Предизвикано раждане!

  • 4 191
  • 27
  •   1
Отговори
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Здравейте!
Теминът ми е 11.04.,но поради факта,че съм с доста високо кръвно,моят док ми каза,че е възможно да предизвикат раждането.
Иначе бебо е адски високо и това много ме притеснява.Не трябва ли да е слязъл,за да предизвикат раждането??? Rolling Eyes
Колко време продължава то?
Колко време средно са най-болезнените контракции?
Ако имате съвети относно предизвиканото раждане,ще се радвам да ги споделите!

Благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 473
Притесненията ти са излишни. Преносените бебета и те се раждат с предизвикано раждане. Моят доктор ми обясни подробно какво се прави. Включват те на системи с окситоцин, който предизвиква контракциите. При наличие на определено разкритие може да ти се постави упойка, по твой избор. Пукат ти мехура и раждаш. На 23.03. моя приятелка роди с предизвикано раждане и изобщо не е по-болезнено от другото. Родила е много лесно за два часа. В 11 ч. са й включили системите, а в 13 ч. е родила без никакъв проблем. И без упойка. Аз бях чела някъде че предизвиканото раждане е по-дълго, по-болезнено и не е за препоръчване, но се оказа, че няма такова нещо. Успех и леко раждане!

# 2
  • Мнения: 229
3дравей.... Hug Първо да ти пожелая много късмет и леко раждане...
Моето първо раждане съ6то бе6е предиzвикано.но в 40г.с. zа6тото имах инфекция в околоплодните води...Сложиха ме на системи,да предиzвикат контракции,но не получих никакво раzкритие(само 1 см) 3 дена...Много жени каzват,че след системите много бърzо са родили,zатова аz съм иzклучение Peace Накрая ми спукаха водите,но пак никакво раzкритие и се наложи секцио....Не го каzвам zа да те пла6а...честно каzано много съм доволна,че така стана...сега zнам какви са болките при контракциите,а при мен бяха много силни при 1см и не искам да си и помислям колко силни 6те бъдат при 10см Confused 3нам и как е след секцио....3атова сега пак 6те раждам секцио. Mr. Green..Както вече каzах при всяка жена е раzлично...Пожелавам ти всичко да мине гладко Peace

# 3
  • Мнения: 473
А за това, че бебето ти е високо не се притеснявай. Аз трябва да родя след два дни и моето е високо. Понякога бебетата слизат два часа преди раждане, или изобщо не слизат ниско долу. Една лекарка ми каза, да не се шашкам, че бебето ще слезе ако иска. Контракциите не ги мисли толкова, настрой се положително. Повтаряй си, че ти ще родиш леко и всичко ще мине много лесно. Моята приятелка трепереше от страх през цялата бременност и роди като на шега.

# 4
  • Мнения: 707
При високо кръвно не правят ли секцио? И това, че бебето е "високо", не zначи ли, че не се е обърнало с главата надолу? А въпросите ти относно самото раждане са индивидуални. А и сега има много добри упойки, така че не се страхувай  Peace. Успех!

# 5
  • Мнения: 209
здравей!
Аз бях с предизвикано раждане , но при мен процеса беше започнал вече. По принцип бях за секцио, но на един от прегледите установиха, че имам 3 см разкритие и родилния процес е започнал. На следващата сутрин пих хапче и ми предизвикаха нормално раждане.
Слава Богу всичко се нареди и сега си имам едно малко съкровище.
Успех и на теб Peace

# 6
  • Мнения: 2 677
Не се притеснявай излишно.
Родих с предизвикано раждане, защото мислеха, че преносвам. Бебето и при мен до последно беше високо и така и не слезе. Всичко мина нормално.
Така че успех и мисли позитивно!  Hug

# 7
  • Мнения: 545
здрасти, на мен ми предизвикаха раждането на 08 март. Аз не преносвах, даже стоях в къщи два месеца за задържане, накрая имах разкритие 3 см., но слаби и неефективни контракции. Докторът не хареса тоновете на бебето и предизвика раждането, като ме сложиха на система окситоцин и после ми спукаха мехура. Положителното нещо е, че раждаш доста бързо, аз лично родих за три часа от приемането ми в болница. Лошото в моя случай бяха нечовешките болки, които получих, след като пукнаха мехура. Най-приятелски те съветвам да поговориш с доктора за упойка, тя се слага на определено разкритие, а ако искаш да раждаш без, понеже напоследък доста мами говорят за естествено раждане и са против упойките, просто си подсигури такава за всеки случай.  На мен ми сложиха спинална упойка, така че реално големите болки бяха не повече от час. След това така и не разбрах кога излезе бебето. Знай също, че всяко раждане е много индивидуално и не е задължително да те боли толкова много.
Напълно разбирам вълненията ти, но раждането си е направо малка грижа, боли, не боли, минава, заминава и сега, две седмици по-късно, едва си спомням какво е било. Ако знаеш само после какво те чака! В момента дондуркам моята душевадка, която има колики Mr. Green Успех от мен и леко раждане!

# 8
  • Разград
  • Мнения: 3 110
И при мен беше предизвикано раждане.Просто не издържах вече,а и бях с 2 см разкритие.Бебето също си беше високо.Докторът много ми помогна,за час и половина родих без проблем.Родих 13 дена по-рано.И всичко беше ОК.

# 9
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
В болницата,в която ще раждам не използват болкоуспокояващи!
Благодаря Ви за инфото на всички отзовали се Hug  bouquet

# 10
  • Мнения: 8 505
И моето раждане беше предизвикано.Но не със система,а с вагинална таблетка.Родих много бързо,като още в началото бях с 2см разкритие.За контракциите нищо не мога да кажа.

# 11
  • северно море
  • Мнения: 321
Моето раждане също беше предизвикано.Но при всяка жена е индивидуално.Влезнах в болницата в 10 сутринта,към 14 ми сложиха системата и в 18.33 родих.При мен най-болезнени бяха последните 30мин.Но като видиш беб4ето вси4ко се забравя на секундата.Желая ти успешно раждане Hug

# 12
  • Мнения: 953
В болницата,в която ще раждам не използват болкоуспокояващи!
Благодаря Ви за инфото на всички отзовали се Hug  bouquet


Аз родих без упойка, но не предизвикано а около термина за около 2,3 часа, което било бързо за първо дете според докторите.  Боли си доста, но болката не е постоянна, накрая контракциите стават на около 1 мин.
Най -важното което може да направиш за да се подготвиш за раждането е да се научиш да дишаш правилно по време на контракциите за да не боли толкова и да изпълняваш стриктно това което ти казват да правиш акушерките.
Всяко раждане е индивидуално, пожелавам ти твоето да стане бързо и безпроблемно. Hug

Къде ще раждаш?

# 13
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
в Окръжна болница-Варна

# 14
  • София
  • Мнения: 1 074
Много се радвам на темата, че преносвам вече 4 дена и се притеснявах какво ли е да ти предизвикат раждането Wink
Благодаря за всички описания, успокоихте ме!

Общи условия

Активация на акаунт