. Стана вълшебно, само дето на моят мъж ще му пречат парченцата плод... ще го прецедя при нужда. Flutter

# 9
  • Мнения: 1 111
Благодаря за идеите!тъкмо сега имам нужда от повечко витамини,а и все ме влече към киселото.... newsm24

# 10
  • Мнения: 3 537
Баща ми пък прави много хубава домашна лимонада,  обикновенна както аз я правя, обаче за да е по-концентриран вкуса и аромата настъргва кората от един лимон и така да престои 1 ден да речем и след това си я прецежда.Наистина става супер, ама понеже на мене не ми се занимава и карам по бързата процедура.

Общи условия

Активация на акаунт