Въпрос за остатъчната кърма след отбиване

  • 755
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 750
Момичета, вече трети месец не кърмя, а в гърдите ми още има капчици кърма. Нямам напрежение или болки. Но се притеснява дали това е нормално или е сигнал за някакъв проблем.
Имам и още един въпрос - колко време след отбиването кърмата ви окончателно спря?

# 1
  • Мнения: 6 243
Нормално е да има капчици след отбиването - понякога това продължава година.
Не се прави нищо.

На последния въпрос - не зная. След като спрях да кърмя първото дете, не съм се сещала а проверявам, второто още го кърмя.

# 2
  • Мнения: 1 949
Връщам темата, че и аз имам въпрос  Wink

Аз не кърмя от ок. 2 седмици и в едната гърда чувствам леко напрежение. Но не е болка, просто я чувствам ... пълна. Какво трябва да направя, да я изцедя ли? И ако я изцедя няма ли да се напълни отново и така да си стимулирам лактацията?  newsm78

Благодаря предварително!

# 3
  • Мнения: 380
DessyM , незнам от личен опит,защото все още кърмя, но съм чела че при отбиване за да се освободи напрежението не трябва да се изцеждаш напълно, а съвсем малко докато си взимаш топъл душ Peace.

# 4
  • Мнения: 5 026
За да не пускам нова тема, се намесвам в тази-необходимо ли е да се пият лекарства за спиране на кърмата? Кърмя вече или само вечер или сутрин. Педиатърът ми каза, че от самосебе си ще спре, но ме притеснява мастит... Имам един здравословен проблем, който трябва да лекувам, затова мисля да спираме с кърменето  Confused

# 5
  • София
  • Мнения: 1 750
Atrakcia, аз не пих никакви хапчета за спиране на кърмата. Все още имам капчици в гърдите и те са по-скоро като коластра на цвят. Но нямам и никакво напрежение, нито болки. Ако ти се притесняваш може да отидеш на мамолог.

Общи условия

Активация на акаунт